• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Reklama „bėgs“ nuo žymeklio ir už viską reikės mokėti: koks bus Internetas po 25 metų

Reklama „bėgs“ nuo žymeklio ir už viską reikės mokėti: koks bus Internetas po 25 metų

08 spalio
09:30 2021

Naujas „Internet Archive“ kompanijos projektas parodė, kaip pasaulinis interneto tinklas (World Wide Web), gali atrodyti 2046 metais. Apie tai informuoja naujienų ir analizės leidinys ArsTechnica.

„Interneto Archyvas“ yra „Wayback Machine“ projekto kūrėjas, sudarantis galimybę grįžti į praeitį ir pamatyti, kaip atrodė senesnės svetainių versijos.

Dabar, savo 25 metų jubiliejaus garbei organizacija startavo diametraliai priešingą sistemą, – Wayforward Machine, prognozuojančią internetą ateityje. Paslauga leidžia jums pažvelgti ne daugiau kaip 25 metų į ateitį – tiesiog reikia įrašyti dominantį interneto adresą.

„Išbandykite mūsų naują „Wayforward Machine“ ir pasinerkite į pasaulį, kur kyla grėsmė prieigai prie informacijos“, – rašoma serviso kūrėjų svetainėje.

Sprendžiant pagal prognozės rezultatus jau iki 2046 m. puslapiuose internete knibždės armija animuotų reklaminių banerių, neįveikiamų reklamų blokatoriams, vikriai bėgančių nuo bandymų juos uždaryti pelyte.

Be to, interneto vartotojai susidurs su įspėjimais apie įstatymo pažeidimą pereinant prie draudžiamų svetainių.

Kai kurios paslaugos gali tuo pačiu reikalauti biometrinių dokumentų patvirtinti tapatybei. Tuo pačiu, populiarūs ištekliai pradės reikalauti pinigų už peržiūrėti turinį. Gali rodytis tokio turinio iškylantys langai: „Savininkas padarė šį turinį nepasiekiamu jūsų regione. Autorių teisės šiais medžiagai buvo pratęstas dar 200 metų.“

„Wayforward Machine“ kūrėjai daro prielaidą, kad 2023 m. viso pasaulio valdžios institucijos uždraus ištisinį duomenų šifravimą, o 2024 m. priims drakoniškus apie Skaitmeninę autorių teisę.

2043 m. „Interneto archyvas“ bus priverstas eiti į pogrindį su kitais projektais, atvirai platinančiais informaciją, o 2044 m. jie sunaikins paskutinę fizinę George Orvelo romano „1984-ieji“ kopiją, kuris vėliau taps sukilimo prieš Diktatūrą internete, simboliu.

Žinoma, tai yra subjektyvi kūrėjų prielaida ir fantazija, o ne patikimas visos žmonijos ateities prognozavimas. „Wayforward Machine“ tikslas yra nurodyti interneto tinklo naudotojams pavojingas grėsmes atviram internetui ir nemokamoms paslaugoms, tokioms, kaip, pavyzdžiui, Wayback Machine.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 192

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. tilissystem.lt    -  2022-07-04, 12:33

    Tikrai kartais naršant internete iššokanti reklama taip erzina, kad net negali perskaityti reikiamos informacijos. O štai parodų stendus visuomet mielai apžiūriu.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...

Pagarba Jolantai,kuri žadiną liaudį, užhipnotizuotą pasakomis apie GEROVĘ !!! Po Nulio !!!...