infa.lt

Liberalų kovos su COVID-19 priemonė – alkoholis paplūdimiuose?

Liberalų kovos su COVID-19 priemonė – alkoholis paplūdimiuose?

06 balandžio
12:58 2020

Alkoholis prie jūros

Asta Kubilienė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė

Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai užregistravo Alkoholio kontrolės įstatymo projektą (XIIIP-4672), kuriuo siūlo nuo birželio 1 dienos leisti visas alkoholinių gėrimų rūšis pardavinėti ir vartoti nestacionariuose įrenginiuose, paplūdimiuose, parodose, mugėse ir kituose masiniuose renginiuose, dėl karantino sudarant piliečiams bei šalies svečiams galimybes laisvalaikio ir pasilinksminimo formas perkelti į lauko erdves.

Tokie liberalų siūlymais kovoti su COVID-19 ir stebina, ir piktina Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Astą Kubilienę.

„Toks siūlymo logika tiesiog pribloškia.

Jeigu ankščiau, prekiaujant minėtose vietose, buvo apribotas alkoholinių gėrimų stiprumas, tai dabar yra siūloma leisti prekiauti visais alkoholiniais gėrimais, pavyzdžiui, degtine paplūdimiuose.

Įstatymo aiškinamajame rašte teigiama, kad dėl susidariusios koronaviruso situacijos, siekiant sumažinti ekonominę žalą, reikia sudaryti visas sąlygas verslui ir turizmui.

Be to, nurodyta, kad, priėmus įstatymą, neigiamų pasekmių nenumatoma. Tačiau šiuo atveju neigiamos pasekmės visuomenės ir asmens sveikatai, ekonomikai, ir šalies finansams yra akivaizdžios.

Tai patvirtina mūsų netolima praeitis, kai šalies ekonominių praradimų, susijusių su alkoholio vartojimo žala, nekompensavo įplaukos iš alkoholio verslo. Turime pripažinti, kad pasirinktas „verslo gaivinimo“ modelis, prisidengus COVID-19, neatlaiko jokios kritikos“, – sako A. Kubilienė ir pabrėžia, kad tarptautinės organizacijos ragina Lietuvą išlaikyti pasirinktą alkoholio kontrolės politikos kryptį ir ją nuosekliai įgyvendinti.

Įgyvendinant alkoholio kontrolės priemones, kuriomis yra sumažintas alkoholinių gėrimų prieinamumas, situacija šalyje gerėja, mažėja alkoholio sukelta žala, mažėja alkoholinių psichozių, kepenų cirozės, apsinuodijimų, mirčių skaičius.


Žymos

komentarai 2

 1. nesveikiems liberastams    -  2020-04-06, 23:21

  gražių paveiksliukų galerija:

  liaudiesmenas.livejournal.com

  Atsakyti į šį komentarą
 2. anoniminis    -  2020-05-26, 11:27

  Neveikia ponia jūsų draudimai, ir uždraudus geria tie kas nori, o alkoholio vartojimo problemas reiktų spręsti kompleksinėmis priemonėmis o ne draudimais

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Liberalų kovos su COVID-19 priemonė – alkoholis paplūdimiuose?* - nuoroda: https://infa.lt/43959/liberalu-kovos-su-covid-19-priemone-alkoholis-papludimiuose/