infa.lt

Astronomai įvertino galimą didžiausią Saulės sistemoje esančių ateivių zondų skaičių

Astronomai įvertino galimą didžiausią Saulės sistemoje esančių ateivių zondų skaičių

05 lapkričio
06:40 2022

©M. Kornmesser, ESO

Garsus astrofizikas Avi Loebas apskaičiavo, kad aplink Saulės sistemą gali skraidyti kvintilijonai tokių objektų kaip tarpžvaigždinis asteroidas Oumuamua, kuris, paties A. Loebo nuomone, yra ateivių civilizacijos sukurtas kosminis laivas.

Prieš penkerius metus astronomai pastebėjo nedidelį, bet labai neįprastą objektą. Sprendžiant iš jo trajektorijos ir greičio, jis atkeliavo iš tarpžvaigždinės erdvės ir tapo pirmuoju žinomu asteroidu, atskridusiu iš už Saulės sistemos ribų.

Tačiau Harvardo astrofizikas Avi Loebas, garsėjantis ne tik dideliais moksliniais pasiekimais, bet ir gana ekscentriškomis pažiūromis, iškėlė savo originalią hipotezę ir pavadino 1I/Oumuamua ateivių civilizacijos zondu.

Savo naujame darbe Loebas šią idėją plėtoja toliau ir įvertina galimą tokių objektų skaičių Saulės sistemoje. Jo straipsnį, kurio bendraautorius yra Carsonas Ezellas, galima rasti „arXiv” atvirojoje internetinėje išankstinių spaudinių (preprint) bibliotekoje. Atlikę paprastus skaičiavimus, autoriai gavo stulbinantį skaičių – keturis kvintilijonus (milijardus milijardų, arba 1018).

Mokslininkai remiasi turimais ir labai negausiais Saulės sistemos tarpžvaigždinių kūnų stebėjimo duomenimis. Iki šiol aptikti tik keturi: be Oumuamua, tai meteoritai CNEOS 2014-01-08 ir CNEOS 2017-03-09, taip pat tarpžvaigždinė kometa 2I/Borisov.

Visi jie buvo pastebėti per aštuonerius metus – 2014-2022 m. Atsižvelgdami į esamų stebėjimo priemonių ribotumą, Loebas ir Ezellas daro išvadą, kad galaktikoje iš viso gali būti apie 40 decilijonų (1033) tokių kūnų.

Tuomet mokslininkai apskaičiavo, kiek jų galėtų praskrieti pro vidinius Saulės sistemos regionus, esančius mūsų žvaigždės gyvenamojoje zonoje. Taip vadinama erdvė, kurioje temperatūra yra pakankamai vidutinė, kad dangaus kūnų paviršiuje vanduo galėtų egzistuoti skystu pavidalu ir sudarytų palankias sąlygas vystytis mums žinomoms gyvybės formoms.

Taigi skaičius sumažėjo iki keturių kvintilijonų.

Autoriai pabrėžia, kad nekalbame apie milžinišką ateivių zondų armadą. Dauguma šių dangaus kūnų gali būti tarpžvaigždinės kometos arba asteroidai. Tačiau tam tikra jų dalis gali būti kosminiai laivai – ar bent jau jų fragmentai.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 1 694

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. VŽA    -  2022-11-05, 14:43

  Zombiai įsivaizduoja, kad neaprėpiamoje Visatoje – mes vieni tokie protingi… Neabejotinai yra kitos civilizacijos. Galimai JAV, Rusija, Kinija su jais kontaktuoja, tik mūsų išsivystymas dar neleidžia lygiaverčiai bendrauti…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Tai    -  2022-11-05, 18:26

  dabar jau „pola” ateiviai,o nebe rusai!?

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Anonimas    -  2022-11-10, 06:42

  Aš netikiu kad yra ateiviai 👽👾

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Anonimas    -  2022-11-10, 21:18

  Noriu į kosmosa pereiciau į ji puse ir seimui ragas tada.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...