• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Migrantai: diplomatinė Europos krizė

Migrantai: diplomatinė Europos krizė

28 vasario
16:36 2016

migrantų krizė

Graikija atšaukė savo pasiuntinį Vienoje protestuodama prieš sienų uždarymą, rašo Ivo Caizzi straipsnyje publikuotame Corriere della Sera.

Milžiniškas migrantų antplūdis ne iš ES šalių daro didelę įtaką rinkėjams daugelyje ES šalių, destabilizuoja bendrą europietiškąją ES dvasią. 28 ES šalių vidaus reikalų ministrų aukščiausio lygio susitikimas Briuselyje išryškino prieštaravimus tarp atskirų šalių ir šalių grupių. Ko pasekoje, beveik visų klausimų svarstymas buvo perkeltas į neeilinį aukščiausiojo lygio valstybių vadovų susitikimą, vyksiantį kovo 7 dieną, ryšium su pabėgėlių problema, rašo korespondentas.

ES komisaras imigracijos klausimais Dimitris Avramopoulos įspėjo, jog, jei per šias dešimt dienų nepavyks „visiems kartu koordinuotai žengti pirmyn“ ir atmesti „vienašales, dvišales ar trišales“ priemones, iškils laisvo judėjimo sistemos tarp europietiškų šalių, pasirašiusių Šengeno susitarimą, „totalaus kolapso“ grėsmė, rašoma straipsnyje.

Triukšmingas Graikijos vyriausybės sprendimas atšaukti savo pasiuntinį iš Vienos konsultacijoms po to, kai Austrija išbraukė Graikiją kartu su kitomis Balkanų šalimis iš pasitarimo pabėgėlių klausimu, iš anksto įkaitino atmosferą ministrų susitikime. Graikijos vidaus reikalų ministras Ioannis Mouzalas pareiškė: „Graikija netoleruos vienašališkų veiksmų ir taip pat gali imtis vienašališkų veiksmų“. Avramopoulos išreiškė protestą prieš tai, kad Austrija pritaikė limitą pabėgėlių priėmimui pažeisdama „tarptautinę teisę“, rašo korespondentas.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras išsakė pretenzijas Belgijos kolegai ryšium su sustiprinta bendro pasienio kontrole. Vengrija paskelbė apie referendumo, kuriuo bus siekiama atšaukti įsipareigojimus suderintus ES lygiu, rengimą. Filippo Grandi, vyriausias JT komisaras pabėgėlių klausimais, savo ruožtu, pareiškė, kad blokai Balkanų šalių pasieniuose gali iš naujo atidaryti Viduržemio jūros kelią pabėgėliams tarp Šiaurės Afrikos ir Italijos.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Thomas de Maiziere, kontrolės sugrąžinimo į pasienius ir Šengeno sutarties veikimo atšaukimo dvejiems metams šalininkas, pasakė, jog, neužfiksavus pagerėjimo Turkijos- Graikijos pasienyje iki kovo 7-osios, turi būti priimti naujos „suderintos Europos priemonės“, teigia žurnalistas.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 186

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Kiek tikite valdžia?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...