infa.lt

Pernai Lietuvoje žvalgyba sekė, pasiklausė, slapta pateko į namus ar kitaip stebėjo – 3849 žmones

Pernai Lietuvoje žvalgyba sekė, pasiklausė, slapta pateko į namus ar kitaip stebėjo – 3849 žmones

07 gegužės
13:34 2020

 

paveikslėlis

Vykdydama kriminalinės žvalgybos parlamentinę kontrolę Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija gegužės 6 d. posėdyje susitiko su Generalinės prokuratūros vadovais – generaliniu prokuroru Evaldu Pašiliu ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotoju Dariumi Valiu.

Susitikimo metu Generalinės prokuratūros atstovai pristatė ir pakomentavo statistinius duomenis apie 2019 m. sankcionuotus kriminalinės žvalgybos veiksmus ir kriminalinės žvalgybos subjektų vykdytus kriminalinės žvalgybos tyrimus.

Komisija nustatė, kad 2019 m. sankcionuoti kriminalinės žvalgybos veiksmai, t. y. telefoninių pokalbių kontrolė, slapta vaizdo ir garso kontrolė, slaptas patekimas į asmens būstą, tarnybines ir kitas patalpas, taip pat jų apžiūra ir kitos priemonės, buvo vykdomi 3849 asmenų atžvilgiu, kai tuo metu 2018 m. tokie veiksmai buvo sankcionuoti 4340 asmenų atžvilgiu.

Šie duomenys rodo, kad praėjusiais metais Lietuvos kriminalistai stebėjo apie 11 proc. mažiau asmenų. O apibendrinus laikotarpį nuo 2012 m. iki 2019 m. matyti, kad kriminalistų stebimų asmenų skaičius mažėjo 46 proc.

Tai labai gerai iliustruoja ir ankstesnių metų duomenų analizė, kai buvo pastebima sankcionuotų kriminalinės žvalgybos veiksmų mažėjimo tendencija: 2012 m. buvo sankcionuoti kriminalinės žvalgybos veiksmai prieš 7147 asmenis, 2013 m. – prieš 6139 asmenis, 2014 m. – prieš 4573 asmenis, 2015 m. – prieš 4454 asmenis, 2016 m. – prieš 5150 asmenis, 2017 m. – prieš 4658 asmenis ir 2018 m. – prieš 4340 asmenis.

Toks mažėjimas aiškinamas tuo, kad, tobulėjant kriminalinės žvalgybos metodams ir diegiant naujus kriminalinės žvalgybos instrumentus, keliant kriminalistų kvalifikaciją ir gerėjant kriminalinės žvalgybos kontrolei, ši veikla tampa pastebimai efektyvesnė, ką ir parodo minėti skaičiai.

Atsižvelgiant įvisuomenės susirūpinimą dėl galimų pagrindinių žmogaus teisių pažeidimų ir privatumo apsaugos ir siekiant sustiprinti žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos tarnybų priežiūros mechanizmus,

Komisija rems  žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos bendrojo Ombudsmeno institucijos atsiradimą, sukuriant vadinamąsias nepriklausomas (ekspertines,  teismines   ir  kt.)   priežiūros   ir   kontrolės   institucijas ar jau esamoms suteikiant papildomų teisių.

infa.lt komentaras:

perfrazuojant „tą mažėjimą” – galima daryti prielaidą, kad žmonės sekami įstatyme neapibrėžtomis priemonėmis ir būdais, todėl, galimai, dėl jų nereikia kreiptis leidimo į teismą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 172

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. anoniminis    -  2020-05-07, 17:22

    Sekamu zmoniu skaicius seubigas. Nejaugi toks didelis pavojus klanui.Susumavus isetu beveik 40000 zmoniu per astuonis metus;Marjepoles miesto gyventoju skaicius.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...