infa.lt

Vaikai kartu su NATO štabo kariais Rukloje žais futbolą su Europos čempionato nugalėtojos Portugalijos kariais

Vaikai kartu su NATO štabo kariais Rukloje žais futbolą su Europos čempionato nugalėtojos Portugalijos kariais

18 rugpjūčio
16:39 2016
NATO su Lietuvos vaikais

NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje nuotrauka

Vilniuje veikiantis NATO pajėgų integravimo vienetas kartu su Lietuvos kariuomenės mechanizuotąja pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ rugpjūčio 19 d. Šiaulių vaikų globos namų „Šaltinis“ vaikams ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centro atstovams rengia išvyką į Rukloje dislokuotą brigadą. Jos metu vaikai svečiuosis brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausiančiame Romualdo Giedraičio artilerijos batalione, susipažins su kariais, apžiūrės jų turimą techniką.

Renginio vinis – vaikų ir NATO štabo karių jungtinės komandos futbolo rungtynės ne tik prieš Lietuvos karius, bet ir prieš Europos futbolo čempionų šalies – Portugalijos – kariškius.

Vaikams ši išvyka – įsimintina diena, nes jie pirmą kartą galės dalyvauti brigados „Geležinis Vilkas“ štabo devynių mėnesių tarnybą baigiančių šauktinių karių išleistuvių į atsargą ceremonijoje. Artilerijos batalione iš arčiau apžiūrėti Lietuvos kariuomenės naujausius artilerijos pabūklus haubicas PzH 2000, taip pat ir mūsų sąjungininkų Portugalijos kariuomenės ginkluotę ir techniką. Vizitą vainikuos Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centro orkestro „Spalvų muzika“ koncertas Lietuvos ir sąjungininkų kariams.

Tai ne pirmas NATO pajėgų integravimo vadavietės renginys, kurį jis rengia kartu su kampanija „Už saugią Lietuvą“. Šio NATO vieneto Lietuvoje draugystė su Šiaulių vaikų globos namais „Šaltinis“ prasidėjo šių metų gegužės mėnesio. Vienete tarnauja kariai iš trylikos šalių, jie gyvena kartu su savo šeimomis Lietuvoje, dalyvauja Lietuvoje rengiamuose renginiuose, jie yra Lietuvos visuomenės dalis. Norėdama dar labiau integruotis į šalies visuomenę ir stoti į vieną gretą su visais socialiai atsakingais Lietuvos piliečiais, NATO vadavietė prisijungė prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos socialinio saugumo akcijos „Už saugią Lietuvą“.

Štabui Vilniuje vadovaujančio Danijos kariuomenės pulkininko Jakobo Larseno teigimu, šia savo veikla vadavietės personalas – lietuviai ir užsieniečiai kariai, siekia kurti socialiai saugesnę Lietuvą ir geresnę visuomenę. Jų veiklos prioritetas – pagalba vaikams ir jaunimui. NATO štabas dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos organizuotoje stovykloje, taip pat glaudžius ir draugiškus santykius palaiko su Vilniaus Liepkalnio pagrindinė mokykla, bei dalyvavo nevyriausybinės organizacijos „Maisto bankas“ veikloje.

Tik prieš metus Vilniuje atidaryta NATO pajėgų integravimo vadavietė yra vienas iš šešių štabų, kuriuos Aljansas įsteigė Vidurio ir Rytų šalyse narėse, siekdamas užtikrinti didesnį saugumą regione.

kam.lt


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Vaikai kartu su NATO štabo kariais Rukloje žais futbolą su Europos čempionato nugalėtojos Portugalijos kariais* - nuoroda: https://infa.lt/8213/vaikai-kartu-su-nato-stabo-kariais-rukloje-zais-futbola-su-europos-cempionato-nugaletojos-portugalijos-kariais/