• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Rusija: pirmasis karo etapas baigtas, dabar kariuomenė sutelks dėmesį į Rytų Donbasą

Rusija: pirmasis karo etapas baigtas, dabar kariuomenė sutelks dėmesį į Rytų Donbasą

27 kovo
07:30 2022

Rusijos gynybos ministerija penktadienį pranešė, kad baigė pirmąjį „specialiosios karinės operacijos“ Ukrainoje etapą ir dabar daugiausia dėmesio skirs rytiniam Donbaso regionui, o tai rodo, kad Maskvos strategija gali keistis dėl karinių nuostolių ir įstrigusios kampanijos, praneša Epoch Times.

Pareiškimą spaudos konferencijos metu pasakė Rusijos generalinio štabo pagrindinio operatyvinio padalinio vadovas Sergejus Rudskojus, kuris plačiau nedetalizuodamas teigė, jog Rusijos „pirmojo operacijos etapo tikslai iš esmės buvo pasiekti“.

„Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kovinis potencialas buvo gerokai sumažintas, o tai, dar kartą pabrėžiu, leidžia sutelkti dėmesį į pagrindines pastangas siekiant pagrindinio tikslo – Donbaso išlaisvinimo“, – pridūrė Rudskojus. naujienų agentūra „Interfax“.

Nuo karinio konflikto pradžios vasario 24 d. Rusija nesugebėjo užimti nei sostinės Kijevo, nei kitų didžiųjų Ukrainos miestų.

Vakarų kariuomenės pareigūnai teigė, kad pastarosiomis dienomis Rusijos pajėgos yra užstrigusios visoje šalyje.

Panašu, jog penktadienio pranešimas liudija, kad Kremlius gali pereiti prie ribotesnių tikslų.

Rudskojus teigė, kad Rusijos remiami separatistai dabar kontroliuoja Ukrainoje 93 procentus Luhansko srities ir 54 procentus Donecko srities, kurios abi sudaro Donbasą.

Dalį Donbaso rytinės sienos su Rusija kontroliuoja prorusiški separatistai nuo 2014 m., po vadinamosios „Maidano“ revoliucijos, viešai palaikytos JAV valstybės departamento, nuvertusios to meto vyriausybę Kijeve.

Ukrainos oro gynyba ir oro pajėgos per karinį konfliktą buvo beveik visiškai sunaikintos, tvirtino Rusijos pareigūnai, praneša „Interfax“. Ukrainos kariuomenė viešo komentaro nepateikė.

„Šalies laivynas nustojo egzistavęs“, – konferencijos metu teigė Rudskojus.

Viso karinio konflikto metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ne kartą prašė NATO šalių naikintuvų, bet jo prašymai buvo atmesti. Jis taip pat prašė priešlėktuvinių ir priešlaivinių ginklų sistemų.

Rudskojus aiškino, kad per operaciją žuvo 1 351 Rusijos karys, o 3 825 buvo sužeisti. Ukrainos kariuomenė pranešė, kad iki šiol kovose žuvo apie 15 000 Rusijos karių.

Ketvirtadienį Ukrainos kariuomenė pareiškė, kad viename Juodosios jūros uoste sunaikino didelį Rusijos transporto karo laivą „Orsk“, paskelbdama vaizdo įrašą apie sprogimą ir gaisrą laivę. (Rusijos pusė pranešė, kad laivas buvo nuskandintas, siekiant išvengti jame buvusių šaudmenų sprogimo)

Kovo 24 dieną Briuselyje vykusiame NATO susitikime Vakarų lyderiai susitarė sustiprinti savo pajėgas Rytų Europoje ir didinti karinę pagalbą Ukrainai.

Rusijos raketos penktadienio pavakarę pataikė į karinį valdymo centrą Vinicos mieste, patvirtino Kijevo pareigūnai. Jie sakė, kad neaišku, ar buvo žuvusiųjų ar sužeistų.

„Šiandien, apie 16.30 val., Rusijos okupantai pradėjo raketų smūgį į Oro pajėgų vadovybės teritoriją Vinicoje“, – „Telegram“ rašė Ukrainos oro pajėgų atstovai, teigdami, kad raketos pataikė „į kelis pastatus, padarydamos didelę žalą infrastruktūrai“.

Jungtinės Tautos atnaujintame pranešime nurodė, kad iš šalies pabėgo apie 3,7 mln. ukrainiečių, daugelis jų išvyko į Lenkiją, Rumuniją, Vengriją, Slovakiją, Lietuvą ir kitas netoliese esančias šalis.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 138

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-03-27, 11:37

    Europa ir JAV privalo Ukrainai tiekti tiek naujausių ginklų, kad Rusijos barbarai ir teroristai būtų galutinai sunaikinti Ukrainos žemėje. Putino užzombuoti tėvynainiai atsikvošės nuo ekonominių sankcijų, – pajutę badą ir suvokę, kiek jų sūnų, tėvų, vyrų patrešė laikinai okupuotąją žemę…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...

Pagarba Jolantai,kuri žadiną liaudį, užhipnotizuotą pasakomis apie GEROVĘ !!! Po Nulio !!!...