• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Izraelyje buvo švenčiama gegužės 9 dienos Pergalė prieš nacistinę Vokietiją

Izraelyje buvo švenčiama gegužės 9 dienos Pergalė prieš nacistinę Vokietiją

10 gegužės
06:40 2022

Vakar Izraelis šventė Pergalės prieš nacistinę Vokietiją dieną. Ši šventė yra oficiali valstybinė šventė, įteisinta 2000 m. įstatymu dėl Antrojo pasaulinio karo veteranų statuso, vėliau – 2017 m. priimtu Pergalės dienos įstatymu, rašo Izraelio 9 kanalas.

Švenčiama buvo be demonstracijų, o,pastaraisiais metais, kaip praneša 9 kanalas, šiai šventei skirtų eitynių mastas nuolat mažėja. Šio karo veteranų lieka vis mažiau, o jauniausiems iš jų, t. y. tiems, kuriems 1945 m. buvo 17-18 metų, dabar yra daugiau nei 90 metų.

Tam tikrą postūmį eitynėms suteikė „Nemirtingojo pulko“ formatas, kai veteranų ir žuvusių karių palikuonys neša jų portretus. Tačiau Izraelyje ši naujovė neįsitvirtino ir buvo remiama daugiausia „artimų rusams“ organizacijų, dirbančių visuomeninį darbą šalyje, rašo portalas.

Šiais metais dėl įtemptos politinės situacijos tarp Rusijos – Ukrainos ir likusio pasaulio, buvo nuspręsta nerengti tokių eitynių valstybiniu ir savivaldybių lygmeniu, kad būtų išvengta Rusijos ir Ukrainos šalininkų susirėmimų.

Ryte Jeruzalėje ant Herclio kalno vyko Pergalės dienos ceremonija. Vyriausybei atstovavo ne itin „specializuota“ atstovė – absorbcijos ministrė Pnina Tamano-Schata.

Į susirinkusiuosius taip pat kreipėsi Izraelio veteranų sąjungos pirmininkas Abraomas Greenzaidas (nuotraukoje)

Remiantis absorbcijos ministerijos duomenimis, Antrojo pasaulinio karo į Izraelį  nuo pat Izraelio valstybės įkūrimo, repatrijavo apie 47 000 veteranų. Šiuo metu Izraelyje gyvena apie 2 500 veteranų iš Rusijos, Ukrainos, JAV, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Pietų Afrikos Respublikos, Australijos, Danijos ir kitų šalių. Dauguma jų yra vyresni nei 85 metų. Daugelis jų 1990-aisiais repatrijavo iš buvusios Sovietų Sąjungos kartu su „didžiąja alija“ ir apsigyveno Haifoje bei Jeruzalėje.

Rusijoje taip pat įvyko pergalės paradas, kuriame, pasak pranešimų dalyvavo apie 11 tūkstančių dalyvių. „Maskvoje, vykdant „Nemirtingojo pulko“ akciją, dalyvavo daugiau nei milijonas sostinės gyventojų ir svečių žygiavusių kolonomis su savo artimųjų portretais“, – sakė Rusijos VRM atstovė Irina Volk.

Nors buvo laukiama, kad Vladimiras Putinas paskelbs visuotinę mobilizaciją ar kažkokį išskirtinį Ukrainos puolimo planą – prognozės nepasitvirtino. Taip pat buvo atšauktas, pasak valdžios dėl oro sąlygų, oro pajėgų pasirodymas..

Gegužės 9 dienos minėjimas įvyko ir Rusijos okupuotose Ukrainos vietovėse, Lugansko, Chersono, Donecko, Zaporožės srityse, praneša rusų žiniasklaida.

Lietuvoje,Gegužės 8-ąją, Antrojo pasaulinio karo aukų atminimo dieną, vyriausybės premjerės Ingridos Šimonytės vardu gėlės buvo padėtos Panerių memoriale ir prie paminklo ukrainiečių tautinio sąjūdžio veikėjui, rašytojui Tarasui Ševčenkai.

Šiandien pagerbiame visas nekaltas karo, o taip pat jį lydėjusio siaubingo nusikaltimo, Holokausto aukas. 1945-ųjų gegužės 8-tąją karas Lietuvai ir daugybei rytų europiečių nesibaigė. Lietuvoje jis tęsėsi aktyviu partizaniniu pasipriešinimu sovietų okupacijai. Laisvės kovotojus išžudžius, jų rėmėjus bei ženklią Lietuvos visuomenės dalį ištrėmus, ginkluotą kovą keitė įvairias formas įgijusi šalies gyventojų rezistencija“, – pareiškė premjerė I. Šimonytė.

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 39

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-05-10, 08:38

    Suprantu žydus, jiems Rusija tikrai gelbėtoja. Todėl nenuostabu, kad net ir šiuo metu teigiamai žiūri į Ukrainos okupantų šalį…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar sulauksime pirmalaikių rinkimų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...