• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Puolamas Konstituciją ginantis „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“?

Puolamas Konstituciją ginantis „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“?

27 balandžio
12:21 2021

Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021

Šiai dienai visuomenė per žiniasklaidos priemones imama pratinti prie minties, kad iniciatyvinė grupė, vienijanti ir telkianti visuomenę į protestą „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ (toliau „Maršas“), neturi moralinės teisės to daryti, kol savo gretose turi garsų aktorių Artūrą Orlauską ir verslininką Antaną Kandrotą, mat pirmasis savo pasisakymo metu ištarė pagarsėjusią frazę, skirtą Seimo nariams, kurioje juos pavadino „gandonais“ (pagal lietuvių kalbos žodyną -prezervatyvais , arba – „dundukas, netikėliais, žiopliais, bukapročiais“), o antrasis, esą teistas.

Dėl to A. Orlauskas buvo apkaltintas vos ne ekstremizmu, o kai kuriose žiniasklaidos priemonėse net buvo netiesioginių siūlymų apkaltinti jį už bandymą kurstyti neteisėtu keliu nuversti Seimą.

Dabar organizatoriams nuolat skambina įvairių sisteminių žiniasklaidos priemonių žurnalistai ir užduoda klausimus būtent apie šiuos dalykus – Orlausko pasakytą frazę ir jo kadaise vestas juodojo humoro tik suaugusiems skirtas laidas, bandydami visiškai nukreipti dėmesį nuo pagrindinių Maršo tikslų – tai yra Konstitucinės šeimos sampratos gynimo. Kodėl bandoma nukreipti visuomenės dėmesį naudojant juodąsias viešųjų ryšiu technologijas?

Tai gal pradėkime iš eilės, pavyzdžiui, apie tuos „ekstremistinius pasisakymus“:

Vaido įraše matysite valdančiųjų koalicijos Seime atstovę, dabartinę ekonomikos ministrę Aušrinę Armonaitę. Prašom jūsų sulyginti šiuos pasisakymus, kurių vienas, skirtas apibendrintai visiems Seimo nariams, konkrečiai neišskiriant „gandonai“, ir kitas, kurio metu dabartinė Seimo valdančiosios koalicijos atstovė, Laisvės partijos lyderė, praeitoje Seimo kadencijoje kalba apie savo kolegą žurnalistams.

„Tai gali daryti tik nuoširdus nacis, arba tiesiog nesusipratėlis, arba šūdo gabalas“. Vertinimus paliksime jums, gerbiami skaitytojai. Mūsų tikslas tik pateikti jums faktus.

Eikime toliau, Lietuvos visuomenei gerai žinomas pramogų verslo atstovas – Arūnas Valinskas, savo kalboje pasiūlė šaudyti tokius, kaip jam neįtikęs Valdemaras Tomaševskis, „po vieną į metus“.

Prokuratūra atsisakė kelti bylą, nes žmogus tiesiog „vaizdingai išsireiškė“. Ir žinote, mes galime su tuo sutikti, juk visi suprantame, kad būtent aktoriai ir scenos žvaigždės labiausiai įsijaučia į savo vaidmenį, o jų pristatomi personažai tampa labai įtikinami plačiajai publikai. Prokuratūra tą suprato.

O prisiminus vaizdingą Andriaus Tapino pasisakymą apie Seimo ŽTK pirmininko T.V.Raskevičiaus polinkius, kaip pastarasis „išdulkino 300 000 homofobų“ darosi visai miela:

Kalbant apie Arūno Orlausko sceninius personažus iš tik suaugusiems skirtų juodojo humoro laidų, akivaizdu, kad tai aktoriaus sukurti įtikinami sceniniai personažai, kurie vieniems žmonėms žadina juoką, kitiems neigiamas emocijas. Bet abejingų nepalieka ir tai ir buvo skirta tik suaugusiųjų auditorijai. Reikia pastebėti, iki pat šio momento tie vaizdo įrašai niekam nekliudė ir nerūpėjo beveik 20 metų.

Iki pat tol, kol „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ tapo realia grėsme tiems, kurie nenori, kad jis įvyktų. Nes žino, kad jis gali padėti pradžią teisingai Lietuvai.

Reikia suprasti, kad puolami iš tiesų yra ne atskiri „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ iniciatyvinės grupės nariai – puolamas pats Maršas, kuris be savo komandos neturi jokių galimybių siekti paskelbtų tikslų. Kai kalbama apie moralinius kriterijus – turima omenyje, kad jie privalomi TIK Maršo organizacinės grupės nariams, bet visai neprivalomi priešingai, kaltinančiajai pusei.

Norime priminti, jog Artūras Orlauskas yra atlikęs daugybę įtikinamų vaidmenų, tarp kurių būta ir teigiamų, ir neigiamų herojų. Jis netgi yra vaidinęs Vermachto karininką filme apie Antrojo pasaulinio karo metais įvykius Vengrijoje, vaidino Rusijos ambasadorių norvegų seriale, vokiečių armijos eilinį, žurnalistą ir tt. Ir dar visai neseniai vaidino Kauno merą, Seimo narį ir VRK pirmininką „ Dviratyje“. Beje, seriale visą eilė Lietuvos aktorių vaidina banditus ir žudikus. Kažin kodėl jie dar laisvėje?? Sveiko proto žmonėms net tokių klausimų nekiltų, bet norint mušti pagalį surasi visada.

O dabar, įdomumo dėlei, žvilgtelėkime įdėmiau į tą pusę, iš kurios šiandien pilasi kaltinimai „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės adresu.

Gintautas Paluckas, buvęs socialdemokratų pirmininkas – teistas už korupciją.
Aidas Puklevičius, Lryto apžvalgininkas, rašytojas, scenaristas – teistas už finansinius nusikaltimus.
Algis Ramanauskas Greitai – teistas .
Andrius Užkalnis – teistas.
Gintarė Skaistė (Vyriausybės narė) – pagauta už vairo neblaivi
Andrius Tapinas (Jo įkurta Laisvės TV) – turi problemų su autorių teisėmis, kaip pasisavinęs, perdaręs ir naudojantis savo kanale svetimą, legendinės grupės Dinamika, muziką. Tačiau mėgstantis moralizuoti ir mokyti kitus padorumo, rūpesčio kitų gerove.
Skirmantas Malinauskas – šiuo metu turi problemų su teisėsauga

Šis sąrašas nėra baigtinis, – tai tik probėgšmiais mestas žvilgsnis į visuomenėje ir informacinėje erdvėje tvyrančias tendencijas, labai nesigilinant ir nevertinant jų.

Sąrašą vainikuoja Jono Radzevičiaus TV vedėjo atvejis, kai jis, būdamas sunkaus girtumo būsenos (2,53 promilės) užmušė automobiliu perėjoje pensininką. Šiuo metu jis labai sėkmingai dirba radijo laidų ir TV vedėju.

Ir, žinote – apie tai niekas šiandien nebekalba. Visa tai seniai tapę lyg ir norma, kasdienybe, naująja tikrove, kurios niekas seniai nebemini ne todėl, kad tai būtų tapę priimtina, o todėl, kad saviems režimo tarnams galima, o kitiems net žymiai menkesnis nusižengimas, išpučiamas iki dramblio dydžio. Dvejopi standartai labiau nei akivaizdūs.

Žiniasklaidą tenkina tai, kad šie visi žmonės (ir paminėti ir neminėti) dirba savo darbus (daugelis tose pačiose žiniasklaidos priemonėse) su savo (ne)krištolo tyrumo biografijomis, turi oficialios žiniasklaidos palaikomus didžiulius savo sekėjų srautus ir daro jiems milžinišką įtaką .

Tačiau netenkina tai, kad paprasti Lietuvos piliečiai susibūrė į iniciatyvinę grupę vedami tikslo – išsaugoti LR Konstitucijoje apibrėžtą Šeimos sampratą, Žodžio ir pasirinkimo laisvę, teisę į mokslą, sveikatos apsaugą ir teisę būti piliečiu savo valstybėje. Atrodytų – kas tame blogo? Kas blogo Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, kad to negalima būtų garsiai išsakyti ir apsaugoti šitą pagrindinį šalies įstatymą nuo trypimo, pažeidimų ir neteisėto keitimo?

Tai yra visuotinis bendrasis gėris, suprantamas kiekvienam šeimą turinčiam žmogui, tačiau tai yra pavojus valdančiajai koalicijai, nes susivieniję žmonės nebeleis su jų ir jų vaikų ateitimi elgtis kaip valdantieji to nori.

Protestas „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“nėra nukreiptas nė prieš vieną žmonių grupę ar bendruomenę Lietuvoje. Šeimos maršas yra už vaiką, už mamą, už tėtį, už senolius, už kokybišką išsilavinimą, už lietuvių kalbą, už neiškraipytą Lietuvos istoriją, už istorinius simbolius, už visus Lietuvos piliečius gerbiančius Lietuvos respublikos Konstituciją ir norinčius saugiai ir oriai gyventi Lietuvoje.

„Maršo“ organizatoriai nėra nei partija, nei visuomeninis judėjimas, tai savanorių entuziastų vienminčių grupė mylinti savo Tėvynę ir norinti sugrąžinti Tėvynei teisingą valstybę.

Tikslas yra vienas ir jis aiškiai išreikštas paskelbtoje „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ deklaracijoje.

Jam siekti organizacinei grupei reikalingi VISI joje esantys žmonės. Jų darbas, jų gebėjimai, jų profesionalus pasirengimas atlikti tas užduotis, kurioms jie susibūrė.

Ir šia dienai protesto organizatoriai skelbia:

Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ įvyks bet kokiu oru ir bet kokiomis sąlygomis!

Ir pabaigai – „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ himnas, sukurtas ir padovanotas „Maršui“ garsaus Lietuvos autoriaus ir kūrėjo Romo Dambrausko:

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 2 755

Žymos

Atsiliepimų 7

 1. Stanislava    -  2021-04-27, 13:41

  Aktualus kultūringas straipsnis. Turint omenyje, kokioje priešiškoje aplinkoje esame ir , jei norime, kad Didysis šeimų maršas įvyktų, nereiktų nusileisti iki tapinų, greitų, armonaičių lygio ir susilaikyti nuo nebūtinų išsireiškimų, kuriuos pavartojo Orlauskas.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Laima    -  2021-04-27, 14:35

  Neleiskim mūsų sukiršinti tarpusavyje priešams. Negi per 30 metų spjaudymo mums į veidus, guminių kulkų, bananų daužymo taikių protestų metu mums dar neužteko ATSKIRTI TIESAI NUO MELO? Negi jau pamiršot Eurų prikimštą (virš 100 tūkst.po ką tik įvykusio pinigų pakeitimo, kai mes visi stipriai nuskurdome) BRENDŽIO dėžutę pas LIBERALĄ Masiulį (kurio partija šiandien seime). Sklypus Vilniaus centre už 1 Eur. IR daug daug daug visko ko net nesužinojom. MES VISI REIKALINGI VIENAS KITASM, KAD IŠLIKTUME. AČIŪ INFA.LT, „RESPUBLIKAI“, kurie visada buvo piliečių pusėje. SAVO TĖVYNĘ GALIM APGINTI TIK MES PATYS, niekas už mus to nepadarys. MATOM JAU 30 METŲ kaip prisiekę tarnauti MŪSŲ GEROVEI IR LIETUVAI iš to lobsta ir naudojasi nežabota savivale. JIE NIEKADA NESUTIKS IR PATYS NEPASIŪLYS SAU APRIBOJIMŲ. Mato paskutinių dienų naujienas – KT išaiškino, kad merų rinkimai neatitinka konstitucijos. AR DAR KAS NORS KAM NORS NEAIŠKU. SEIMO RINKIMŲ TVARKĄ ŽADA KEISTI, PREZIDENTĄ ŽADA SIŪLYT RINKTI SEIMUI IR t.t. AČIŪ Raimundui, A.Orlauskui,V.Tomkui ir visiems kietiems, kurie daug dirba organizuodami šį MUMS VISIEMS LABAI SVARBŲ RENGIMĮ. MES VISI REIKALINGI VIENAS KITAM. TEPADEDA MUMS DIEVAS.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Regina    -  2021-04-27, 17:54

  Taip tai visuomeninis judėjimas, tai savanorių entuziastų vienminčių grupė mylinti savo Tėvynę ir norinti sugrąžinti Tėvynei teisingą valstybę.
  Ačiū organizatoriams, tvirtybės,vienybės. Tai taikus Šeimų maršas su Romo Dambrausko nuostabiu himnu. Ar tai kelia Lietuvai pavojų???🤔 Tai pilietiškų žmonių atsakomybė už vaikų, anūkų, proanūkių ateitį.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Myndė    -  2021-04-27, 19:02

   Matot, pasigilinus į „visuomenių judėjimų“, kurios organizuoja „savanorių entuziastų vienminčių grupė mylinti savo Tėvynę…“, pasekmes, neretai kyla įtarimas kad visi tie „judėjimai“ mažesne ar didesne dalim buvo jei ne inspiruoti, tai bent jau labai kreipiami toli gražu ne „entuziastų“. Pavyzdžių daug neminėsiu, tik kelis ryškesnius – Maidaną, po kurio Ukraina neteko teritorijų ir net valstybingumo perspektyvos miglotos, Baltarusijos „kovą“, kuri, panašu, veda į Rusijos ir Baltarusijos susijungimą (nesakau, kad tai neteisinga) ir galiausiai mūsų Sąjūdį, už kurio labai jau vienos visiems žinomos organizacijos ausys kyšo, o pagal depopuliacijos tempus ir kitus negerus rodiklius išdidžiai pirmaujame pasaulyje…

   Atsakyti į šį komentarą
 4. antanas    -  2021-04-27, 17:58

  Šeimos maršas yra už vaiką, už mamą, už tėtį, už senolius, už kokybišką išsilavinimą, už lietuvių kalbą, už neiškraipytą Lietuvos istoriją, už istorinius simbolius, už visus Lietuvos piliečius gerbiančius Lietuvos respublikos Konstituciją ir norinčius saugiai ir oriai gyventi Lietuvoje.
  Tuo mes patvirtinsime 365000 parašus ant peticijos prieš seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką T.V.Raskevičių.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Vardan šeimos    -  2021-04-30, 00:39

  Aciu uz straipsni. Mes uz šeima!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Jolanta Blažytė. Izraelio SAM pranešė, kad Pfizer vakcinų efektyvumas jau tesiekia tik 39 proc prieš COVID infekciją

Jolanta Blažytė. Izraelio SAM pranešė, kad Pfizer vakcinų efektyvumas jau tesiekia tik 39 proc prieš COVID infekciją

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Klausimas: Kodėl nelegalai neskiepijami nuo COVID-19, nors skiepai išpilami pasibaigus galiojimo datai?

Klausimas: Kodėl nelegalai neskiepijami nuo COVID-19, nors skiepai išpilami pasibaigus galiojimo datai?

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Aidas Gedvilas. Pirmininko teigimu „LOCKDOWN“ dėka buvo gelbėjamos gyvybės

Aidas Gedvilas. Pirmininko teigimu „LOCKDOWN“ dėka buvo gelbėjamos gyvybės

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Mozeris Alvis. Darbdaviams apie darbuotojų sveikatos patikrinimus dėl Covid

Mozeris Alvis. Darbdaviams apie darbuotojų sveikatos patikrinimus dėl Covid

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mozeris Alvis.Darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl Covid – štai, ką turime žinoti

Mozeris Alvis.Darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl Covid – štai, ką turime žinoti

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Visuomenės kiršinimo fone – vienijantis „Lietuvos Šeimų Sąjūdžio“ suvažiavimas

Arvydas Daunys. Visuomenės kiršinimo fone – vienijantis „Lietuvos Šeimų Sąjūdžio“ suvažiavimas

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Aurelijus Veryga. Politinis korektiškumas

Aurelijus Veryga. Politinis korektiškumas

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

atsiliepimų 38 Skaityti visą įrašą
    Antanina Strumilienė. Lietuvos naikinimo kronika

Antanina Strumilienė. Lietuvos naikinimo kronika

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Nebaidytų idiotų kraštas –6: kaliausių konkursas dar neprasidėjo, o jau turime pretendentę laimėti

Nebaidytų idiotų kraštas –6: kaliausių konkursas dar neprasidėjo, o jau turime pretendentę laimėti

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Rasa Čepaitienė. Propagandistai įjungė naują pavarą – dabar mes jau ir rasistai!

Rasa Čepaitienė. Propagandistai įjungė naują pavarą – dabar mes jau ir rasistai!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Morgana Danielė: nelegalai yra „situacijos įkaitai“, kurių saugumą ir orumą privalo užtikrinti Lietuva

Morgana Danielė: nelegalai yra „situacijos įkaitai“, kurių saugumą ir orumą privalo užtikrinti Lietuva

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Teisininkas Dominykas Vanhara: migrantai per tvorą nelips – jiems tam nebus jokio reikalo

Teisininkas Dominykas Vanhara: migrantai per tvorą nelips – jiems tam nebus jokio reikalo

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Koalicinė liberalų vyriausybė pasirodė nekompetentinga ir nepajėgi spręsti valstybės reikalų. Kiek dar duosime jai laiko?

Koalicinė liberalų vyriausybė pasirodė nekompetentinga ir nepajėgi spręsti valstybės reikalų. Kiek dar duosime jai laiko?

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą

Keista, prancūzai turi sveiką nuovoką......

Pasiskiepijusi pelytė išreiškė savo draugei pretenzijas, kodėl ji vis dar vengia skiepytis. Kaltoji atsako: Tegul...

Meška su lokiu abu labu tokiu. Taip ir neprinokęs valstietis su landsgrybinais yra identiškas....

rastu viska isdestykit ir issiuskit. Bus irodymas....

Esu olandijoje, grįžtu kita sekmadieni, tik uzvesiu i namus asmeninius daiktus, pabūsiu pora val. su...

Atsibudo geradaris...

reto grožio kvailys, ką tu svaičiosi kai atvyks į Lietuvą pusė ar milijonas...

am

Tamista irgi ne angelas,oi ne....

am

Melstis viesoj vietoj l.gera taktika.Taip elgtis ir Vilniuje.Itaigu ir paveiku.Gera protesto forma....

am

ale ir netingek sitoki klaikala suregzti.Jaunas,o nebepagydomas.Bet negaila.Ogal tik pasiutes.....

Stebina, kad portalas jau į delfi pradėjo lygiuotis....