infa.lt

Lietuvoje su draugišku vizitu lankysis Japonijos jūrų savigynos pajėgų mokomųjų laivų eskadra

Lietuvoje su draugišku vizitu lankysis Japonijos jūrų savigynos pajėgų mokomųjų laivų eskadra

04 rugpjūčio
19:15 2016

atiduoda pagarbą

Minint Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių 25-erių metų jubiliejų ir plėtojant dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje Klaipėdos jūrų uoste rugpjūčio 8-11 d. lankysis Japonijos jūrų savigynos pajėgų mokomųjų laivų eskadra. Eskadra, kuriai vadovauja kontradmirolas Hidetoshi Iwasaki, atvyksta su trimis kariniais laivais su maždaug 750 Japonijos savigynos pajėgų jūrininkų ir civilio personalo. Tai bus pirmas toks Japonijos mokomųjų laivų eskadros vizitas Lietuvoje.

Lietuvoje Japonijos atstovai lankysis Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir Medininkuose. Susitiks su Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos karinių jūrų pajėgų, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovais, padės gėlių Lietuvos laisvės gynėjams Antakalnio kapinėse. Eskadros nariai taip pat lankysis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje. Japonijos laivų medikų personalas vyks ir į Klaipėdos jūrininkų ligoninę. Vizito metu taip pat numatomas Japonijos eskadros jūrininkų apsilankymas Lietuvos Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje ir Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, kur Japonijos savigynos pajėgų jūrininkai susipažins su Lietuvos jūrininkų ir jūrų karininkų rengimo sistema.

Rugpjūčio 9-10 dienomis Klaipėdos gyventojai ir svečiai turės galimybę apžiūrėti visus tris Klaipėdos jūrų uoste prisišvartavusius Japonijos karinius laivus: JS KASHIMA, JS ASAGIRI ir JS SETOYUKI.

Rugpjūčio 9 d. Vilniaus Katedros aikštėje 16.00-17.30 val. vyks tradicinių Japonijos būgnininkų ir pučiamųjų orkestro pasirodymas.

Lietuva yra viena iš 13 pasaulio šalių, kurias pasaulinio plaukiojimo metu aplankys mokomoji Japonijos laivų eskadra. Japonijos laivų eskadra mokomąjį kruizą aplink pasaulį pradėjo šių metų gegužės 20 dieną. Perplaukusi Ramųjį ir Atlanto vandenynus, eskadra rugpjūčio 8 d. švartuosis Klaipėdos jūrų uoste. Tai kasmetinis Japonijos Jūrų savigynos pajėgų mokomasis plaukiojimas, kurio metu stiprinamas tarpusavio supratimas ir bendradarbiavimas bei keičiamasi patirtimi su aplankomų šalių karinėmis pajėgomis.

Apie bendradarbiavimą su Japonija gynybos ir saugumo klausimais

Itin aktyvus Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas gynybos ir saugumo klausimais vyko Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės veikloje 2009-2013 metais.

Lietuva ir Japonija aktyviai bendradarbiavo gynybos ir saugumo klausimais NATO Tarptautinių saugumo pajėgų operacijos Afganistane rėmuose. Nuo 2009 m. iki 2011 m. Japonijos civilinis biuras, atsakingas už vystomojo bendradarbiavimo projektus, veikė Lietuvos vadovaujamoje Provincijos atkūrimo grupėje Afganistano Goro provincijoje, vėliau biuras savo veiklą perkėlė į Kabulą, iš kur koordinavo paramos teikimą. Japonų paramos Goro provincijai veikla nenutrūko ir po Provincijos atkūrimo grupės uždarymo 2013 m. rugpjūčio mėnesį. Japonija per visą paramos laikotarpį Goro provincijoje finansavo projektų už 50 mln. JAV dolerių.

Kita svarbi bendradarbiavimo sritis yra Japonijos ekspertų skaitomos paskaitos Lietuvos karo akademijoje ir Baltijos gynybos koledže, kurių metu Nacionalinio gynybos instituto prie Japonijos gynybos ministerijos atstovai supažindina su saugumo situacija Azijoje ir jos įtaka pasauliniam saugumui.

kam.lt

Nuotraukos –  Japonijos  jūrų savigynos pajėgų nuotraukos :

00123001250012700126


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Lietuvoje su draugišku vizitu lankysis Japonijos jūrų savigynos pajėgų mokomųjų laivų eskadra* - nuoroda: https://infa.lt/8029/lietuvoje-su-draugisku-vizitu-lankysis-japonijos-juru-savigynos-pajegu-mokomuju-laivu-eskadra/