infa.lt

Portugalijos parlamentas pirmuoju svarstymu pritarė eutanazijos įstatymo projektui. Prezidentas prieš

Portugalijos parlamentas pirmuoju svarstymu pritarė eutanazijos įstatymo projektui. Prezidentas prieš

13 birželio
06:50 2022

Ketvirtadienį parlamentas pirmuoju svarstymu pritarė keturiems Socialistų partijos, Kairiųjų bloko, IL ir PAN įstatymų projektams, reglamentuojantiems mirties su medicinine pagalba dekriminalizavimą, ir dabar tęsia darbą komitetuose, rašo Euractiv.

Už šiuos keturis įstatymų projektus balsavo dauguma parlamento narių.  Keturiuose projektuose panaikinamas „mirtinos ligos” reikalavimas kaip kriterijus dekriminalizuojant medicininę pagalbą mirčiai – eutanaziją.

Paskutinėje dekreto redakcijoje, patvirtintoje 2021 m. lapkritį, buvo suformuluotos tokios teisinės mirties su medicinine pagalba praktikos sąlygos: „Paties suaugusio asmens, kurio valia yra galiojanti ir pakartota, rimta, laisva ir informuota, esant nepakeliamoms kančioms, esant galutiniam itin sunkiam sužalojimui arba nepagydomai ir mirtinai ligai, sprendimu, kai tai praktikuoja arba padeda sveikatos priežiūros specialistai.”

Tačiau sekančiose įstatymo projekto dalyse pirmą kartą atsirado sąvoka „sunki arba nepagydoma liga”, vietoj „nepagydoma ir mirtina liga”, kuri yra viena iš normų, apibrėžta kaip „sunki liga, kelianti grėsmę gyvybei, pažengusi ir progresuojanti, nepagydoma ir negrįžtama, sukelianti didelio intensyvumo kančias”.

Nuo pat proceso pradžios valstybės vadovas tvirtino, kad Portugalijos visuomenėje turėtų vykti plačios ir ilgos diskusijos, tačiau nuolat atsisakydavo atskleisti savo poziciją ir laukė sprendimo – paskelbimo, veto ar siuntimo į Konstitucinį Teismą – prieš jam pasiekiant bet kokį teisės aktą.

Šeštadienį Santareme Prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa pareiškė, kad „palauks ir pamatys” eutanazijos įstatymo projektą, ir pareiškė, kad jis yra „aukščiau rankų sukiojimo”.

Įstatymas, kuriam pritarė dauguma parlamento narių, 2021 m. vasario 18 d. iškeliavo į prezidento rūmus ir tą pačią dieną Rebelo de Sousa nusiuntė jį į Konstitucinį Teismą prevenciniam patikrinimui.

Maždaug po mėnesio teismas įstatymą atmetė, o prezidentas jį vetavo, todėl jis buvo grąžintas į parlamentą, kur tų pačių metų lapkritį didele balsų dauguma buvo patvirtintas naujas galutinis tekstas su tam tikrais pakeitimais, įskaitant naują pradinį sąvokų apibrėžties straipsnį, kuriame buvo patikslintos sąvokos, iš viso aštuonios – nuo mirties su medicinine pagalba iki „galutinio sužalojimo”, sunkios ar nepagydomos ligos.

Lapkričio pabaigoje Rebelo de Sousa politiškai vetavo įstatymą, pabrėždamas, kad naujajame tekste vartojami skirtingi išsireiškimai apibrėžiant reikalaujamų ligų tipą, ir teigė, kad įstatymų leidėjas turėjo pasirinkti tarp „tik sunkios ligos”, „sunkios ir nepagydomos ligos” ir „nepagydomos ir mirtinos ligos”.

Pasak Rebelo de Sousa, jei parlamentas norės „netgi atsisakyti reikalavimo, kad liga būtų mirtina, ir taip išplėsti medicininės pagalbos leidimą mirčiai”, jis pasirinks „radikalesnį ar drastiškesnį požiūrį”. Prezidentas taip pat suabejojo, ar tai atitinka „Portugalijos visuomenėje vyraujančias nuotaikas”.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 47

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...