infa.lt

Žemės gyventojų pertekliaus nebus : planetos gyventojų sumažės, dirbti nebus kam

16 liepos
07:30 2020
Žemė

freegreatpicture.com nuotrauka

Tarptautinė specialistų komanda paskelbė ilgalaikę planetos populiacijos augimo prognozę, kurioje teigiama, kad baimės dėl gresiančio Žemės perpildymo yra nepagrįstos. Tačiau iki šimtmečio pabaigos atsiras kitų problemų, kurias teks spręsti praretėjusiai žmonijai.

Šiuo metu Žemėje gyvena apie 7,59 milijardo žmonių. Nuo praėjusio amžiaus vidurio metinis gyventojų prieaugis siekė 1–2 proc. Pasak mokslininkų, šis augimas tęsis iki 2064 m. Kai pasaulio gyventojų skaičius pasieks 9,73 milijardo piką,  jį praėjus pradės mažėti. Iki 2100 m. Žemės gyventojų skaičius sumažės iki 8,79 milijardo žmonių.

Tokio didelio masto demografinių pokyčių priežastis mokslininkai mato gimstamumo mažėjime, kuris susijęs su išsilavinimo lygio augimu ir plačiu kontracepcijos priemonių naudojimu. Praėjusio amžiaus viduryje kiekviena moteris vidutiniškai gimdė 4 ar 5 vaikus. Vadinamasis gimstamumo rodiklis buvo 4,7. Iki 2017 m. jis sumažėjo iki 2,4, o amžiaus pabaigoje sumažės iki 1,7.

Pasak ekspertų, 23 pasaulio šalyse gyventojų sumažės beveik perpus, o kai kuriose šalyse – dar daugiau. Japonijoje vietoj 128 milijonų žmonių (2017 m. duomenims) iki amžiaus pabaigos liks tik 53, o Kinijoje, kurioje šiandien gyvena daugiau nei milijardas žmonių, – 732 milijonai.

„Galima galvoti, kad tokia padėtis bus gera aplinkai. Mažesniam gyventojų skaičiui teks mažesnis pramoninių dujų išmetimas ir miškų naikinimas dirbamoms žemėms.

Visa tai bus tiesa, išskyrus gyventojų amžiaus struktūros pokyčius ir visas neigiamas to pasekmes“, – sako profesorius Christopheris Murray’as.

Mokslininkas pažymi, kad gyventojų skaičiaus mažėjimą lydės spartus žmonijos senėjimas didėjant vidutinei gyvenimo trukmei. „Kas mokės mokesčius sparčiai senėjančiame pasaulyje, kas mokės už pagyvenusių žmonių medicininę priežiūrą, kas juos prižiūrės? Ar dirbantieji apskritai galės išeiti į pensiją?” – klausia jis.

Neišvengiama demografinė krizė turės rimtų padarinių ekonomikai – sumažėjęs darbingų gyventojų skaičius sukels ekonomikos nuosmukį ir sulėtins gyvenimo lygio augimą, taip pat bus našta pensijų sistemai ir valstybinei sveikatos priežiūros sistemai.

Pasak mokslininkų, tokioje situacijoje išplauks tik tos šalys, kurios ilgą laiką palaikys darbingo amžiaus asmenų imigraciją, – tokios kaip Kanada, Australija ir JAV – jos klestės.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 4 086

Žymos:

Atsiliepimų 3

  1. A    -  2021-02-09, 13:51

    Visiškas kliedesys.Artimuju rytu ir Afrikos gyventoju kiekis padideja kas 50 metu nuo 3,5-5 kartu(netikit?Paziurekit viki),ir ims jie tau prades vartoti prezervatyvus!Musulmunai su negrais?Jus turbut juokaujate?Arba meluojate….

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Vietinis    -  2021-07-05, 18:00

    Taip. Tokia ir yra siekiamybė. Sumažinti žmonių skaičių, sunaikinti tautas. Apie tai atvirai šneka konservai- Dulkys ir Oželytė.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Manau, kad Vaitkaus komanda šitokiu būdu patys sau kuriasi piarą? Klounai...

nacistui putinui.......

Hm

Maskvoje sutelkta daugiausiai oro gynybos, bet yra daug visiškai nesaugomų ir vertingų taikinių, tai ten...

ble su sibiru kariaus xoxlai kuria vis kuria o iki maskvos nedatraukia...

Vakarų debilai valdžioje pasapnavo, kad gali nugalėti Rusiją, atsibudę pamąstė savo debiliškomis smegenimis, kad gerai...

Kas sugeba - daro. Kas nesugeba - vadovauja. Kas nesugeba vadovauti - moko....