• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Teisme gautas dar vieno teisėjo ieškinys Lietuvos valstybei. Kas yra valstybė?

Teisme gautas dar vieno teisėjo ieškinys Lietuvos valstybei. Kas yra valstybė?

04 rugpjūčio
20:31 2022

teismai.lt nuotr.

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmuose gautas buvusio Klaipėdos apygardos teismo teisėjo A. Ž. pareiškimas dėl valstybės veiksmais padarytos žalos atlyginimo ir neveikimo.

Pareiškėjas prašo teismo priteisti iš atsakovės, Lietuvos valstybės, jam padarytą žalą, kilusią iš neteisėto valstybės neveikimo, nes nuo 2013 metų sparčiai keliant minimaliąją mėnesinę algą ir didėjant vidutiniam darbo užmokesčiui, nesant valstybėje ekonominės krizės ir sunkios padėties teisėjų atlyginimai nebuvo proporcingai didinami po jų sumažinimo 2008 metais.

Pareiškėjas taip pat prašo kreiptis į Konstitucinį Teismą nustatyti, ar Teisėjų darbo apmokėjimo įstatymo 3 straipsnis neprieštarauja Konstitucijos 109 straipsniui.

Primename, kad prieš tai, 2022 m. liepos 8 d. teismo gautas dvidešimt penkių Kauno apygardos teismo teisėjų pareiškimas atsakovei Lietuvos Respublikai, atstovaujamai Lietuvos Respublikos Vyriausybės, dėl žalos atlyginimo. Taip pat prašoma kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, ar Teisėjų darbo apmokėjimo įstatymo 3 straipsnis neprieštarauja Konstitucijos 109 straipsniui.

Pareiškėjai pareiškime nurodo, kad, 2008 m. prasidėjus ekonominei krizei, teisėjų atlyginimai buvo mažinami tiek sumažinant koeficientą, tiek ir bazinį dydį. Pasibaigus ekonominei krizei, nuo 2013 m. spalio 1 d. atlyginimo koeficientas apygardų teisėjams buvo atkurtas į pradinį dydį, tačiau bazinis dydis iki šiol nėra tokio lygio, kuris buvo prieš krizę.

Pasak visų pareiškėjų, teisėjų atlyginimų dinamika parodo, kad konstitucinį teismo ir teisėjų nepriklausomumo principo pažeidimą lėmė ne tik įstatymų leidėjo neteisėtas neveikimas, bet ir netinkamas esamas teisinis reguliavimas.

Regionų apygardos administracinio teismo teisėjos, nagrinėjančios šią administracinę bylą, 2022 m. liepos 27 d. rezoliucija, terminas vyriausybės atsiliepimui pateikti pratęstas iki 2022 m. rugpjūčio 18 d. grupinio teisėjų ieškinio atveju ir iki rugsėjo 2 dienos A.Ž. skundo atžvilgiu.

infa.lt replika:

Vėl, kaip visada, už viską mokės mokesčių mokėtojai, kas iš tiesų ir parodo – kas įkūnija Valstybę – tai jos žmonės, o ne jų pinigus skirstanti valdžia.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 224

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. T0mas J.    -  2022-08-05, 17:16

    Taip tik sakoma, kad ieškinys valstybei.
    Iš tiesų tai VALDŽIAI… O kadangi 20-ies procentų rinkėjų išrinkta valdžia dirba TAUTOS VARDU, tai valdžiai bylą pralaimėjus – būtent TAUTA padengia nuostolius.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....