infa.lt

Ves.lv: „RTR Rosija“ kanalo draudimą Latvijoje, greičiausiai teks atšaukti, kaip ir Lietuvoje

Ves.lv: „RTR Rosija“ kanalo draudimą Latvijoje, greičiausiai teks atšaukti, kaip ir Lietuvoje

01 liepos
12:23 2016

ves.lv

RTR Rusija

ves.lv nuotrauka

Latvija turi skubiai imtis ryžtingų žingsnių gerinant vietinių MIP turinio kokybę, kad išlaikytų savo žiūrovus, nes tik ką priimtas Lietuvoje sprendimas dėl rusiškų TV kanalų retransliacijos draudimo atšaukimo liudija – nėra kito kelio, išskyrus kokybiško turinio pateikimas žiūrovams, juolab, kad tokio pobūdžio draudimai ES šalyse, masinių informacijos priemonių atžvilgiu neveikai, nurodo Latvijos transliuojančių organizacijų asociacija.

„Sprendimas, kurį buvo priversta priimti Lietuva, rašoma ves.lv – tai grėsmingas įspėjimas Latvijai, reiškiantis, jog latviškos medijos erdvės stiprinimas turi būti įrašytas vyriausybės prioritetų sąraše“, – mano asociacijos vadovė Gunta Lidaka.

Po Europos Komisijos signalų apie tai, jog Lietuvos taikomos sankcijos dviejų rusiškų TV kanalų atžvilgiu neatitinka ES teisės, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) atšaukė taikomus apribojimus.

Praėjusių metų gruodį LRTK nusprendė dėl neapykantos ir karo kurstymo, jos įžiūrėto TV kanalo „RTR Planeta“ laidose, įpareigoti Lietuvos retransliatorius šį kanalą pervesti į mokamų kanalų paketą. Analogiškas sprendimas buvo priimtas tokiais pat pažeidimais kaltinamo TV kanalo „NTV Mir Lithuania“ atžvilgiu, teigia ves.lv savo straipsnyje.

Tai reiškia, jog šių metų pavasarį Latvijos Nacionalinės Tarybos elektroninių MIP klausimais, priimtą sprendimą uždrausti retransliuoti Latvijos teritorijoje TV kanalo „RTR Rossija“ laidas, greičiausiai, irgi teks atšaukti, paaiškino Lidaka.

Kaip rodo apklausos duomenys, latviai vis daugiau žiūri rusiškus TV kanalus, o ne latviai mažiau žiūri latviškus TV kanalus, žmonės visumoje vis mažiau žiūri televizorių, ir reklamos pinigai persikelia į užsienio portalus. Tai reiškia, jog vietiniams kanalams tenka vis mažiau pinigų kokybiško turinio latvių kalba kūrimui, ir žmonės bevelija žiūrėti užsienio, tame tarpe ir Rusijos TV kanalus, paaiškino ji.

Vyriausybė galų gale turi imtis ryžtingų žingsnių ir priimti kultūros Ministerijos sudarytus pagrindinius MIP politikos principus 2016-20120 metams, taip pat numatančius visuomeninių MIP pasitraukimą iš reklamos rinkos, pabrėžė Lidaka.

Gerbiami skaitytojai, jeigu jums patiko tai, kas pateikiama infa.lt – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 210

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...