infa.lt

Yanis Varoufakis: Europai reikalingas naujas judėjimas

Yanis Varoufakis: Europai reikalingas naujas judėjimas

vasario 11
01:01 2016

Independent

Yanis Varoufakis

„Europa smunka atgal į „šiuolaikinius 1930-uosius“, ir valdžia „improvizuoja eigoje“, įspėja Yanis Varoufakis, kuriantis naują judėjimą, kuris, pasak jo „demokratizuos“ kontinentą“, – praneša Harry Lambert straipsnyje Independent.

„Pasakodamas apie savo projekto DiEM25 (Democracy in Europe Movement 2025), apsišaukėlis „nenuoseklus marksistas“ pasakė, jog nori atimti valdžią iš neatsakingo autoritarinio elito ir teisingai paskirstyti ją tarp kontinento piliečių“, – rašoma straipsnyje.

„Praėjus septyniems mėnesiams po pasitraukimo iš Graikijos finansų ministro posto Varoufakis visur aplink mato „ženklus“ to, jog Europa kartoja savo istoriją“, – teigia autorius.

„Berlyne nėra nacistų, niekas ten nerengia „krištolo nakties“. Tačiau Graikijoje nacistai daro kažką panašaus priemiesčiuose: naktimis užpuola parduotuves ir migrantų namus, – sako Varoufakis. – Tai labai skirtingi dalykai, tačiau iš ekonomisto požiūrio taško, jie gąsdinančiai panašūs“.

„Neskaitant kairiųjų partijų pakilimo visoje Europoje, Varoufakis nurodo ir į aukštą nedarbo lygį visoje euro-zonoje, kaip kaip į svarbią egzistuojančios įtampos priežastį, sakoma straipsnyje. – Jis kaip ir anksčiau kriziniame lygmenyje ir du kartus viršija JAV ir Didžiosios Britanijos rodiklius, kurios pasiekė tai, ką ekonomistai vadina „pilnu užimtumu“.

„Varoufakio nuomone, Europą valdo elitas, kuris neatsakingas kaip niekada anksčiau. Europos parlamentas – bedantė organizacija, „ne parlamentas“, o tik pavadinimas, kuris negali kurti įstatymų. Vienintelis parlamentas, kuris negali to daryti“, – cituoja Lambertas.

Dauguma politinių sprendimų, pavyzdžiui, apie tai, kaip elgtis su skolomis ar kaip reaguoti į finansines krizes, perduodama Eurogrupei (19 finansų ministrų tų šalių, kurios naudoja €urą) ir Europos Centriniam bankui – nominaliai apolitiniam organui, kuris kontroliuoja palūkanų procentų lygį tose šalyse. Nė viena šių organizacijų, pasak Varoufakio, nėra tinkamai kontroliuojama“.

„Jis įsitikinęs, kad judėjimasDiEM25 turi tapti kažkuo kur kas didesniu, nei „tiesiog analitiniu centru ir internetine-bendruomene“, tačiau daro prielaidą, kad jis, iš esmės gali apsieiti be lyderio, – teigiama straipsnyje. – [Varoufakis] būtinai bus DiEM25 veidu, tačiau nebus vadovu. Nebus jame ir oficialaus „vykdomojo komiteto“, nei centrinio organo, organizuojančio jo darbą“.

„Jis tikisi, kad „diskusijos“ inicijuotos DiEM25 – ir tinklo, ir ir vykstančios renginiuose, tokiuose kaip judėjimo startas, įvykęs Berlyno teatre Volksbüene Theater, – galų gale prives prie „bendro sutarimo“ tuo klausimu, kaip padaryti Europos valdymą labiau demokratišku. Po to jie galės pakovoti rinkimuose“.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar palaikote išlaidų gynybai didinimą iki 2.5% BVP?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Yanis Varoufakis: Europai reikalingas naujas judėjimas* - nuoroda: https://infa.lt/5020/yanis-varoufakis-europai-reikalingas-naujas-judejimas/