infa.lt

Gintautas Paluckas: „Dėl augančių palūkanų įmokos už būstą augs du kartus“

Gintautas Paluckas: „Dėl augančių palūkanų įmokos už būstą augs du kartus“

10 sausio
13:56 2023

Deklaruoti gyvenamąją vietą

Centriniams bankams visame pasaulyje didinant palūkanų normas, siekiant užkirsti kelią rekordiniam infliacijos augimui, tokie sprendimai gali lemti dar sudėtingesnę gyventojų finansinę padėtį.

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Gintautas Paluckas teigia, kad bus tokių atvejų, kai žmonėms, pasiėmusiems būsto paskolą, mėnesinės įmokos padvigubės.

„Pastarąjį dešimtmetį gyvenome su mažomis palūkanomis – Europos centrinis bankas (ECB) jas buvo nustatęs ties 0 proc., o pasiėmus paskolą papildomai mokėdavome 1,5–2 proc., kurios būdavo nustatomos mūsų vietinių bankų.

Dabar ECB planuose yra didinti palūkanas iki 5 proc., o tai reiškia, kad būsto palūkanos žmonėms gali didėti iki 7 proc. Tai yra kosminiai pinigai, nes kai kam įmokos dvigubės – jei esi paėmęs paskolą 100 tūkst., tai per metus papildomai sumokėsi 7000 eurų, per mėnesį apie 650 eurų, o tai – daugiau nei minimalus atlyginimas“, – sako G. Paluckas.

Jo teigimu, yra labai svarbu, kad Vyriausybė sudarytų galimybes artėjantį palūkanų šuolį įveikti be asmeninių bankrotų bangos, kadangi nemažai paskolas būstui pasiėmusių šeimų, nors ir turi savo būstą, negali būti pavadintos turtingomis, bet ir į gatvę jų išmesti negalima.

„Gali būti derybos su bankais, derinami mokėjimo terminai, sudaromi ir išdėstomi grafikai, o kritiniais atvejais – mokestinės užskaitos ar kompensacijos toms šeimoms. Reikia į situaciją žiūrėti lanksčiai ir kūrybingai – nors tai nėra 2009 metai, kuomet fiksuota milžiniška asmeninių bankrotų ir išvykstančių asmenų banga, bet dabartinės situacijos poveikis bus gana rimtas.

Kalbėti apie žmones reikia ir tam instrumentų yra – teisinis bankų veiklos reguliavimas, bankų ir žmonių teisių subalansavimas, galų gale socialiai jautriausiems sluoksniams egzistuoja palūkanų kompensavimas, pradinio įnašo ar dalies jo dengimas.

Yra tokie instrumentai, tik juos reikia įvertinti, pasižiūrėti palūkanų poreikio mastą, kuris tikrai bus nemenkas, ir ten, kur yra kritinės situacijos, selektyviai išrankioti ir pasistengti pagelbėti“, – teigia Seimo narys.

infa.lt: Ko nepasakė Seimo narys: Jeigu jūs planuojate skolintis būstui būtent dabar – apskaičiuokite ir prognozuokite – ar tikrai išlaikysite dabartinį darbo užmokestį visus paskolos ir jos palūkanų mokėjimo metus, ar tai nebus jūsų vienintelis būstas, kurį praradę turėsite eiti į gatvę (tokių atvejų yra daug), nes palūkanų normos dar tikrai augs.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 166

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Nera    -  2023-01-10, 14:46

    ko jodineti i roju ant svetimo!

    Atsakyti į šį komentarą
  2. VŽA    -  2023-01-10, 16:30

    Džiaugsminga žinia Lietuvoje pasilikusiems, tiesiog stimuluoja šalies prieaugį iš esamų piliečių…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...