infa.lt

I.Šimonytė viešėdama JAV gavo apdovanojimą už „Demokratiją”

I.Šimonytė viešėdama JAV gavo apdovanojimą už „Demokratiją”

07 gruodžio
09:22 2022

lrv.lt nuotr.

Vyriausybės pranešimas:

Antradienį vyriausybės premjerė Ingrida Šimonytė dalyvavo kasmetiniuose Nacionalinio demokratijos instituto (NDI) Demokratijos apdovanojimuose Vašingtone.

Šiemet šis buvusios JAV valstybės sekretorės Madeleine Albright atminimą pagerbiantis įvertinimas skirtas Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui bei Lietuvos vyriausybės premjerei Ingridai Šimonytei, Moldovos prezidentei Maiai Sandu ir Slovakijos prezidentei Zuzanai Čaputovai, pažymint jų veiklą ginant demokratijos ir laisvės vertybes.

Savo kalboje apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu vyriausybės premjerė I. Šimonytė pabrėžė demokratijų solidarumo svarbą nenuolaidžiaujant agresoriui, bei pažymėjo Lietuvos išmoktų pamokų svarbą stiprinant demokratinių šalių atsparumą autoritariniams režimams.

„Šiandien Lietuvos nepriklausomybės ir demokratijos principai yra tvirti todėl, kad mes gerai išmokome pamokas, kurios kilo iš skaudžios patirties gyvenant šalia kaimyno, naudojančio energetiką, melą, kibernetines atakas kaip ginklą. Patyrusi energetinį šantažą, Lietuva pasistatė suskystintų dujų terminalą. Patyrusi kitas hibridines atakas, Lietuva atitinkamai mažino įvairiapusę priklausomybę nuo Rusijos ir didino savo atsparumą. Šiandien tokia toliaregiška politika duoda vaisių, o savo patirtimi mes galime dalintis su kitomis šalimis”, – pabrėžė I. Šimonytė.

Tik stiprios ir atsparios demokratijos bei tokių demokratinių šalių vienybė yra esminis veiksnys siekiant ilgalaikės taikos ir gerovės pasaulyje, pažymėjo premjerė.

Padėkodama už įteiktą Madeleine Albright vardo Demokratijų apdovanojimą Ministrė Pirmininkė pažymėjo buvusios JAV valstybės sekretorės įkvepiantį pavyzdį visiems, kovojantiems prieš tironiją ir už demokratiją pasaulyje.

Premjerė pridūrė apdovanojimą priimanti pirmiausia kaip priminimą apie bendrą moralinę pareigą remti ukrainiečius, baltarusius ir visus tuos, kurie šiandien vis dar kovoja už teisę gyventi savo laisvoje ir demokratinėje valstybėje.

infa.lt: Šiemet valdančiosios koalicijos nariams apdovanojimai, ordinai ir medaliai iš užsienio pilasi kaip iš gausybės rago. Lietuva turėtų nustatyti 2022 m. rekordą, pagal didžiulių nuopelnų taikai ir demokratijai pasaulyje turimų valdančiųjų skaičių. Tiesa, nuopelnai pasaulio demokratijai nelygu nuopelnams savo šalies gerovei. Šiuo klausimu vyriausybė ir premjerė tame tarpe skęsta žemiau vertinimo ribos.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 158

Žymos

Atsiliepimų 6

 1. Anonimas    -  2022-12-07, 11:25

  Kokia?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. T0mas J.    -  2022-12-07, 11:35

  Labai nedemokratiškas JAV poelgis..

  Atsakyti į šį komentarą
 3. T0mas J.    -  2022-12-07, 11:42

  Demokratija – daugumos valdžia. Šimonytė daugumos rinkėjų pritarimo nėra gavusi. Visa valdančioji koalicija kartu sudėjus nėra gavusi rinkimuose daugumos LT rinkėjų pritarimo.
  JAV šiuo savo poelgiu parodo savo tikrąjį požiūrį į demokratiją.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Hmm    -  2022-12-07, 12:52

  Nuvažiavo pas šeimininkų,matomai vėl gaus nurodymus,kaip smaugti ir naikinti zmones

  Atsakyti į šį komentarą
 5. PVM apskaitininkė    -  2022-12-07, 13:17

  Šeimininkai davė karoliukų nuotraukai ir čemodaniuką atspausdinto popieriaus neoficialiai. Už tai gaus besąlyginį paklusnumą. Juk Šimonytė turi išvystytą begalinį paklusnumo jausmą.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Va jums    -  2022-12-07, 15:23

  ir „Vakaru vertybes”!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...