• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

ES antimonopolinės institucijos atlieka tyrimą dėl „Google Play Store“

ES antimonopolinės institucijos atlieka tyrimą dėl „Google Play Store“

05 rugpjūčio
06:30 2022

google

Europos Komisijos antimonopolinės institucijos tiria „Google“ programėlių parduotuvės taisykles, teigia du šiam klausimui artimi asmenys, apie ką rašo Politico.

Du žmonės, kalbėję su anonimiškumo sąlyga, teigė, kad „Google“ konkurentai iš Briuselio gavo konfidencialius klausimynus, kuriuose tiriamos JAV technologijų milžinės „Play Store“ atsiskaitymo sąlygos ir kūrėjų mokesčiai.

Jie pridūrė, kad Nyderlanduose atliekamas tyrimas dėl „Google Play Store“ taisyklių greičiausiai bus nutrauktas, kad būtų galima atlikti ES tyrimą, nes abejones dėl antikonkurencinio elgesio reikės nagrinėti visos ES mastu.

Jungtinės Karalystės konkurencijos priežiūros institucija taip pat pradėjo tyrimą dėl „Google Play Store“.

Programėlių kūrėjų mokesčiai už prieigą prie „Google Play“ parduotuvės gali siekti iki 30 proc., taip pat kūrėjams anksčiau nebuvo leidžiama naudoti alternatyvių atsiskaitymo sistemų, kad surinktų mokėjimus iš naudotojų.

Europos Komisija atsisakė pateikti komentarus.

„Google“ atstovas spaudai teigė, kad bendrovė su Komisija aptarė „daugelį dalykų“, įskaitant neseniai atliktus pakeitimus, kuriais siekiama padaryti „Play Store“ parduotuvės sąlygas sąžiningesnes ir nuraminti kūrėjų kaltinimus dėl nesąžiningo elgesio.

Liepos pabaigoje bendrovė pranešė, kad leis tam tikriems programėlių kūrėjams „Play Store“ parduotuvėje naudoti alternatyvias atsiskaitymo sistemas renkant mokėjimus iš naudotojų Europoje ir kad sumažins kūrėjų mokesčius.

Šį žingsnį „Google“ pristatė kaip pirmąjį žingsnį, kuriuo siekiama laikytis neseniai priimtų svarbiausių bloko skaitmeninės ekonomikos taisyklių – Skaitmeninių rinkų akto. Taisyklėse iš esmės nustatyti draudimai ir įpareigojimai kai kuriems didžiausiems pasaulio technologijų žaidėjams, įskaitant „Google“, „Meta“, „Amazon“, „Apple“ ir „Microsoft“.

Tačiau kai kurie Europos Komisijos nariai, kuriems pavesta užtikrinti naujojo reglamento vykdymą, baiminasi, kad naujausių „Google“ veiksmų „gali nepakakti“, kad būtų laikomasi taisyklių, sakė vienas asmuo.

DMA bus įtraukta į ES taisyklių sąvadą šių metų spalį, o į jo taikymo sritį patenkančios technologijų įmonės pradės laikytis reikalavimų 2024 m. pradžioje.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 33

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....