infa.lt

Marius Laurinavičius Facebook paskyroje: „Na ką – Kaukės Krenta“

Marius Laurinavičius Facebook paskyroje: „Na ką – Kaukės Krenta“

07 balandžio
10:07 2020
Marius Laurinavičius

Marius Laurinavičius | Facebook nuotr.

Vieno BNS spaudos agentūros paskelbto straipsnio, kurį perskelbė infa.lt, herojus, žurnalistas Marius Laurinavičius, piktindamasis tuo, kad jam nebuvo suteikta galimybė pasakyti savo žodį straipsnyje apie save patį, kuriame, pasak jo paties, jis yra šmeižiamas, – savo Facebook paskyroje pasidalino tokio pobūdžio tekstu, kuriame yra reikalaujama paneigti straipsnyje skelbiamus teiginius ir grasinama žurnalistų etikos tarnyba tinklapiams, pasidalinusiems minėta BNS medžiaga:  https://infa.lt/43856/padejo-atgabenti-priemones-su-koronavirusu-kovojantiems-medikams-sulauke-smeizto/

Toje medžiagoje, reaguojama į paties besipiktinančiojo, Mariaus Laurinavičiaus parašytą straipsnį, kuriame jis, lygiai taip pat nesuteikė žodžio jo aprašomos įmonės atstovams, apkaltinęs (jis tą vadina fakto konstatavimu) pačią įmonę, atgabenusią taip reikalingas Lietuvai medicinos priemones, glaudžiais ryšiais  su Rusija. Citata iš straipsnio, paskelbto LRT portale:

„Tačiau šios dienos analizės kontekste svarbiausia, kad ši esą lietuviška bendrovė yra Rusijos geležinkelių bendrovės „Transkonteiner“ atstovė. Apie jos itin glaudžius ryšius su Rusija net viešai kalbama mažiausiai nuo 2010 m., kai bendrovėje „Hoptrans Projects“ įsidarbino buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus“.

Šiame LRT paskelbtame straipsnyje kitai pusei nebuvo suteikta jokia teisė į gynybą arba galimybė pasisakyti trečiajai pusei, atstovaujančiai kitą poziciją, nuomonę ar požiūrį. Tačiau, savo paties atžvilgiu, žurnalistas Marius Laurinavičius, parašęs šį straipsnį (https://www.lrt.lt/naujienos/nuomones/3/1156426/marius-laurinavicius-lietuvos-vyriausybe-su-rusija-ir-kinija-pries-vakaru-sajungininkus), reikalauja jau kitokių veiksmų, t.y. tokių, kuriais jam būtų buvę leista pasisakyti jo atžvilgiu rašomoje publikacijoje:

#ŠmeižtasBusSustabdytas

Na ką – KAUKĖS KRENTA. Kol kas yra keturi interneto portalai (bent aš tiek randu), kurie, mano manymu, pažeisdami Lietuvos respublikos visuomenės informavimo įstatymą ir Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksą, platina „Hoptrans“ bendrovės skleidžiamą mano profesinei reputacijai kenkiantį ŠMEIŽTĄ apie mane.

Ypač stengėsi portalas alfa.lt, kuris tą šmeižtą platinti ėmė iš karto po to, kai jį paskelbė „Hoptrans“. Nežinau, ar abi bendrovės veikė iš anksto susitarę, bet,pažiūrėjus į tai ką rodo skelbimo laikas „Hoptrans“ Facebook paskyroje ir alfa.lt skelbiamas jų publikacijos laikas https://www.alfa.lt/…/apsaugos-priemones-medikams-gabenusi-…, atrodo, kad alfa,lt mane šmeižiančią publikaciją paskelbė praėjus vos kelioms ar keliolikai minučių nuo jos paskelbimo „Hoptrans“ Facebook paskyroje.

Nežinau, ar tai gali būti susiję, tačiau mane sudomino informacija, kad alfa.lt vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas dabar yra Artūras Račas, kurio nuotrauka kartą net buvo atsidūrusi VSD ataskaitoje apie grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui https://www.delfi.lt/…/skelbiama-vsd-ataskaita-kas-ir-kaip-…. O pats A.Račas ir žiniasklaidoje buvo minėtas dėl vienaip ar kitaip su Rusija susijusios veiklos https://www.delfi.lt/…/vsd-ataskaitos-aidai-rusijos-analiti…. Maža to, jo straipsnius skelbė (nuoroda nesidalinsiu, bet įrodymus esu išsaugojęs) net „Sputnik“, vadinęs jį (turbūt savo) „kolumnistu“.

Dar trys portalai, kurie skelbė šį „Hoptrans“ šmeižtą, kaip savo medžiagas yra kauno,diena.lt https://kauno.diena.lt/…/padejo-atgabenti-priemones-su-koro… bei laisvaslaikrastis.lt https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php… ir infa.lt https://infa.lt/…/padejo-atgabenti-priemones-su-koronaviru…/

Nė vienas jų, skirtingai negu reikalauja Lietuvos respublikos visuomenės informavimo įstatymas ir Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksas NET NESUSISIEKĖ SU MANIMI IR NEIŠKLAUSĖ ANTROS PUSĖS. Aš tikrai kantriai laukiau iki pat vakaro, tačiau bandymų susiekti nebuvo nei prieš skelbiant šmeižikiškas publikacijas, nei jas paskelbus.

Cituoju Lietuvos respublikos visuomenės informavimo įstatymą:

„15 straipsnis. Atsakymo teisė.

Kiekvienas fizinis asmuo, kurio garbę ir orumą žemina visuomenės informavimo priemonėje paskelbta tikrovės neatitinkanti, netiksli ar šališka informacija apie jį, taip pat kiekvienas juridinis asmuo, kurio dalykinei reputacijai ar kitiems teisėtiems interesams pakenkė tikrovės neatitinkanti, netiksli ar šališka informacija, turi teisę atsakyti, paneigdamas tikrovės neatitinkančią informaciją ar patikslindamas paskelbtą informaciją, arba pareikalauti, kad viešosios informacijos rengėjas ir (ar) skleidėjas šio įstatymo 44 straipsnyje nustatyta tvarka paneigtų tikrovės neatitinkančią informaciją.

16 straipsnis. Nuomonių įvairovės visuomenės informavimo priemonėse užtikrinimas

1. Gerbdami nuomonių įvairovę, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai turi visuomenės informavimo priemonėse pateikti kuo daugiau viena nuo kitos nepriklausomų nuomonių.

Cituoju Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksą:

5 straipsnis Gerbdami nuomonių įvairovę, žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai turi pateikti ne mažiau kaip dviejų skirtingų, tarpusavyje nesusijusių asmenų nuomones, kai informacija yra prieštaringa, neaiški arba susijusi su konfliktiniais klausimais.

20 straipsnis Neigiamai kritikuojamam asmeniui visada turi būti suteikta galimybė paaiškinti, patikslinti, paneigti informaciją. Jeigu tokios galimybės nėra arba asmuo atsisako pasinaudoti šia galimybe, būtina apie tai pranešti tame pačiame kūrinyje.

Remdamasis tuo, ką pacitavau, esu priverstas konstatuoti, kad šios keturios žiniasklaidos priemonės pažeidė Lietuvos respublikos visuomenės informavimo įstatymą ir Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksą, skelbdamos „Hoptrans“ platinamą šmeižtą, bet NESUTEIKDAMOS MAN NET GALIMYBĖS ATSAKYTI, SAVO STRAIPSNIUOSE NEPATEIKDAMOS MANO NUOMONĖS, kai yra reikalaujama.

Todėl pareiškiu, kad kreipsiuosi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

Tuo pačiu reikalauju, kad minėtos keturios žiniasklaidos priemonės paneigtų išvardintus teiginius:

„Tokie M. Laurinavičiaus dėstomi teiginiai – absoliutus melas, tikrovės neatitinkantys prasimanymai, greičiausia, padiktuoti lakios autoriaus fantazijos“

„Ponas Laurinavičius savo straipsnyje ne tik apsimelavo, bet ir pamynė elementarų padorumą. Jis taip paniekino nuoširdžias pastangas žmonių, kurie dabartinėje situacijoje daro viską, kad bendromis pastangomis spręsti bėdas ir ieškoti išeičių iš kritinės padėties valstybėje, kurioje gyvename sunkiu metu“

Visi šie reikalavimai bus teisiškai įforminti ir pasieks ne tik redakcijas, bet ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

O Jūs galite spręsti kokia žiniasklaidos kompanija susibūrė šiam „Hoptrans“ šmeižtui platinti. :) ir patys viską įvertinti.

Visa tai žurnalistas M. Laurinavičius paskelbė savo Facebook paskyroje. Tiesiogiai su tuo galima susipažinti čia (Facebook).

Savo ruožtu, infa.lt nesirengia būti arbitru tarp šių dviejų pusių – žurnalisto Mariaus Laurinavičiaus ir „Hoptrans Projects“ bendrovės – medžiaga nėra infa.lt produktas (mes ją perspausdinome iš BNS puslapio: https://sc.bns.lt/view/item/339115), todėl, jei bus įrodyta, jog M. Laurinavičiaus skelbiamoje medžiagoje yra tiesa ir iš BNS puslapio ši medžiaga yra pašalinta – infa.lt padarys tą patį. Ir atvirkščiai, jei bus įrodyta, jog „Hoptrans Projects“ bendrovės skelbiama medžiaga yra teisinga – infa.lt paskelbs tą sprendimą papildomai.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Kaukė krenta    -  2020-04-08, 07:23

    pačiam Laurinavičiui. Tokiais kaltinimais švaistosi epidemijos metu, kad tiesiog galvoj netelpa.
    Tiesą sakant juokina reikalavimas leisti pasisakyti, nes savo sraipsnyje tokio reikalavimo visai netaikė atžvilgių tų žmonių, kuriuos aprašinėjo. Įdomu kuo čia baigsis su „Hoptrans“, ar nebus taip, kad pačiam teks viešai paneiginėt savo rašliavą?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Ar vakcina nuo Covid-19 taps privaloma?

Ar vakcina nuo Covid-19 taps privaloma?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis: „Konservatorių melo klasika ir „geležinė logika“.“

Ramūnas Karbauskis: „Konservatorių melo klasika ir „geležinė logika“.“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mindaugas Puidokas. Koronaviruso panikos pamokos Lietuvai: kodėl nukentėjo sunkiai sergantys?

Mindaugas Puidokas. Koronaviruso panikos pamokos Lietuvai: kodėl nukentėjo sunkiai sergantys?

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Konservatoriai prašo paskubinti Petro Cvirkos paminklo nukėlimą

Konservatoriai prašo paskubinti Petro Cvirkos paminklo nukėlimą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Andrius Švarplys. Visos kalbos apie žmogaus teises, teisingumą, diskriminaciją buvo pasakos

Andrius Švarplys. Visos kalbos apie žmogaus teises, teisingumą, diskriminaciją buvo pasakos

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Remigijus Baniulis. Baltarusijos AE liks Rusijos standartų zonoje?

Remigijus Baniulis. Baltarusijos AE liks Rusijos standartų zonoje?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arkadijus Vinokuras. Dešiniųjų demagogų siaubas – vaikų teisės

Arkadijus Vinokuras. Dešiniųjų demagogų siaubas – vaikų teisės

komentarai 6 Skaityti visą įrašą
    Mažų žingsnių galia

Mažų žingsnių galia

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    R.Karbaukis: „Kai konservatoriams valdžia yra tiesiog „lovys“ ir jos troškimas atima bet kokią savigarbą“

R.Karbaukis: „Kai konservatoriams valdžia yra tiesiog „lovys“ ir jos troškimas atima bet kokią savigarbą“

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Prof. Artūras Razbadauskas: „Užsitęsęs karantinas kelia chaosą sveikatos priežiūros sistemoje…“

Prof. Artūras Razbadauskas: „Užsitęsęs karantinas kelia chaosą sveikatos priežiūros sistemoje…“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Kreivanomika

Lidžita Kolosauskaitė. Kreivanomika

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    „Taip, kaltinkite PSO už pražūtingą atsaką koronavirusui“, – rašo užsienio spauda

„Taip, kaltinkite PSO už pražūtingą atsaką koronavirusui“, – rašo užsienio spauda

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Gydytoja sako, kad normalūs pacientų aptarnavimo srautai sugrįš tik atsiradus vakcinai nuo COVID-19

Gydytoja sako, kad normalūs pacientų aptarnavimo srautai sugrįš tik atsiradus vakcinai nuo COVID-19

komentarai 9 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Juozaitis. Užuot pietavę kukliai vakarieniausime?

Arvydas Juozaitis. Užuot pietavę kukliai vakarieniausime?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Protinas straipsnis. Virusas mutuoja (keičiasi). Kokia bus vakcinos nauda, jei ji ir bus - didelis...

Žmonijos naikintojai neatsisakys savo užmačių, kol jų nepriversime to padaryti mes patys....

Įdomus naujadaras "socialinė distancija". Sveiku protu tai galėtų būti skirtumai tarp socialinių sluoksnių - pradedant...

Tik

Nesamos pandemijos pretekstu marinami žmonės....

Paleiskit Palecki,juk matyti ,kad zmogus serga.O visi kaltinimai lauzti is pirsto.Aisku,ji nuteis,bet Strasburo teismas ji...

demonstruojamas gojų genocidas........

Ar kada nors teko matyti imunitetą su kauke?...

.. vietoj to, kad nusamdytų apsaugą ir toliau teiktų žmonėms produkciją jie tiesiog užsidaro kad...

Mūsų postsovietinės erdvės gyventojai dar sugeba apsiginti patys nuo vakariečių plėšikų kurie iš esmės visai...

Su visa pagarba Seimo nariui M. Puidokui, bet, jei gydymo įstaigos darbuotojai remiasi sveikatos ministro...

Tai visi supranta, jog kai kosėja sergantis žmogus, tai jam uždėta kaukė gali padėti sustabdyti...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Marius Laurinavičius Facebook paskyroje: „Na ką - Kaukės Krenta"* - nuoroda: https://infa.lt/43995/marius-laurinavicius-facebook-paskyroje-na-ka-kaukes-krenta/