infa.lt

ES blokavo branduolinį susitarimą tarp Vengrijos ir Rusijos

ES blokavo branduolinį susitarimą tarp Vengrijos ir Rusijos

15 kovo
08:23 2015

(“ Financial Times„, Britanija)
Andrew Byrne, Christian Oliver

paveikslėlis„ES užblokavo branduolinį susitarimą tarp Vengrijos ir Rusijos 12 milijardų dolerių sumai, priėmusi sprendimą, kuris, greičiausiai, padidins įtampą tarp Kremliaus ir Briuselio“, – rašo Financial Times.

Pereitą mėnesį Rusija ir Vengrija susitarė pastatyti du, 1200 megavatų galios kiekvienas, branduolinius reaktorius, Pakšo mieste, sandėrio pagrindu, kuris galėtų sustiprinti Maskvos finansinį prasiskverbimą į Centrinę Europą, – rašo straipsnio autoriai Andrew Byrne ir Christian Oliver. Sutartys projektavimui, statyba ir AE aptarnavimas buvo patikėti dukterinei „Rosatom“ kompanijai dar gruodį, – primena leidinys.

„Keleto savaičių bėgyje virė ginčai dėl techninio, finansinio ir aprūpinimo kuru sutarčių su „Rosatom“ klausimais. Visos sutartys dėl branduolinio kuro tiekimo, pasirašytos ES šalių-narių, turi būti patvirtintos „Euratomo“, kuris numato finansinius ir techninius reikalavimus kuro tiekimui“, – kalbama straipsnyje.

„Galų gale, „Euratomas“ atsisakė patvirtinti Vengrijos planus importuoti branduolinį kurą išimtinai iš Rusijos. Vengrija padavė apeliacija šio sprendimo atžvilgiu, tačiau, trečiųjų asmenų teigimu, turinčių duomenų apie derybų eigą, dabar Europos Komisija palaikė „Euratomo“ sprendimą atmesti šia sutartį, – praneša žurnalistai.

Šis sprendimas, kurio detalės buvo laikomos paslaptyje, buvo priimtas 28 eurokomisarų susitikime Briuselyje pereitą savaitę, rašo leidinys.

„Pasekoje bus pilnai blokuotas AE „Pakš-2“ išplėtimas. Kad jį atnaujinti Vengrijai teks sudaryti naują sutartį kuro tiekimui arba paduoti komisiją į teismą“, – pabrėžia Byrne ir Oliver.

„Jei rusai dabar atsisakys daryti pataisas pradiniuose susitarimuose, tai reikš projekto pabaigą, – mano Europarlamento deputatas nuo Vengrijos Benedek Javor. – Ataskaitoje aiškiai parašyta, jog susitarimas dėl kuro tiekimo neatitinka europietiškosios teisės“.

 

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *ES blokavo branduolinį susitarimą tarp Vengrijos ir Rusijos* - nuoroda: https://infa.lt/697/es-blokavo-branduolini-susitarima-tarp-vengrijos-ir-rusijos/