infa.lt

Jolanta Blažytė. Kas tas galingasis ir paslaptingasis Pasaulio Ekonomikos Forumas?

Jolanta Blažytė. Kas tas galingasis ir paslaptingasis Pasaulio Ekonomikos Forumas?

15 balandžio
06:30 2022
Jolanta Blažytė

Facebook nuotr.

Laidos „America Uncovered“ žurnalistas Chris Chappell dalinasi savo įžvalgomis apie įtakingiausią pasaulyje privačią nevyriausybinę organizaciją – Pasaulio Ekonomikos Forumą:

„Susipažinkite su vienos galingiausių ir įtakingiausių NVO (nevyriausybinės organizacijos) pasaulyje vadovu Klausu Švabu. Kokią įtaką jis daro jūsų šaliai?

Taigi visa demokratijos idėja yra ta, kad valdžia yra žmonių rankose. Politikai atstovauja rinkėjams. Tačiau tikrovė gali būti šiek tiek kitokia. Yra daug įvairių grupių ir organizacijų, kurios gali daryti įtaką politikai. Tačiau NVO, nevyriausybinės organizacijos, dažnai būna pačiomis paslaptingiausiomis.

Tai ne vyriausybės. Tai ne verslo įmonės. Kai kurios iš jų yra labdaros organizacijos. Kai kurios iš jų nėra. Jos gali būti mažos, didelės arba labai didelės ir labai įtakingos. Tačiau apskritai NVO yra privačios organizacijos, kurios yra privačiai finansuojamos ir privačiai valdomos, o jų skaidrumas yra maždaug toks pat, kaip ir plytos.

Klausas Švabas yra Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) vadovas. Tai viena įtakingiausių ir prieštaringai vertinamų nevyriausybinių organizacijų. Pasaulio ekonomikos forumą jūs galbūt žinote, kaip organizaciją, atsakingą už kasmet Davose (Šveicarija) vykstantį aukščiausiojo lygio susitikimą „Davoso Forumas”, kuriame tūkstančiai garsių verslo lyderių, politikų, aktyvistų ir kitų žmonių susitinka aptarti, kaip jie gali formuoti pasaulio ateitį.

Pavyzdžiui, yra tokia iniciatyva, kurią jie vadina „Didysis Pertvarkymas” (The Great Reset). Šios iniciatyvos esmė yra neva pagerinti pasaulio būklę. Skamba gerai, bet kaip tai padaryti?

The Great Reset autoriai siūlo keisti ekonominį modelį taip, kad žmones ir planetą paversti pasaulinės vertės kūrimo pagrindu. Ir štai kaip jie aiškina naują ekonominį modelį:
Jūs nieko neturėsite ir būsite laimingi“ . Tik klausimas: kam tada pagal šį scenarijų priklausytų visas pasaulio turtas? Ar tai reiškia, kad viskas priklausys, pavyzdžiui, „Amazon”, o mes tiesiog viską nuomosimės iš „Amazon”, užuot viską pirkę iš „Amazon”?

Tačiau Pasaulio Ekonomikos Forumas yra tik nevyriausybinė organizacija ir kaip jis gali vadovauti atskiroms šalims, kad jos imtųsi tokių radikalių pokyčių? Vienas iš būdų – Jaunųjų Pasaulio Lyderių forumas, savotiška stažuočių programa, skirta rengti ateities lyderius. Ją 2004 m. įkūrė Klausas Schwabas. Kaip rašoma jų interneto svetainėje, jų tikslas – formuoti jaunuosius lyderius kaip žmones, kurie formuotų inkliuzyvinę ir tvaresnę ateitį.

Kiekvienais metais atrenkama grupė būsimų lyderių nuo 28 iki 38 metų, kurie programoje praleidžia penkerius metus. Programą baigė nemažai dėmesio vertų absolventų, tarp jų Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas, „Meta” generalinis direktorius Markas Zuckerbergas, buvusi JAV Kongreso narė Tulsi Gabbard, JAV transporto sekretorius Pete’as Buttigiegas, rašytojas ir kovos su rasizmu aktyvistas Ibramas X Kendi.

Tikriausiai esate apie juos girdėję. Pagal tai, kokį svarbų vaidmenį šie absolventai atlieka visuomenėje, rodo koks Pasaulio Ekonomikos Forumas yra įtakingas. Jaunųjų Pasaulio Lyderių forumas buvo ir 1993 m. Klauso Schwabo įkurtos ankstesnės organizacijos „Pasaulio lyderiai rytojui” atšaka. Ją taip pat baigė keletas dėmesio vertų absolventų, pavyzdžiui, Tony Blairas, Billas Gatesas ir Jeffas Bezosas.

Pasaulio ekonomikos forumas, turėdamas tiek daug aukšto lygio absolventų, paliko pėdsaką visuose šiuolaikinio gyvenimo aspektuose – nuo politikos iki technologijų. Tad ko būtent Pasaulio Ekonomikos Forumas moko šiuos žmones? Net neįsivaizduojame. Niekas tiksliai nežino, kokie dalykai dėstomi jauniesiems pasaulio lyderiams, arba apie kokius dalykus jie diskutuoja.

Tačiau vienas absolventas matė, kad šioje programoje nėra vietos kitokioms nuomonėms. Richardas Verneris, kuris priklausė 2003 m. grupei, paaiškino, kaip jis ir dar keli grupės nariai buvo pašalinti iš lyderių programos dėl to, kad uždavinėjo „ne tuos“ klausimus.

Klausas Schwabas labai didžiuojasi kai kuriais savo jaunųjų pasaulio lyderių auklėtiniais. 2017m jis gyrėsi tik keliais iš jų (cituojamas K. Švabas):

„Kai dabar miniu tokias pavardes kaip ponia Merkel, ar net Vladimiras Putinas ir t. t., visi jie buvo Pasaulio Ekonomikos Forumo Jaunieji Pasaulio Lyderiai.

Kuo mes dabar labai didžiuojamės, tai jaunąja karta. Pavyzdžiui, ministru pirmininku J. Trudeau, Brazilijos, Argentinos prezidentais ir t. t., Mes skverbiamės į kabinetus. Vakar buvau ministro pirmininko Trudeau priėmime, ir žinau, kad pusė ministro kabineto ar net daugiau yra mūsų Jaunieji Pasaulio Lyderiai“.

Švabas nepaminėjo Naujosios Zelandijos ministrės pirmininkės Jacindos Ardern, bet ji taip pat dalyvavo programoje. Kaip ir Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas.
Ne taip seniai kanadiečiai išreiškė susirūpinimą dėl Pasaulio Ekonomikos Forumo įtakos Kanados politikai. Kai parlamento narys Colinas Carrey paklausė apie ministrų kabineto ryšius su Pasaulio Ekonomikos Forumu, parlamento pirmininkas sureagavo jautriai.

C. Carrey paklausė tiesiai šviesiai:

„ Klausas Schwabas yra Pasaulio Ekonomikos Forumo vadovas, ir jis gyrėsi, kad jo vadovaujamas ardomasis Pasaulio Ekonomikos Forumas įsiskverbė į viso pasaulio vyriausybes. Jis sakė, kad jo organizacija įsiskverbė į daugiau nei pusę Kanados ministrų kabineto. Norėjau paklausti, ar skaidrumo sumetimais Parlamento narys galėtų įvardyti, kurie ministrų kabineto ministrai pritaria Pasaulio Ekonomikos forumo tikslams? Man nerimą kelia ir pirmininko pavaduotojas?“

Tačiau parlamento pirmininkas vietoj atsakymo pateikė tik neaiškų mykimą:

„Tvarkos, tvarkos, tvarkos…….. Žinau, kad jis buvo…… Žinau, kad narys buvo tikrai geras…… Geras klausimas, bet garsas yra tikrai, tikrai blogas, o vaizdo įrašas taip pat labai, labai blogas. Ir aš… aš… aš… aš atsiprašau. Aš nežinau, ar narys………“

Bet kas tą parlamento narį taip sutrikdė? Užduodamas klausimą, Carrie tiesiog atliko savo, kaip išrinkto atstovo darbą. Vyriausybės pareigūnai turėtų atstovauti žmones. Tačiau kyla klausimas, ką šie lyderiai atstovautų, jei jų rinkėjai balsuodami išreikštų nepritarimą Pasaulio Ekonomikos Forumo vizijai? Ką šie lyderiai pasirinktų? Savo žmones, ar Pasaulio Ekonomikos Forumą?

Pažiūrėkite kaip Vokietija, Naujoji Zelandija, Prancūzija ir Kanada elgėsi su protestuotojais pandemijos metu. Nesu 100% įsitikinęs, kad šie lyderiai rinktųsi savo žmones. Kita vertus, Klausas Schwabas yra sakęs, kad yra labai dėkingas už ištikimybę tiems, kuriuos jis pavadino savo Kanados šalininkais.

Įdomu, ką apie šį bendradarbiavimą mano kanadiečiai?

Klausimas apie nevyriausybines organizacijas: O galbūt jūs sutinkate su Pasaulio Ekonomikos Forumo misija pasauliniu požiūriu? Galbūt manote, kad ji visiškai geranoriška? Tačiau kita NVO, kuri jums nepatinka, taip pat gali įgyti tiek pat įtakos, kiek ir Pasaulio Ekonomikos Forumas.

Nepamirškite, kad NVO iš tikrųjų nėra atskaitinga niekam kitam, išskyrus savo vadovus. Ji nėra atskaitinga visuomenės balsavimui ar konkrečiai vyriausybei. O kai viena NVO gali daryti įtaką tokiam kiekiui pasaulio lyderių, tai tampa problema. Ką manote jūs?“

Pirmą kartą šis įrašas paskelbtas jo autorės asmeninėje Facebook paskyroje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 537

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-04-15, 09:17

  Manau, kad tai kelių galingųjų žaidimas, o žmonės jiems tik vergai ir žaislai. Tiesiog, jie žaidžia su žmonėmis. Jie neturi empatijos, neturi jokio jausmo, tai žmonės be širdies. Žemę jie pavertė savo žaidimų aikšte.Kaip siaubo filme.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Tokiu pat,    -  2022-04-15, 09:54

  tik truputi galingesniu uz Jolanta,vergvaldziu gildija. Viena is blogio kloaku.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Ec    -  2022-04-17, 13:35

  Įdomu, ar jie taip stengiasi, kad būčiau laimingas, ar, kad nieko neturėčiau? Kažkur čia tarp dviejų žodžių melas pasislėpęs 🙂

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    „Ar mes dar šio pasaulio žmonės, ar jau amžinos mirties sapne?..“

„Ar mes dar šio pasaulio žmonės, ar jau amžinos mirties sapne?..“

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Valdas Vižinis. Naujasis Lietuvos pedofilijos veidas

Valdas Vižinis. Naujasis Lietuvos pedofilijos veidas

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Prof. Ignas Vėgėlė: „Dar kartą apie Kriminalinę žvalgybą”

Prof. Ignas Vėgėlė: „Dar kartą apie Kriminalinę žvalgybą”

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Tomas Bartkus. Kai paskaitai produktų sudėtį, malda prieš valgį įgauna visai kitokią prasmę

Tomas Bartkus. Kai paskaitai produktų sudėtį, malda prieš valgį įgauna visai kitokią prasmę

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Kodėl tiek daug „beprotiškų dešiniųjų sąmokslo teorijų” pasirodė esančios tiesa

Kodėl tiek daug „beprotiškų dešiniųjų sąmokslo teorijų” pasirodė esančios tiesa

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Ar kairieji sugebės suvokti, ką padarė?

Ar kairieji sugebės suvokti, ką padarė?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Dirbtinis intelektas prieš tikrąjį žmogiškumą

Dirbtinis intelektas prieš tikrąjį žmogiškumą

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Partizaninis informacinis karas

Partizaninis informacinis karas

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blazytė. Apie Aną Kareniną

Jolanta Blazytė. Apie Aną Kareniną

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Orwelynas: Čmilytė ir Šimonytė galės gauti žvalgybos duomenis apie politinius oponentus

Orwelynas: Čmilytė ir Šimonytė galės gauti žvalgybos duomenis apie politinius oponentus

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Mes neturėjome nieko, tik savo rankas, protus ir širdis – ir atsilaikėme!

Mes neturėjome nieko, tik savo rankas, protus ir širdis – ir atsilaikėme!

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Objektyviai Dievo bausmė

Objektyviai Dievo bausmė

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Henris Kisindžeris jau nebemano, kad Ukrainai būtina išlaikyti neutralų statusą

Henris Kisindžeris jau nebemano, kad Ukrainai būtina išlaikyti neutralų statusą

atsiliepimų 8 Skaityti visą įrašą
    Ko jums nepasakys vyriausioji Lietuvos buhalterė ir Centrinio banko patarėjai

Ko jums nepasakys vyriausioji Lietuvos buhalterė ir Centrinio banko patarėjai

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą

Sakot "Garliavos šeima .. labai draugavo su konservatoriais". Įvardinkit kuris šeimos narys su kuriuo konservatoriumi?...

žmonija vis dar nežino, kas iš tikrųjų vyksta aplinkui. Jie gyvena savo gyvenimą nežinodami, kad...

Mielasis, tiki "parsidavusia vyriausybe ir jos papirktais meluojančiais medikais" daugybė būtent jaunų, labai labai edukuotų...

Hm

Infa komanda nustokite tyčiotis iš Ukrainos, gal jūs norėtumėt, kad Lietuva atsidurtų Ukrainos vietoje? Džiaukitės,...

Koronavirusas yra nebaisus, tai jau mušta korta. Visa aferos esmė yra testuose. Kai žmogus miršta...

Sakyčiau tam Chebrahujasosui...

Infa.lt komanda Ačiū jums už tai ką darote Tiktai pirmyn sustoti negalima...

jie ne rūpinasi dėl mirčių, bet trina delnas - mažėja populiacija, o susistiprinus dar labiau....