• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

SAM pareiškė, kad išsitirti keliaujantiems būtina dar prieš grįžtant į Lietuvą, nors nerašo, kad neišsityrusių neįleis

SAM pareiškė, kad išsitirti keliaujantiems būtina dar prieš grįžtant į Lietuvą, nors nerašo, kad neišsityrusių neįleis

07 kovo
06:40 2021
Kelionės, turizmas

nuotr. Stern

Siekiant sumažinti COVID-19 mutacijų, sparčiai plintančių visame pasaulyje, patekimo į Lietuvą riziką ir užtikrinti kelionių saugumą nuo trečiadienio, kovo 10 dienos, dėl COVID-19 bus privaloma išsitirti dar prieš kelionę į Lietuvą.

Asmenims, vykstantiems tarptautinio susisiekimo maršrutais, reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu bus privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val., rezultatą. Testą bus privaloma turėti visiems asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai.

Atsirado naujas įpareigojimas vežėjams – prieš įleisdami keleivius į transporto priemonę jie turės užtikrinti, kad keleiviai pateiktų neigiamą COVID-19 rezultatą. Atvykstančiųjų patikra oro ir jūrų uostuose vyks greičiau, kadangi tikrinantiems pareigūnams reikės patikrinti mažiau keleivių duomenų.

Išimtys dėl neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato taikomos:
•    ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis;
•    tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims;
•    asmenims, persirgusiems COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą;
•    asmenims, kurie yra pasiskiepiję vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schemą;
•    asmenims iki 16 metų.

Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone – bus galima atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą.

infa.lt komentaras:

SAM kalba apie privalomą testą prieš sugrįžtant į Lietuvą, tačiau pagal įstatymą negali nepriimti Lietuvos piliečių grįžtančių namo, net jei jie būtų nesitestavę ir neturėtų neigiamo testo. Nepriimti gali užsienio piliečių, tačiau pranešime nesakoma, kad kalba eina vien apie užsienio piliečius. Todėl tokį pranešimą, greičiausiai, galima laikyti klaidinančiu.

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 113

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. pigios    -  2021-11-27, 22:43

    Ilgiau nei metus nekeliavome, nes tiesiog buvo baisu, jog atšauks, neįleis, grįžus teks izoliuotis ir begalė panašių priežasčių. Dabar tikrai yra galimybė įsigyti keliones su draudimu ir jau vasaros pradžioje pirmąsyk po ilgos pertraukos išskridome pailsėti. Juolab ir darbas nuotoliniu būdu gali būti suderinamas su poilsine kelione.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar sulauksime pirmalaikių rinkimų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...