infa.lt

Vyriausybė džiaugiasi šalies ekonomine situacija ir karantino atpalaidavimo efektu

27 gegužės
12:35 2020

Sąlygos verslui Lietuvoje

Naujausi duomenys rodo, kad šalies ekonominė situacija išlieka stabili, pastebimas karantino atpalaidavimo efektas, rašoma vyriausybės portale..

Darbo rinka

Praeitą savaitę įdarbintų asmenų skaičius nuosekliai didesnis nei atleistų: samdomą darbą pradėjo 224 asmenimis daugiau nei baigė. Svarbu, kad kaip ir ankstesnę savaitę įdarbinimo atvejai viršijo atleidimus visuose ekonominės veiklos sektoriuose. Sparčiausiai apdraustųjų skaičius augo keliuose labiausiai karantino laikotarpiu nukentėjusiuose sektoriuose (apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos, administracinės ir aptarnavimo veiklos) – juose apdraustųjų skaičiaus augimas viršijo 1 proc. Nuo mėnesio pradžios priėmimų į darbą skaičius atleidimų skaičių viršijo 8 509.

Gegužės 13–19 d. naujų privačiuose portaluose įdėtų darbo skelbimų skaičius buvo 5 proc. didesnis nei prieš savaitę iki tol ir 34 proc. mažesnis nei 2019 m. atitinkamą savaitę. Tai reiškia, kad darbuotojų paklausa ataskaitinę savaitę, palyginti su praėjusia, toliau augo, bet vis dar tebėra trečdaliu mažesnė nei praėjusiais metais.

Registruotas nedarbas per tą patį laikotarpį padidėjo 0,1 proc. punkto ir gegužės 25 d. siekė 11,7 proc. Vis dėlto atkreiptinas dėmesys, kad nedarbo rodiklio šuolis matomas kiekvieną pirmadienį, tačiau per savaitę sumažėja.

Palyginti su gegužės 15 d., gegužės 22 d. galiojančių nedarbingumo pažymėjimų skaičius sumažėjo 7 proc. Dėl epideminės situacijos galiojančių nedarbingumo pažymėjimų skaičius sumažėjo 10 proc. punktų ir laikotarpio pabaigoje siekė 52 tūkst.                                          

Ekonomikos skatinimo plano vykdymo stebėsena

Vyriausybė atidžiai stebi Ekonomikos skatinimo plano priemonių įgyvendinimą ir jų poveikį, kad galėtų laiku tinkamai reaguoti ir priimti reikiamus sprendimus.

„Ekonomikos skatinimo plano priemonės yra nuosekliai įgyvendinamos ir lėšų sumos tolygiai didėja“, – sako Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas.

Pasak vicekanclerio, vykdant šio plano antrojo tikslo priemones, kuriomis siekiama padėti verslui išsaugoti darbo vietas, o gyventojams – pajamas, iš viso išmokėta beveik 202 mln. eurų iš suplanuotų 500 mln. eurų. Per paskutinę savaitę, gegužės 15–22 d., išmokėta 38,6 mln. eurų.

Prisidedant prie darbdavių pastangų išsaugoti darbo vietas, prastovoms kompensuoti iš priemonei skirtų 250 mln. eurų iš viso išmokėta 54,7 mln. eurų (per savaitę nuo gegužės 15 iki 22 d. išmokėta virš 18, 3 mln. eurų), t. y. išmokėta daugiau nei 27 proc. skirtų lėšų.

Gegužės 18–22 d. subsidijų prašymų dėl prastovų sumažėjo: darbdaviai Užimtumo tarnybai pateikė 7,3 tūkst. prašymų dėl prastovų kompensavimo 57,8 tūkst. darbuotojų. Palyginti su ankstesne savaite, pateikta 17 proc. mažiau prašymų dėl 4 proc. mažesnio darbuotojų skaičiaus.

Toliau siekiama padėti verslui išsaugoti likvidumą. Palyginti su gegužės antrąja savaite, per kurią mokestinių nepriemokų suma didėjo 5 mln. eurų, praėjusią savaitę atidėtų mokesčių pokytis buvo ženklus: mokestinių nepriemokų suma padidėjo beveik 25 mln. eurų ir šiuo metu artėja prie 400 mln. eurų ribos.

Jau kelias savaites sparčiau įgyvendinamos INVEGA administruojamos priemonės. Išmokų dydis pagal INVEGA priemones per savaitę padidėjo 14 mln. eurų ir šiuo metu siekia daugiau nei 75 mln. eurų (gegužės pradžioje ši suma buvo kiek didesnė nei 34 mln. eurų, tad per kelias savaites lėšų naudojimas išaugo daugiau nei 2 kartus). Įgyvendinant INVEGA priemones, lėšos ir toliau sparčiausiai naudojamos paskoloms teikti labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams (per savaitę lėšų naudojimas išaugo beveik 10 mln. – iki 31 mln. eurų).

Ypač sėkmingai pradėta vykdyti subsidijų teikimo mažoms įmonėms priemonė. Kvietimai gauti paramą išsiųsti beveik 33 tūkst. įmonių. Beveik 23 tūkst. (t. y. 70 proc. gavusiųjų kvietimus) pateikė prašymus dėl subsidijos išmokėjimo. Pažymėtina, kad iš 22 925 gautų įmonių prašymų finansavimas skirtas daugiau nei 97 proc. įmonių, kurios dėl jo kreipėsi. Kitoms įmonėms mokėjimai bus atlikti  artimiausiu metu.

Duomenys apie ekonomikos skatinimo paketo vykdymą skelbiami tinklalapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/pagalba-verslui. Ši informacija reguliariai atnaujinama ir pildoma.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 99

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. a    -  2020-05-27, 16:35

    Aišku džiaugiasi, juk taip „šauniai” susitvarkė su viskuo skolindamiesi pinigus ir taškydami į kairę ir į dešinę. O štai rudenį ateis Konservatoriais ir tada jau jiems teks galvot kaip praskolintus ir ištaškytus pinigus grąžinti. Ir vėl konversvatoriai bus blogi…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Už įsitikinus žmonės buvo atleisti iš darbo!!!! guglas tapo totalitariniu įrankiu. Nuo kada žmonėms draudžiama...

Teisę kontroliuoti turės lygiai tiek, kiek ir balsuoti. Bet pareikš savo nepasitenkinimą kuriuo nors valdžios...

jau pasimate daugumai,kur veda ta "Vakaru ideologija"!? Idomu tik,ar besugebesime ta mesla nusiplauti ir kiek...

BRICS padarys savo darbą...

Del

tolesnio vogimo,o ne pagalbos! Saliai reikia taikos,o ne tolesnio susinaikinimo!...

valdziu valios,jis net "sto gram" neikaltu,ne tai kad telegram neikurtu....

Su

14 androido kalejimu - bus ir Samsungui sunkus laikai. Niekam nereikia telefono,kur neisidesi tau reikalingu...