infa.lt

Vilniuje katastrofiškai trūkstant vaikų darželių, socialdemokratė kreipėsi į R. Šimašių ir A. Armonaitę

Vilniuje katastrofiškai trūkstant vaikų darželių, socialdemokratė kreipėsi į R. Šimašių ir A. Armonaitę

06 balandžio
16:48 2021

Aušrinė Armonaitė ir Remigijus Šimašius žadėjo padėti ekonomikai

Netrukus prasidės naujų grupių formavimas Vilniaus valstybiniuose darželiuose. Tūkstančiams jaunų tėvų ir jų auginamų vaikų sostinėje vaikų darželis tapo nepasiekiama prabanga, tuo metu savivaldybė dosniai remia privačius darželius. Seimo narė Orinta Leiputė kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių ir Laisvės partijos pirmininkę, ministrę Aušrinę Armonaitę.

„Eilėse laukia šimtai mažylių, kurių eilė gauti vietą darželyje ateis tik jiems jau sulaukus mokyklinio amžiaus ar net pilnametystės. Eilėje į Vilniaus m. savivaldybės valstybinius darželius laukia daugiau nei 13 000 vaikų“, – pažymima kreipimesi.

Kreipimosi autorė pabrėžia, kad ugdymas ikimokyklinio ugdymo įstaigose labai svarbus vaiko raidai ir socializacijai. Labiau pasiturinčios vilniečių šeimos gali sau leisti rinktis privatų darželį – tokiu atveju dalį išlaidų kompensuoja Vilniaus savivaldybė.

2019 m. Vilniaus savivaldybė skyrė 7 mln. 231,5 tūkst. eurų 127 privačioms švietimo įstaigoms; 2020 m. – 7 mln. 736,5 tūkst. eurų 136 privačioms įstaigoms, teigiama savivaldybės atsakyme į Seimo narės užklausą.

„Tačiau ką daryti toms šeimoms, kurioms privataus darželio kaina nepakeliama dėl mažų šeimos pajamų?“, – klausiama kreipimesi. Tai ypač aktualu vienišiems tėvams, auginantiems vaikus. Vietų darželiuose trūkumas ypatingai skausmingas moterims, kurios norėtų grįžti į darbą – anot O. Leiputės, tokia situacija skatina skurdą ir atskirtį, netgi gimstamumo mažėjimą. O samdomos auklės paslaugų mėnesinis įkainis sostinėje – net 700–1200 eurų.

Kreipimesi siūloma pasidomėti gerąja kitų savivaldybių ir jų merų patirtimi sprendžiant darželių prieinamumo problemą. Viena išmėgintų galimybių – moduliniai darželiai (konteinerinės patalpos).

Kreipimasis adresuotas ir Laisvės partijos pirmininkei, ekonomikos ir inovacijų ministrei A. Armonaitei, kuri galėtų imtis veiksmų Vyriausybėje, kad darželių prieinamumo problemai spręsti būtų skirtas didesnis finansavimas.

„Iki savivaldos rinkimų liko dar nemažai laiko. Tūkstančiai jaunų vilniečių šeimų Jus stebi ir laukia rezultatų – kiekvienam vaikui Vilniuje priklauso vieta savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“, – rašoma O. Leiputės kreipimesi į sostinės merą ir Laisvės partijos pirmininkę.

infa.lt komentaras:

Lietuvoje mažėjant gimstamumui, daugeliui gyventojų išvykstant į geresnius kraštus – Vilniuje katastrofiškai trūksta darželių. Ir tuo pačiu metu praėjusią Seimo kadenciją milijonieriais švietimo srityje tapo konservatorių vadas, jau įprastai renkamas į partijos vadus be konkurencijos, prieš tai tą partiją apskritai „paveldėjęs“. Tai galima būtų užduoti retorinį klausimą – kieno kišenėse nusėdo tie „privatiems darželiams“ išdalinti R. Šimašiaus valdomai savivaldybei sumokėti piliečių milijonai, kurių taip trūksta šeimoms, kad galėtų prieinama kaina vesti savo vaikus į darželį. Ir iš kokio „švietimo“ milijonieriais tapo minėtas „pirmininkas“ su žmona.

Keista dar ir tai, kad R.Šimašius suranda šimtus milijonų „Nacionalinių“ stadionų statybai, Neries krantinių grąžinimui, net tiltų statybai, tačiau neranda jų savo piliečių, kurie ir išlaiko patį R.Šimašių kartu su jo partija, elementarių gyvenimo sąlygų – net ne pagerinimui – o tik užtikrinimui.

PAREMTI infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 163

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Vilkas    -  2021-04-06, 17:09

    Geras plakatas „kaip padėti ekonomikai“? Aš žinau atsakymą. Armonaite ir šimašiaus turėtų nusiskandinti Nėryje. Iškarto pagerėtų ekonomine situacija. O jei dar visi likę psichopatai valdžioje taip padarytu tai Lietuvele užklestėtų per amžius.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar pakeitus šią vyriausybę pasikeistų ekonominė situacija šalyje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...