infa.lt

ES ignoruoja Vengrijos nacionalinių konsultacijų dėl sankcijų Rusijai rezultatus

ES ignoruoja Vengrijos nacionalinių konsultacijų dėl sankcijų Rusijai rezultatus

18 sausio
06:50 2023
Viktoras Orbanas

REUTERS

Pirmadienį (sausio 16 d.) Europos Komisija atmetė savaitgalį paskelbtus prieštaringai vertinamų Vengrijos vyriausybės konsultacijų dėl ES sankcijų Rusijai rezultatus, praneša Euractiv.

Remiantis mėnesį trukusių konsultacijų rezultatais, apie 97% respondentų nepritarė daugeliui ES sankcijų politikos aspektų, ypač priemonėms, skirtoms energetikai.

97,5% respondentų teigė nepritariantys ES sankcijoms Rusijos naftai, o apie 97,6% – priemonėms, taikomoms Rusijos dujų ir kitų išteklių importui.

Anketą stebėtojai anksčiau pavadino klaidinančia dėl to, kad bloko baudžiamosios priemonės buvo įvardytos kaip „Briuselio sankcijos” arba įvestos „Briuselio vadovų”, nutylint faktą, kad joms pritarė visos ES valstybės narės, įskaitant Vengriją.

Tačiau Europos Komisija atkreipė dėmesį į „labai menką piliečių, su kuriais konsultuotasi, dalyvavimą”, žurnalistams Briuselyje sakė ES vyriausiasis užsienio reikalų atstovas Peteris Stano.

Oficialiais duomenimis, spalio 14 d. – gruodžio 15 d. vykusiose konsultacijose dalyvavo mažiau nei 1,4 mln. iš 8,2 mln. registruotų Vengrijos rinkėjų.

Ministro Pirmininko Viktoro Orbano vyriausiasis patarėjas Balázsas Orbanas vis dėlto sakė, kad „rezultatai kalba patys už save”.

„Briuselis turi peržiūrėti savo sankcijų politiką ir rasti naują strategiją. Mums reikia taikos, o ne naujų sankcijų”, – pridūrė patarėjas.

Vengrija dar gruodį įvertino ES vadovų ir Europos Komisijos galimybę galimai įvertinti bloko sankcijų Rusijai poveikį atskiroms valstybėms narėms, ypač atsižvelgiant į tebesitęsiančią energetikos krizę.

„Prieš susitardami dėl 10-ojo ar 11-ojo paketo, turėtume susėsti ir rimtai aptarti sankcijų poveikį”, – sakė EURACTIV patarėjas B. Orbanas, kuris nėra susijęs su Vengrijos premjeru, ir pridūrė, kad tai turėtų būti padaryta iki kito ES aukščiausiojo lygio susitikimo.

„ES vadovai turėtų susėsti, Europos Komisija turėtų parengti sankcijų poveikio analizę”, – pridūrė B. Orbanas.

Atstovas spaudai Stano sakė žurnalistams: „Valstybės narės nuolat peržiūri sankcijas, žiūri, ar mums reikia reaguoti į tolesnį Rusijos vykdomos neteisėtos agresijos prieš Ukrainą eskalavimą ir šiurkštų JT chartijos bei tarptautinės teisės pažeidimą”, – sakė Stano žurnalistams.

Pasak ES pareigūnų, mažai tikėtina, kad ES vykdomoji institucija atliks naują analizę vien reaguodama į Budapešto reikalavimą.

„Kai bus priimtas sprendimas dėl kito paketo arba esamų paketų pakeitimo, šį sprendimą vieningai priims 27 valstybės narės”, – pridūrė J. Stano.

Iki šiol, nepaisant keleto pastangų sušvelninti sankcijų paketus ir išbraukti tam tikrus asmenis ir subjektus iš ES sankcijų sąrašo, Vengrija nevetavo nė vieno iš ankstesnių sankcijų raundų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 50

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...