infa.lt

Atsinaujina Lietuvos URM vadovybė, išskyrus patį G.Landsbergį – jis pasilieka

Atsinaujina Lietuvos URM vadovybė, išskyrus patį G.Landsbergį – jis pasilieka

15 rugpjūčio
15:04 2022
Gabrielius Landsbergis

URM nuotr.

Lietuvos URM pranešimas:

Nuo rudens prie užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio politinės komandos jungiasi viceministrai Jonas Survila ir Jovita Neliupšienė bei ministro atstovė spaudai Paulina Levickytė. Taip pat netrukus darbą pradės Užsienio reikalų ministerijos (URM) politikos direktorė Inga Stanytė-Toločkienė.

Būsimasis viceministras Jonas Survila kuruos strateginę komunikaciją, užtikrins tarpinstitucinį bendradarbiavimą, ministro strateginių projektų, iniciatyvų koordinavimą bei įgyvendinimą. J. Survila taip pat bus atsakingas už Lietuvos atsparumo išorės grėsmėms stiprinimą.

Viceministrė Jovita Neliupšienė bus atsakinga už Europos Sąjungos politikos formavimo ir įgyvendinimo, santykių su ES institucijomis, sankcijų koordinavimo klausimus. J. Neliupšienė taip pat kuruos dvišalius santykius su Europos šalimis bei Lietuvos užsienio prekybos politikos klausimus.

„Ministerija yra viena iš tų institucijų, kuriai tenka itin didelis vaidmuo atremiant išorės grėsmes bei autoritarinių režimų metamus iššūkius Lietuvos nacionaliniam saugumui. Šios kadencijos darbo pradžią paženklino COVID–19 pandemija, Lukašenkos režimo organizuota hibridinė ataka, Kinijos ekonominis šantažas prieš Lietuvą. Tačiau visos šios krizės nublanksta prieš naują, egzistencinę grėsmę Lietuvos valstybei – Rusijos karinę invaziją į Ukrainą. Šalies nacionalinis saugumas, strateginė komunikacija bei nuolatinis glaudus ryšis su mūsų partneriais kitose Europos sostinėse – viena svarbiausių užduočių. J. Neliupšienė yra patyrusi diplomatė, puikiai išmananti ES politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimus. J. Survilos patirtis krizių valdyme, esant sudėtingai geopolitinei padėčiai regione, yra labai reikalinga, sprendžiant strateginių projektų, iniciatyvų įgyvendinimo klausimus“, − teigė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Ministras G. Landsbergis taip pat sveikina I. Stanytę-Toločkienę, įveikusią atranką į Politikos direktorės pareigas. Jo teigimu, šiuo sudėtingu laikotarpiu I. Stanytė-Toločkienė koordinuos pagrindinių Lietuvos užsienio politikos klausimų įgyvendinimą.

J. Survila šiuo metu eina premjerės Ingridos Šimonytės patarėjo pareigas. Jis yra sukaupęs politinio darbo patirties, dirbdamas Europos Parlamente G. Landsbergio komandoje, taip pat dirbo premjero Andriaus Kubiliaus politikos patarėju, buvo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vyriausiasis politikos patarėjas.

J. Neliupšienė šiuo metu yra Ekonomikos ir inovacijų viceministrė. Būsimoji užsienio reikalų viceministrė nuo 2015 iki 2020 metų buvo Lietuvos nuolatinė atstovė Europos Sąjungoje, o vėliau buvo paskirta URM kanclere. J. Neliupšienė taip pat dirbo kadenciją baigusios prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiąja patarėja užsienio politikos klausimais.

I. Stanytė-Toločkienė šiuo metu eina ambasadorės pareigas Armėnijoje, o nuo 2017 metų vadovavo URM Rytų kaimynystės politikos departamentui. Iki 2014 metų ji užėmė Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje ministrės patarėjos pareigas. 2016 metais I. Stanytė-Toločkienė buvo apdovanota URM III laipsnio medaliu „Už nuopelnus Lietuvos diplomatijai“.

P. Levickytė šiuo metu eina Seimo TS-LKD frakcijos atstovės spaudai pareigas. Nuo 2018 metų ji dirbo politinių aktualijų žurnaliste naujienų agentūroje ELTA.

URM pranešime nekalbama nieko, dėl kokių priežasčių traukiasi buvę darbuotojai ir kodėl „neatsinaujina“ pats G.Landsbergis dėl skandalais apipintų URM sprendimų.

PAREMTI infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 189

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar pakeitus šią vyriausybę pasikeistų ekonominė situacija šalyje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Dar vienas spektaklis savireklamai ir pinigų pritraukimui iš žioplių. Reikia parodyti, kad kažką veikia. Labai...

O jau kaip dėjo platų parašą, vietos ant staliuko vos užteko! Cirkas be pinigų....

Jei kas strategiškai dar mąsto tai rusams išsilaikyti Limane kai pasiūtos daugiau tūkstantinės pajėgos miškingose...

blogai gyvena be to FB? As - daug laisviau gyvenu be jo! Paskalu ir santazo...

neceseli,beisikisi,kai jau pra3,14sai ES energetika,pramone ir socialini gerbuvi!? Ir ne Rusijai,o savo seiminimkui JAV!!!...

klausiate del Erdogano,tai oficialiuose Turkijos saituose. Ten neredaguotas....

tas pacias rusiskas dujas,tik desimteriopa kaina. Taip pat,kaip dabar jas gauname per amerikonus....

kaip istobulejo visokie rotsildai! Reikedavo statyti konslagerius,krematoriumus,saudyti,nuodyti. Tam reikejo tukstantinio personalo. O dabar - tik...

problemas neblogai sprende Adolfas. Iki pat 1945uju....

kiek ubagu saskaitu liks jiems,kai tuos ubagus iscirskins!?...

zmones,tuos darbus dirbusius!? Ilonas asmeniskai,ar vel visi mes!?...