infa.lt

Per metus nedarbo lygis Lietuvoje sumažėjo 1,5%. Tiek išvyko iš šalies?

Per metus nedarbo lygis Lietuvoje sumažėjo 1,5%. Tiek išvyko iš šalies?

28 lapkričio
11:37 2022
emigracija

Photograph: Dara MacDonaill

SADM pranešimas:

Nedarbas Lietuvoje per metus sumažėjo daugiau nei Europos Sąjungos vidurkis ir daugiau nei kaimyninėse šalyse – Latvijoje, Estijoje bei Lenkijoje. Darbingo amžiaus žmonių užimtumo lygis šių metų trečiąjį ketvirtį siekė 75 proc. ir buvo aukščiausias per daugiau kaip du dešimtmečius.

Eurostat  duomenimis, nedarbas Lietuvoje rugsėjo mėnesį siekė 5% ir buvo 1 proc. punktu mažesnis, nei vidutinis ES ir 1,5 proc. punkto mažesnis nei prieš metus. Nedarbas Lietuvoje per metus sumažėjo daugiau nei ES vidurkis ir daugiau nei Latvijoje, Estijoje bei Lenkijoje.

Europos Sąjungoje nedarbo lygis per metus vidutiniškai mažėjo 0,7 proc. punkto, Latvijoje – 0,6 proc., Lenkijoje – 0,5 proc. punkto, Estijoje – padidėjo 0,2 proc. punkto.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2022 m. trečiąjį ketvirtį užimtumo lygis Lietuvoje siekė 75,2 proc. ir buvo aukščiausias per visą stebėjimo laikotarpį nuo 1998 m. Šių metų trečiąjį ketvirtį užimtumo lygis buvo 2 proc. punktais aukštesnis nei prieš metus.

Darbo rinkoje fiksuojamas nedidelis lėtėjimas. 2022 m. trečiąjį ketvirtį nedarbo lygis sudarė 5,7 proc. ir, palyginti su šių metų antruoju ketvirčiu, padidėjo 0,5 procentinio punkto, o palyginti su 2021 m. trečiuoju ketvirčiu, sumažėjo 1 procentiniu punktu.

Nedarbo kitimo tendencijos panašios į ankstesnių metų – pasibaigus vasaros sezoniniams darbams, darbo rinka, kaip įprasta, tampa šiek tiek pasyvesnė, mažėja darbo jėgos paklausa.

infa.lt: Žinant, kad iš Lietuvos nuolat išvyksta daugiau žmonių, nei į ją grįžta, tokį nedarbo mažėjimo efektą galima susieti su išvykusių darbingų žmonių skaičiumi, kurie pagerino statistiką procentais bei įdarbintais ukrainiečiais, kurių, jei tikėtume ankstesniais pranešimais, dirba apie 50%. Kadangi jie nėra respublikos piliečiai – nedirbantys patenka į kitą kategoriją, kaip pabėgėliai, o dirbantys – į statistinius dirbančiųjų duomenis.

Tokiu būdu, galimai, atsiranda nedirbančiųjų pakeitimas dirbančiaisiais. Kitas dalykas tas, kad nėra pateikiami absoliutūs skaičiai – koks skaičius realiai įsidarbino žmonių ir kiek buvo prieš tai dirbančiųjų, todėl darbingų bet nedirbančių žmonių išvykimas procentais visada gali pagerinti nedarbo statistiką. Jei iš Lietuvos išvyktų visi žmonės, o liktų dirbti tik viena Ingrida Šimonytė – galima būtų sakyti, kad nedarbo Lietuvoje nėra visai, kad dirba visi 100% darbingų žmonių.

O šios vyriausybės bendri darbo rezultatai griūvant ekonomikai, neįtikina tuo, kad šalyje galėtų realiai pagerėti verslo situacija, ypač brangstant energijai ir daugeliui verslų užsidarant ar bent stabdant veiklą. Matematinės manipuliacijos procentais kitų šalių nedarbo rodiklių fone neatrodo patikimos.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 97

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Infa išleiskit laikrašti paplitinsiu nemokamai    -  2022-11-28, 12:00

    Čia valstybės žlugdymas

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Nuo geguzes    -  2022-11-28, 14:16

    menesio bedarbiai metami is UT masiskai! Verciami darbintis i net MMA nemokancias imones,o atsisakius – isbraukiami is bedarbiu registro. Va jums ir „teigiama statistika”! Ypac kencia sunkvezimiu vairuotojai,metomi is darbo del ivezamu vergu is Rytu. Kad netrukdytu importui is Vidurines Azijos,Indijos – jie metami ne tik is darbu,bet ir is UT,kad „vairuotoju truktu”!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...