infa.lt

Vilniaus Gaonas – asmenybė, vienijanti Lietuvą ir Izraelį, Lietuvą ir tarptautinę žydų bendruomenę

Vilniaus Gaonas – asmenybė, vienijanti Lietuvą ir Izraelį, Lietuvą ir tarptautinę žydų bendruomenę

24 balandžio
10:52 2020
S. Skvernels dedasi jarmulka

S. Skvernelis (SCANPIX nuotr.)

Šiandien minime didžiojo Lietuvos rabino, iškiliausio litvakų kultūros atstovo, XVIII amžiaus išminčiaus, religinės minties lyderio Elijo ben Saliamono Zalmano (Vilniaus Gaono) 300-ąsias gimimo metines, rašoma vyriausybės puslapyje.

Šios sukakties proga Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pažymėjo, kad Vilniaus Gaono vardas išgarsino Vilnių kaip Šiaurės Jeruzalę ir įkūnijo Lietuvos žydų mokslingumo šlovę.

Jo galingas intelektas ir erudicija lėmė, kad Vilnius tapo dvasiniu žydų centru, garsėjusiu visame pasaulyje.

Pagerbdamas didžiausio religinio ir moralinio autoriteto Vilniaus Gaono atminimą, Ministras Pirmininkas išreiškė įsitikinimą, kad Vilniaus Gaonas visada bus bus Vilniaus ir Lietuvos žydų simbolinė figūra, įkūnijanti viltį ir tikėjimą, o jo palikimas prisidės prie bendražmogiškų vertybių puoselėjimo.

Lietuvos Seimas 2020-uosius paskelbė iškilaus XVIII amžiaus išminčiaus, kultūros atstovo Elijo ben Saliamono Zalmano (Vilniaus Gaono) ir Lietuvos žydų istorijos metais.

Ši sukaktis taip pat įrašyta į 2020–2021 metų UNESCO minimų sukakčių sąrašą. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų minėjimo 2020 metais planą.


Žymos

komentarai 4

 1. Teisingai užsidėti kaukę    -  2020-04-24, 11:04

  skvernelis taip ir neišmoko (žr. nuotraukoje)

  Atsakyti į šį komentarą
  • Michaelis Laitmanas    -  2020-04-24, 11:06

   -…tu pala. Neskubėk. Greitai mes juos visus priversime kaukes persistumti nuo mordos ant viršugalvio ir jos juos saugos nuo 5 G poveikio iš kosmoso… Geritai gerai, pigu ir patogu. Ir mes užsimaskavę. We are anonymous again i nte masses of peoples.

   Atsakyti į šį komentarą
 2. Apie izraelį    -  2020-04-24, 17:21

  Kodėl Lietuva bendradarbiauja su viena baisiausių pasaulio teroristinių valstybių?

  Ne, ne, tai ne Rusijos Federacija, galime būti ramūs. Mus juk rusai dieną naktį puola, tad su ivanais bičiautis vadinamasis elitas nelinkęs, išskyrus per įvairias laukinio-banditinio kapitalizmo aferas. Tai dujas nuperka viena kaina, tada vos ne porąkart brangiau broliam lietuviam parduoda; tai keletą čemodanų baksų iš amerikonų panosės nusišvilpia, žvalgybos pulkininką išvadinę alkoholiku, merginyku ir galimai nepatriotu; tai galų gale kai kurios politinės marionetės išpyškina, esą elementariai žmonės, nepamiršę, kad Konstitucija jiems nedraudžia protestuoti (pvz.: 2009 m. guminių kulkų pasiskraidymas prie Seimo avidės), apšaukiami Kremliaus agentais. Nors PSD įmokas NEDIRBANTYS lietuviai moka, jiems protestų ir užsienio fondų nuversti Jos Ekscelenciją nebūtina. Nes tai jau padarė galimai A. Butkevičius Sausio 13-ąją savo “neprievartinėmis priemonėmis” ir Dž. Šarpo technologijomis. Bei Amerikos milijonais. O A. Lukašenką, pasirodo, verčia dėl žodžio “veltėdis”… Apvaginėti lietuvius milijardinėmis sumomis, ant laivo ciniškai nupaišant žodį “Independence”, yra kiekvieno patrioto pareiga. Kam pirkti, jei galima išsinuomoti dešimt sykių brangiau. Užtat dabar mes nepriklausomi nuo ruso.

  Tai tokios tokelės su psichiniu reiškiniu “rusai puola”.

  O dabar nuo juodojo humoro pereikime prie žymiai liūdnesnių realijų.

  “Jų armija, ginklai, – moderniausi pasaulyje. Jie gerai pavalgę, puikiai aprengti, jų tarnyba jiems – prestižinė”. Tai yra žymaus vienos valstybės, Lietuvos partnerės, kurios vienas vaikų sėdi Seime, generolo sūnaus Miko Peled žodžiai apie savo šalį. Pats būdamas žydas, šis aktyvus pilietis trankosi po pasaulį ir moko žmones, kodėl jo gimtoji šalis pagrįstai gali būti vadinama teroristine valstybe. Teigia, jog pats pabudo, kai jo paauglę dukterėčią iš Izraelio atskriejusi raketa palaikė teroriste ir ištaškė į skutelius.

  Taip, ta šalis – Izraelis. Galime iki pažaliavimo diskutuoti, “kas pradėjo pirmas”, kas kaltas – palestiniečiai su savo Hamaz, Hezbolah, ar Izraelis. Tačiau Miko Peled klausia, kaip Izraelis, turėdamas moderniausią armiją pasaulyje, sugeba įtikinti pasaulį, jog pusę amžiaus trunkantis karas, apartheido politika, etniniai valymai, – Palestinos kaltė? Jei prieš pusę amžiaus palestiniečiai užpuolė Izraelį pirmi, kaip sugebėjo Izraelis patirti beveik 10 kartų mažesnių nuostolių? Jeigu šalis siekia taikos, ar ji naudotų baltąjį fosforą, nusodrintą uraną, eksperimentinius ginklus prieš civilius gyventojus? Baltąjį fosforą naudoti draudžia Ženevos konvencija. Kaip įmanoma per savaitę sugriauti arti 500 pastatų (ligoninių, mokyklų, universitetų, mečečių, gyvenamųjų namų) ir sakyti, kad palestiniečiai – tai tikrieji teroristai, jie mus puola, tai… mes ginamės. Miko Peled, parašęs knygą “Generolo sūnus”, kelia šiuos ir kitus šimtus klausimų, kurių nei laisvoji Europa, nei Lietuva nenori girdėti.

  Na, bet koks mums skirtumas, ar ne? Su mieluoju Izraeliu lietuviai suprekiauja vos keletą nuošimčių, palyginus su Rusija, Lenkija ar kitais kraštais. Deja, kuri valstybė pirmiausia apšaukiama teroristine Nr. 1? Taigi Rusija. Žinoma, V. Putinas tada griebiasi sankcijų, o kenčia eiliniai Lietuvos gyventojai.

  Kad eilinis skaitytojas suvoktų, kokią kainą mokame mes, mokesčių mokėtojai, už Palestinoje baltuoju fosforu žalojamus vaikus ir naujagimius, būtina trumpai pasigilinti į keletą faktorių.

  Pirma, brolių lietuvių su Izraeliu vykdoma užsienio prekyba sudaro vos keliasdešimt mln. eurų (2014-2015 m. 54.5 mln EUR), Izraelio tiesioginės investicijos Lietuvoje – 25,2 mln. EUR (2015 IV ketv.), su Rusija atitinkamai 7,4 mlrd. EUR ir 213 mln. EUR. Rusija yra mūsų prekybos partnerė Nr. 1, Izraelis patenka į 51 poziciją. Rodos, menkniekis. Tačiau kuris tėvas ar motina norėtų prisidėti prie vaikų žalojimo baltuoju fosforu? Juk mūsų Izraelyje parduodamais baldais, gyvais galvijais, krauju ir jo produktais, mediena, geležies gaminiais naudojasi ir tie veikėjai, atsakingi už etninius valymus ir nekaltų civilių žudymą;

  Taigi, antra, kas per velnias tas baltasis fosforas? Tai tokia itin šlykšti cheminė medžiaga, kurią bent jau oficialiai JAV vyriausybei gamino pasaulinė biotechnologijų gigantė, labiausiai nekenčiama įmonė žemėje- Monsanto (fabrikas – Arkanzaso valstijoj). Vėliau, Wikileaks šį faktą paviešinus, niekas tiksliai nežino, kiek dar kompanijų turi šio ginklo gaminimo technologiją. Aišku viena, kad amerikonai baltąjį fosforą tiekia Izraeliui. Tai medžiaga, kurią gesindamas vandeniu, tik… paspartini baltojo fosforo degimą. Kad užgesintum, būtina pašalinti deguonies šaltinį. O kur tu imsi tokią technologiją, jei ketvirtą valandą ryto tavo šeimą, miegančius vaikus iš sraigtasparnių apmėto baltojo fosforo bombomis?

  Izraelis baltuoju fosforu itin daug žmonių sužalojo visam gyvenimui, ypač civilių, bei pražudė 2008 metų operacijoje Castle Lead. Visų pirma neigė, jog naudojo, kaip ir JAV Irako Faludžos mieste, vėliau pripažino dėl vadinamosios tarptautinės bendruomenės spaudimo. Suveskite, skaitytojau, internete “white phosphorus” ir tose nuotraukose įsivaizduokite savo sūnų, dukrą ar žmoną. Įsivaizduokite vaikų kūnus, apdegusius tarsi išsilydžiusi plastmasė… Baltasis fosforas persismelkia į kepenis, širdį, plaučius, kitus vidaus organus. Ne mirtinais atvejais žmogus visam gyvenimui lieka invalidu, gydymas itin brangus ir sudėtingas. Faludžos miesto, kuris šiuo metu, kaip ir Mosulas, primena Stalingradą II pasaulinio karo metu, gydytojai moterims liepia geriau… negimdyti. Nes tai, kas gims, dėl išsigimimų neprimins žmogaus. Maža to, ar tik ne 2009 metais tuometis ūkio ministras Dainius Kreivys apie Monsanto atėjimą į Lietuvą pasakė, kad tai tik “laiko klausimas”. Žinoma, sakykime, p. Kreivys nieko nežinojo apie baltąjį fosforą…

  Trečia, tokie dalykai apskritai įmanomi visų pirma dėl itin įžūlaus spaudos melo ir propagandos. Kai po protestų Baltarusijoj vadinamieji politologai Lietuvoje A. Lukašenką pradeda vadinti ciniku, susimąstai: jau mūsų valdžiukė – nekalto kraujo angeliukai. Batka protestuotojams lazdų, “parų”, ir viskas baigiasi. V. Putinas irgi pasikviečia OMONą, kurį Lietuvoje, beje, sužlugdė fon Landsburgas (nes dirbo per daug patriotiški vyrai), OMONas protestuojus uždaro į areštinę 15-30 parų. O mums prie Seimo 2009 metais prireikė ir guminių kulkų, ir ašarinių dujų. Garliavoje, skaitant teismo sprendimą, tie kaukėti smogikai išvis atsirado kaip džinas ir išnyko, atlikus “pareigą tėvynei”: nei kariai, nei Aras, nei viešojo saugumo pajėgos. Žodžiu, atvarė vyrukai su uniformom, pavaldūs balsui studijoje. Mokome kitus, kai patys galimai dar labiau supuvę.

  O apie palestiniečių tragediją negirdime, nes tiesos niekas nekalba, arba kalba visišką melą. Antai 2009 (ar 2011) Rokiškį Rabinovičių (Ričardas Savukynas) net Žinių radijas kvietėsi papasakoti apie tai, kaip gaminami cheminiai ginklai, kokie Gaddafis ir Assadas blogi vyrukai. FB taip ir parašęs: “I support Israel”. Savo bloge šitas Izraelio mylėtojas iki smulkmenų aprašinėja, kaip gaminamas zarinas, tabūnas ir bei naujausi cheminiai ginklai. Juos pasigaminti itin sudėtinga, “paprasti teroristai” garažiuky tokių ginklų nesukurs. Ir viskas, to gana, – reiškiasi, Assadas pats tūkstančius civilių dujomis ištrūčijo. Nors kad teroristam tuos ginklus CŽV pamėtėjo, Rokiškiui giliai dzin. Tai ne mano žodžiai. Juk 2017 m. sausį “širdies infarktas” ištiko ilgametį Frankfurter Allgemeine laikraščio redaktorių, kuris rašė, kaip CŽV perka žurnalistus Europoje. Jam tebuvo 56 metai… O prieš keletą metų JAV Michaelas Hasstingsas, viešinęs CŽV darbelius, žuvo “autoavarijoje” Los Andžele, dienos metu tuščioj gatvėj tiesiog ėmė ir pasuko į kairę. O kairėj surado palmę. Mašina sudegė, karstas buvo uždaras.

  Tačiau tik p. R. Savukynui tokie faktai užsimiršta. Arba jis visiškas idiotas, arba parsidavusi žurnalistikos prostitutė. Net CNN, BBC ir visokie FOX NEWS rašė, rėkė ir šaukė:

  Sirijos prezidentas Bašaras al Assadas įsileido JTO inspektorius dėl cheminių ginklų.

  Ir TĄ PAČIĄ DIENĄ vos už dešimties mylių ėmė ir užmėtė CIVILIUS gyventojus cheminiais ginklais????? Rimtai, taip paprastai? Tai tas Assadas – visiškas idiotas!!! Nežinau, bet tokia nesąmone gali patikėti tik paskutinis asilas arba tas, kuris kažkam atidirbinėja. Lengva eilinius žmones kaltinti, kai mokytojai tokie.

  Arba štai Nikki Haley, išsišiepus brunetė baltais dantimis, JAV ambasadorė Jungtinėms Tautoms, Twiteryje rašo:

  Kai kažkas paskelbia falsifikuotą ir klaidinantį raportą JTO vardu, yra normalu, kad toks asmuo atsistatydintų. JTO tarnybos turi dirbti daugiau, kad laiku pašalintų netikrą, propagandinį darbą, ir aš lenkiuosi prieš Generalinį Sekretorių, kad jis atsiribojo nuo tokios praktikos.

  Taigi, nuo lėliukų ir vaikų genocido geriau atsiriboti. Nes šilta kėdė mieliau, nei vartyti dviejų metų vaikų nuotraukas nutrauktom galūnėm ar sutraiškytom kaukolėm.

  Grįžtame prie pagrindinio klausimo – kas buvo pirmiau – višta ar kiaušinis? Kas pradėjo akmenį mėtyt pirmas – Izraelis ar Palestina? Kas jums, vadinamieji politologai, atrodo labiau ciniškas – A. Lukašenka ar dabartinis JTO generalinis sekretorius, savo pavaduotoją Rimą Khalaf privertęs mesti gerai apmokamą, prestižinį darbą JTO (ji buvo pirmojo pavaduotoja Azijos šalims) vien dėl to, kad jinai Izraelį 76 puslapių tyrime išvadino teroristine valstybe. Ar todėl ją atleido, nes Rima K. sukėlė Amerikai “pykčio priepuolį”?

  Ponia Grybauskaite, štai jūs teigiate, kad Rusija – teroristinė valstybė. Už jūsų nepamatuotą kritiką mokame mes, eiliniai “pieškos”. Bet Izraelis – tai jau draugas, dušanskių ir karo nusikaltėlių užuovėja, Amerikos galinis kiemas. BVP kyla, nors žmonės kaip bėgo, taip bėga. Eina sau, BVP kyla, o turtinguosius kas apmokestins? Masiulis?

  “Valstybė saugi yra tik tuomet, kai valdžia tarnauja ne įtakos grupėms, „rosatomams“ ar Kremliaus propagandistams, o žmonėms, kurie nori būti laisvi, nepriklausomi ir girdimi savo valstybėje“, – sako pirmoji šalies dama. Ir kai savo darbo vietoj tuo pačiu metu, kai “ten” lankosi Seimo valdyba, nusižudo žvalgybos kapitonas, tai negali būti sutapimas. “Ten” – Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie KAM. Kažin, ar tai ta pati istorija, kaip V. Pociūno? Galimai neapsikentė, nusprendė kažką paviešinti, ir iškeliavo pas Abraomą, galimai paslydęs darbo kabinete, nes ką tik vėpla valytoja išplovė grindis “per šlapiai”. R. R., detalesnė informacija neteikiama, nes AOTD prie KAM dirbantieji – įslaptinti asmenys. Trečias sutapimas – tirti apsiėmė tiesiog policija, o ne KARO policija, juk tas depas prie KAM lygtais ne civilių teritorija. Ech, bet svarbiausia, kad rusai puola, o A. Lukašenka – cinikų cinikas.

  Kad jį kur tą lietuvių būdą – tarnauti kitiems bet kokia kaina. Velniai griebtų šitą prakeiktą savybę lenkti galvą. Gerai pasakė V. Šustauskas – “tas nelaimingas lietuvių nuolankumas, nežinau, ką su juo daryti”.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Algirdas    -  2020-04-24, 23:41

  Baltasis fosforas apsigimimų nesukelia. Apsigimimai Faludžoje dėl panaudoto urano bombose naudojimo. Iš ties baisu pažiūrėjus Faludžos vaikų nuotraukas. Amerikiečių kariams irgi kliuvo, ne visą ginkluotę nuplovė prieš parsiveždami. Na, bet mes žinom kaip JAV vyriausybei rūpi jų atitarnavę kariai, jie tiesiog paliekami mirti. O tai ką kiekvieną dieną ištveria palestiniečiai aš net nežinau ar dar kas nors galėtų tiek ištverti ir neišprotėti.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Putinas ploja: Liberalė siūlo visišką Baltarusijos izoliaciją

Putinas ploja: Liberalė siūlo visišką Baltarusijos izoliaciją

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Neringa Venckienė. Aš turiu teisę dalyvauti rinkimuose

Neringa Venckienė. Aš turiu teisę dalyvauti rinkimuose

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Saulius Skvernelis: „Valdydami antrąją bangą neplanuojame visos ekonomikos arba atskirų sektorių stabdymo“

Saulius Skvernelis: „Valdydami antrąją bangą neplanuojame visos ekonomikos arba atskirų sektorių stabdymo“

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Jeigu aš kurčiau partiją

Arvydas Daunys. Jeigu aš kurčiau partiją

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Aurimas Guoga. Seimo vadovybė atsikrato konkurentės

Aurimas Guoga. Seimo vadovybė atsikrato konkurentės

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis meta akmenį į Prezidento daržą, primindamas Grybauskaitės valdymo metodus

Ramūnas Karbauskis meta akmenį į Prezidento daržą, primindamas Grybauskaitės valdymo metodus

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Sloguojantys hermafroditai

Lidžita Kolosauskaitė. Sloguojantys hermafroditai

komentarų 10 Skaityti visą įrašą
    Bilas Geitsas: Klimato pasikeitimai bus 5 kartus labiau mirštami nei pandemija

Bilas Geitsas: Klimato pasikeitimai bus 5 kartus labiau mirštami nei pandemija

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    KU rektorius, prof. Artūras Razbadauskas: „Jei vėl bus kalbama apie karantino įvedimą Lietuvoje, aš esu prieš!..”

KU rektorius, prof. Artūras Razbadauskas: „Jei vėl bus kalbama apie karantino įvedimą Lietuvoje, aš esu prieš!..”

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Povilas Masilionis. Konstitucinių dvasių būstinėje

Povilas Masilionis. Konstitucinių dvasių būstinėje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Aurelijus Veryga siūlo nesiveržti pas gydytojus, kai paslaugas galima gauti nuotoliniu būdu

Aurelijus Veryga siūlo nesiveržti pas gydytojus, kai paslaugas galima gauti nuotoliniu būdu

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Apie svetimas ligas

Jolanta Blažytė. Apie svetimas ligas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Vigilijus Jukna. Kaip auksinę e-sveikatos sistemą lietus nuplovė

Vigilijus Jukna. Kaip auksinę e-sveikatos sistemą lietus nuplovė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

na, tarkim nuvers Lukašenką. O kas toliau? Vieną scenarijų galima papasakoti... Gamybos sugriovimas ir išparceliavimas....

Baisu pas mus irgi diktatas...

Subalamutino žmones ir pabėgo. Lukašenka bent iki galo eina. Geras-blogas, bet stuburą turi kietą. Nesilankstys...

Lengva komentuoti, o kad susirinktų daugiau žmonių, ir pritartų tam judėjimui, manau, kad palaikytu. O...

Buvo šachmatininkė, tačiau keista, toliau savo nosies nemato, klauso ką G. Landsbergis postringauja. tas piemuo....

Na štai ir neturi Baltarusija kandidatės. kuri pradžioje atrodė tokia stipri. Dabar vargu net ar...

Palaikome jus Neringa. Tik pirmyn nesustokite. Turi baigtis šitas selektyvus teisingumas TIK saviems. Mes jus...

skiepai yra nuodai nuodija zmonija kad sumazintu pasaulyja...

Pasaulinei valdžiai laisvi žmonės, laisva šalis - rakštys, kurias reikia pašalinti....

Net uzspringau is juoko:DD Eilinis marazmas nepasiteisino, bet svarbiausia save pateisina kad 200-300 zmoniu yra...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Vilniaus Gaonas – asmenybė, vienijanti Lietuvą ir Izraelį, Lietuvą ir tarptautinę žydų bendruomenę* - nuoroda: https://infa.lt/44792/vilniaus-gaonas-asmenybe-vienijanti-lietuva-ir-izraeli-lietuva-ir-tarptautine-zydu-bendruomene/