infa.lt

Gintaras Furmanavičius. Apie tai, kaip bankai iš mūsų tyčiojasi

Gintaras Furmanavičius. Apie tai, kaip bankai iš mūsų tyčiojasi

19 gegužės
06:40 2022
Gintaras Furmanavičius

Facebook nuotr.

Prieš daugiau nei pusmetį dalinausi su jumis geromis emocijomis, atsisveikinus su SEB’u.

Šį kartą apie Luminor Lietuva. Turiu paskolą šiame banke ir jau daugiau nei du dešimtmečius moku palūkanas ir atidavinėju kreditą iš kito banko, kuriame yra nustatytas kasmėnesinis pavedimas į Luminor. Iki šiol jokių problemų nebuvo.

Praėjusią savaitę gaunu SMS žinutę: „Sveiki, primename, kad nesame gavę Jūsų įmokos už suteiktą paskolą. Prašome kuo skubiau padengti įsiskolinimą. Daugiau informacijos interneto banke.” Internetinės bankininkystės ir kreditinės kortelės esu seniai atsisakęs, todėl turiu tikėti tuo, ką man sako bankas.

Tą pačią dieną į tą pačią sąskaitą, kur jau daugiau nei dvidešimt metų pervedinėju pinigus padarau pavedimą. Po kelių dienų pinigai grįžta man atgal.

Nuo šios vietos prasideda mano bendravimas su banku ir tai yra įdomioji dalis. Skambinu į banką. Kaip jau įprasta, kad pakliūtum, kur reikia tenka klausyti automatinių nurodymų ir suspaudyti ilgoką skaičių kombinaciją.

Tada kitas robotas man paaiškina, kad dėl neįprastai didelio klientų skaičiaus gali tekti laukti daugiau nei tris minutes. Laukiau 13 minučių ir 44 sekundes. Po ilgos muzikinės pauzės atsiliepusi mergina, nustačiusi mano tapatybę paaiškino, kad pavedimą reikia daryti į kitą sąskaitą.

Grįžęs namo pasitikrinu darytus pavedimus ir matau, kad kitos sąskaitos mano vardu nėra. Vėl skambinu į banką. Ta pati procedūra, tik šį kartą laukimo laikas juokingos 11 minučių, tačiau tik pradėjus pokalbį ryšys nutrūksta. Atidedu bankinės problemos sprendimą kitai dienai.

Ši diena išaušo šiandien. Ryte vėl skambinu į banką. Šį kartą krenta rekordas – laukimo laikas su trumpu pokalbiu lygiai 34 (!) minutės!!! Trumpu todėl, kad atsiliepusi mergina negali atsakyti nei į vieną klausimą ir pažada vėliau perskambinti.

Skambučio sulaukiu po poros valandų. Mergina, po to kai vėl identifikuoju save, atsakęs į eilę klausimų man maloniai paaiškina, kad gegužės 9 dieną bankas pakeitė sąskaitos numerį, tik manęs apie tai neinformavo, nes visą informaciją aš privalau rasti internetinėje bankininkystėje, kurios neturiu.

Paprašius atsiųsti naują sąskaitos numerį SMS žinute, man buvo paaiškinta, kad tokios galimybės nėra! Paprašius atsiųsti mano naujos sąskaitos numerį elektroniniu paštu, man buvo paaiškinta, kad (dėmesio!!!) tam reikia vadovybės leidimo!!!

Tuomet, norėdamas pasidalinti su jumis paprašiau man atsiųsti mūsų pokalbio įrašą, nes buvau įspėtas, kad pokalbis įrašomas. Atspėjote – tokios galimybės taip pat nėra.

Aš pažadu, kad visomis legaliomis priemonėmis priešinsiuosi grynųjų pinigų išėmimui iš apyvartos.  Jei bankai dabar šitaip elgiasi su mumis, kaip jie elgsis tada, kai mes neturėsime pasirinkimo???

PS 14:44 iš Luminor banko, kuris negali man atsiųsti žinutės, gaunu SMS: Sveiki, pakartotinai primename, kad nesame gavę Jūsų įmokos už suteiktą paskolą. Prašome padengti įsiskolinimą per 10 d. Daugiau informacijos interneto banke.

Šis įrašas pirmą kartą buvo paskelbtas jo autoriaus asmeninėje Facebook paskyroje

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 291

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. VŽA    -  2022-05-19, 07:07

  Kaip su iškrypimais, narkotikų įteisinimu reikia kovoti, taip su bankų sistema. Tai jau ne bankai, o tavo pinigų vienateisiai administratoriai, beveik savininkai… O ryšiai, tai dirba tuo pačiu principu – VMI, Sodra, policija, poliklinikos. Skambini vienam, atsiliepia kažkas, ir laukimai…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. T0mas J.    -  2022-05-20, 14:04

  Jei su bankais susidėsi – būtinai bėdų turėsi. Pasidėjęs savo pinigus į banką – negali jų nemokamai pasiimti. Nežinau geresnių pinigų nei grynieji. Ypač – popieriniai.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. T0mas J.    -  2022-05-20, 14:05

  Filosofas Arvydas Šliogeris:
  „Biurokratijos koncentracijos pavyzdys – bankai, tai – parazitinė institucija. Be jos negali apsieiti, bet jie – parazitai. Baisu yra tai, kad bankai tapo ekonomikos svorio centru. XIX a. Europoje to nebuvo: centras buvo gamykla. Dabar – bankas. Jis yra parazitas, nes operuoja „tuščiais“ pinigais ir nesukuria jokio produkto. Bankas yra ekonomikos biurokratijos centras. Natūralu, kad kartu jis yra ir kontrolės instrumentas. Jis kontroliuoja viską – ne tik ekonomiką. Ši bankų visagalybė yra technologinės visuomenės degradacijos požymis.”

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Regimantas    -  2022-05-29, 12:36

  “Vertybinė” Lietuvos politika. Šie žodžiai jau tapo burtažodžiu konser-vatnikų ir juos apdainuojančių politologų lūpose. Tik štai klausimas – kas ten per “vertybės”? Pasirodo, pirma, ir jie tai per šiuos metus ypatingai atvirai pademonstravo – lgbt diktatūros “vertybė”. Kita “vertybė” – tai noras kuo greičiau išsitarnauti savo šeimininkams, toli užnugary paliekant visus kitus “išsitarnautojus”. Trečioji “vertybė” – tai savosios šalies gyventojų gerbūvio nustūmimas į trečią planą, į pirmą planą išvedant užjūrio ir ES interesantus: Šimonytės-Kubiliaus skolinimasis už keturgubus procentus praeitoje krizėje, trigubas permokėjimas už dujų laivo “pirkimą” (taip šią aferą jie tuomet vadino), nepaliaujamos maklės energetikoje, lietuviškų bankų sužlugdymas ir t.t. ir pan. Tiesa, jie dar ten kalba apie “demokratiją”, bet šiai vertybei yra visiškai pakeistas turinys, nes kokia ten demokratija, kai žiniasklaidos priemonės seniai valdančiųjų uzurpuotos, o šalis, pirmiau, prisidengiant pandemija, o dabar karu Ukrainoje, valdoma diktatoriškais metodais?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......

Xi Jinpingas, toks išmintingas, kad jo Rusija-Ukraina nejaudina, nes pagrindinis tikslas, išnaudojus situaciją, - pasinaudoti...

Oho, net piš išmintingai pasakė. Gal kažkur nugirdo... Gerb. D. GRYBAUSKAITĖ dar prieš metus aiškino:...

Ne, ne, - būtinai reikia sukioti, gal net 3 ar 4-5 kartus, juk taip daugiau...

Reikia pakaitiniam prezidentui kažką ne esminio pasakyti, tai ir lėptelėjo......