infa.lt

Policininko karikatūra – tai jo garbės ir orumo pažeminimas. Taip nusprendė policijos pareigūnai

Policininko karikatūra – tai jo garbės ir orumo pažeminimas. Taip nusprendė policijos pareigūnai

14 vasario
13:45 2020

Eglė Mirončikienė

Psichologė Eglė Mirončikienė, sukūrusi ir pasidalinusi socialiniame tinkle policininkės Karinos Antipovos, pagarsėjusios visuomenininkės su vėliava Astros Genovaitės sulaikymu, karikatūra, sulaukė policijos atstovų dėmesio, kurie įvertino, jog karikatūra policininkės atžvilgiu – tai jos garbės ir orumo pažeminimas. Ir policijos atstovai į tai sureagavo […].

Eglė Mirončikienė apie policijos reakciją pasakoja Facebook puslapyje:

Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą. Iš pareigūnų šaipytis negalima! Policininko karikatūra – tai jo garbės ir orumo pažeminimas.

Taip nusprendė Ivanas Sčiuko, Vilniaus VPK Viešosios tvarkos valdybos tyrėjas, reaguodamas į paties Vilniaus apskrities VPK imuniteto valdybos korupcijos tyrimų skyriaus viršininko Mariaus Danausko tarnybinį pranešimą.

Anot Vilniaus apskrities policininkų sąžinės prievaizdo, „Eglė Mirončikienė, kritiškai vertindama policijos pareigūnės K. Antipovos veiksmus, pastarajai vykdant tarnybines pareigas, bei įvardijusi pareigūnę kaip metų pradžios „Raudonąją žvaigždę“, be to netiesiogiai kritikuodama pareigūnę dėl durnumo ir neišmanymo, taip pat galbūt susiejusi pareigūnę su jos tautybe ir sumontavusi bei paskleidusi socialiniame tinkle fotonuotrauką, kurioje pareigūnė K. Antipova vaizduojama su tarybinės Rusijos karine uniforma, įžeidinėjo pastarosios ne tik kaip asmens, bet kaip ir policijos pareigūnės garbę ir orumą“.

M. Danauskas mano, kad tokiais veiksmais E. Mirončikienė galėjo padaryti administracinį nusižengimą, numatytą LR administracinių nusižengimų kodekso 508 str. ir kreipdamasis į visos Vilniaus apskrities policijos viršininko pavaduotoją Mindaugą Puskunigį pasiūlė spręsti klausimą dėl E. Mirončikienės patraukimo administracinėn atsakomybėn.

Tyrimą vykdančiam pareigūnui Karina Antipova paaiškino, kad dėl minėtos karikatūros ji yra morališkai įžeista, patyrė didelę moralinę žalą, dėl to pašlijo jos sveikata, net teko kreiptis į medikus, pareigūnė turėjo nedarbingumo lapelį. Matomai po patirto smūgio ji dar nėra galutinai atsigavusi ir pati parašyti tarnybinį pranešimą dėl jos garbės ir orumo pažeidimo neįstengia.

Kodėl tragiška pareigūnės padėtis nesujaudino artimiausių jos bendražygių ir tiesioginių vadovų, pasakyti sunku. Kodėl tik aukštas pareigas užimantis, visos apskrities policijos pareigūnų korupcijos specialistas išdrįso paremti ją tokią sunkią valandą, galime tik spėlioti. Gal todėl, kad yra pats skaidriausias, principingiausias ir drąsiausias, nebijantis tapti sekančiu Eglės Mirončikienės žiauraus psichologinio kirčio taikiniu.

Nors Lietuvos Aukščiausiasis teismas yra seniai ir aiškiai pateikęs išaiškinimus šia tema, toks uolus garbės ir orumo gynimas jokiu būdu nelaikytinas piktnaudžiavimu teise ar persekiojimu už kritiką. Ko gero, kai kurie piliečiai garbės ir orumo turi taip mažai, kad be išskirtinės apsaugos jos gali tiesiog nelikti.

Prieš Vilniaus miesto apylinkės teismą teks stoti kovo 5 d. 8:30.

infa.lt primena, jog istorija prasidėjo sausio 3 vakarą, kai 4 visuomenininkai uždegė žvakutes prie buvusio K. Škirpos alėjos (dabar Trispalvės), o lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė-Astrauskaitė mojavo Lietuvos valstybine vėliava. Į šią akciją sureagavo 2 policijos ekipažai, iš kurių dalyvių aktyviausia buvo minėta pareigūnė Karina Antipova, pareikalavusi prisistatyti, pateikti leidimus mitingui, pateikti dokumentus, nors jokių dokumentų ir leidimų 4 žmonių grupei įstatymas nereikalauja.

Kilus konfliktinei situacijai, mojavusi vėliava moteris, nors ir prisistačiusi, buvo priverstinai įlaipinta į policijos automobilį ir išvežta į nuovadą. Iš jos buvo atimta vėliava (kurią vėliau savininkė atgavo tik per teismą). Vėliau, jau nuovadoje, prieš vėliavos savininkę buvo panaudoti jėgos veiksmai, po kurių ji buvo išvežta greitosios pagalbos automobiliu. Liudininkai pasakoja, kad greitąją iškvietė net ne policininkai, o artimi žmonės.

Šių įvykių fone internete kilo atitinkama visuomenės reakcija į policijos veiksmus. Žmonės stebisi – negi dabar už mojavimą valstybine vėliava mus veš į policijos nuovadą? – Mažai kas suprato kaltinimo logiką, o dar mažiau kas suprato policininkės motyvus, nes antrojo policijos ekipažo vyrai visiškai nesikišo į situaciją. Būtent šių įvykių fone ir atsirado minėta karikatūra dėl kurios Karina Antipova jaučiasi patyrusi moralinę žalą ir jai pašlijo sveikata.

Eglės Mirončikienės originalų pranešimą galima pamatyti Facebook

komentarų 11

 1. blecha    -  2020-02-14, 18:03

  aš abejoju ar ten antipova

  Atsakyti į šį komentarą
 2. spėju kad    -  2020-02-14, 18:06

  bobai psihinė diagnozė kad įsižeidė

  Atsakyti į šį komentarą
  • Nuomonė    -  2020-02-14, 18:41

   pritariu. Policijos pareigūnas yra viešas asmuo, tad kritikuoti tokius būtina ir piešti jų karikatūras.
   Tokie mentų veiksmai tik dar kartą įrodo, kad durnių laivas yra policinė valstybė, kur mąstančius žmones bandoma visais būdais užčiaupti.
   P.S: prieš kelias dienas mačiau, kaip prie pat komisajato metylos (be sirenų), neskubėdami pro plyta ir prišpriešą eismą nuvažiavo.
   Nei neminint, kad mentylos jau senai užsitarnavę pedofilų gynėjų vardą. Tad nesuprantu ko apsiputojo, nes minima karikatūra tikrai komplimentas.

   Atsakyti į šį komentarą
 3. Linkėjima mentukams    -  2020-02-14, 19:00

  gražių paveiksliukų galerija:

  liaudiesmenas.livejournal.com

  Atsakyti į šį komentarą
 4. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS    -  2020-02-14, 20:48

  Lietuvos konstitucijos
  5 straipsnis
  Valdžios įstaigos t_a_r_n_a_u_j_a žmonėms.
  ***
  – Ar įstaigos t_a_r_n_a_u_t_o_j_a_i turėjo žmonių p_r_a_š_y_m_ą – atakuoti patriotus keturiais ekipažais?
  – Panašu, kad neturėjo.
  – Tuomet, tai – antikonstitucinė saviveikla, rusiškos milicijos būdu. Kai milicijos tarnautojos (su klaidinančiu užrašu policija) neturėjo žmonių prašymo, tai jųjų veiksmai – neteisėti (antikonstituciniai) net ir su milicijos (su užrašu policija) generalinio komisaro nurodymu ar reikalavimu.
  ***
  Lietuvos konstitucijos
  6 straipsnis
  Konstitucija yra vientisas ir t_i_e_s_i_o_g_i_a_i taikomas aktas.
  ____________________________________________________
  Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
  režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
  2020 vasario 14

  Atsakyti į šį komentarą
  • klausimas:    -  2020-02-14, 21:19

   kodėl cituojate konstituciją, kuri nei popieriaus neverta ant kurio atspausdinta?

   Atsakyti į šį komentarą
   • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS    -  2020-02-15, 10:19

    Lietuvos konstitucija – vienintelis ir visagalis Tautos ginklas, (gintis) kovoje su Tautos budeliais neišjungtais komunistais (kgb’istais, stribvaikiais, …).
    ____________________
    Žinia:
    okupantai „išėjo“, komunistai pasiliko

  • to - LJP    -  2020-02-24, 20:12

   jau kelis metus rašinėju LR institucijoms ir cituoju tą šikpopierį ir kas? Nustatė, kad LR tarnautojas padarė pažeidimus, pasakė jam niu niu niu ir viskas.
   Pavogto turto negražina, toliau daroma žala, vykdomas reketas ir nieko. Neturi pinigų, kad nusipirkti teisingumą, tai niekam niekas neįdomu.

   Atsakyti į šį komentarą
 5. to - LJP    -  2020-02-16, 11:02

  nejuokinkite, vienintelis ginklas yra pinigai. Gali cituote tą šikpopirį konstituciją kiek tik norite – visos LR institucijos ją ignoruoja. Vienintelis ginklas yra pinigai. Turite pinigų pereiti visą lietuvos korumpuotų teismų sistemą, kad išmegintumėte savo laimę eu teismuose, tada gal ko ir pasieksite.
  Tad neklaidinkite žmonių su savo komentarais tarsi kostitucija ką nors reiškia.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. litpal.litpal@gmail.com    -  2020-02-19, 05:47

  There was an old Hollywood movie:“ DUMB AND DUMBER“, так вот это про современную Литву. А ля психолог госпожа Мирончикене явно страдает когнитивным диссонансом. Весь этот сыр-бор из-за чего? А oказывается из-та того, что какая-то „русская“ , то есть представительница самой низшей касты в Литве,“ касты русских оккупантов“, посмела, находясь при исполнении задержать „чистокровную арийку -литовку“!

  Atsakyti į šį komentarą
 7. litpal.litpal@gmail.com    -  2020-03-04, 16:22

  And you are still asking yourself: “why is there NO JUSTICE in Lithuania? Why is public figure Egle Mironcikiene being ill-treated?“ Well, the answer is obvious: you will have no justice until you remove the monuments to Nazi collaborators from public display! First things first! Remove the plaque to Jonas Noreika from the centre of Vilnius now! But Mrs Mironcikiene actually supported the Lithuanian justice system when the judges allowed the monuments to Jonas Noreika to be restored ! Mrs Mironcikiene was very happy with the Lithuanian judges at that time ! But now she is unhappy with the same judges! : ))) Is this just another case of COGNITIVE DISSONANCE? This is the plaque we are talking about, it’s still there: youtube.com/watch?v=37kHr8qzgWs And if you don’t remove it, you will never ever solve your current Lithuanian problems. You are actually glorifying the Hitler Nazis, by allowing the monuments to Nazi collaborators to be on public display. That means your country is DE FACTO the continuation of the Third Reich, you are still being ruled by the Nazi rule of law, 75 years after the end of the Second World War! And you want “ justice“ ? What justice can be achieved under the Nazi regime? :) Mrs Venckiene, a close friend of Mrs Mironcikiene, lived in Chicago Illinois USA for the past few years, she must have heard of Mrs Silvia Foti’s appeal to remove the plaque to Jonas Noreika from the centre of Vilnius. What is her stance on the matter? Silvia Foti, a resident of Chicago, is the granddaughter of Jonas Noreika and she is asking people to support her appeal. Did Neringa Venckiene support it? Or does she think like many others that Jonas Noreika was a national hero? In that case she is getting the kind of justice that can only be achieved under the Nazi regime. In Lithuania you are glorifying either former Nazis, or former communists. Lithuania is constantly shifting from fascism to „communist dictatorship“, and vice versa. Valdas Adamkus-Adamkevicius was a Nazi Collaborator, a member of Hitler Jugend, Dalia Grybauskaite was a Soviet Union Communist, she joined the Communist party of the USSR on her own free will! And now you want „justice“ from them, former Nazis and communists? But what is the most disgusting of all, is the fact that Lithuania is doing it ON THE EUROPEAN UNION MONEY! That is why the United Kingdom has left the EU, because the UK doesn’t want to sponsor criminal mafia states like Lithuania! Lithuania, shame on you! And finally, a reminder, the United Kingdom left the European Union on the 31 January 2020! Great Britain is not going to pay 50 -60 billion pounds to the budget of the EU, let us see, how, you, Lithuanian Nazis, will survive without the United Kingdom: youtube.com/watch?v=k7WrQkcT9h4…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Balsuosite ateinančiuose rinkimuose UŽ?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Išgyvename „liepiamosios demokratijos“ piką. Kuo tai gresia?

Išgyvename „liepiamosios demokratijos“ piką. Kuo tai gresia?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    KU rektorius prof. Artūras Razbadauskas: „Kovojant su koronavirusu pasėti žmonėse baimę ir paniką – tai pats blogiausias dalykas!”

KU rektorius prof. Artūras Razbadauskas: „Kovojant su koronavirusu pasėti žmonėse baimę ir paniką – tai pats blogiausias dalykas!”

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Violeta Boreikienė. Mikroskopinis padaras testuoja lyderius

Violeta Boreikienė. Mikroskopinis padaras testuoja lyderius

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Algirdas Paleckis. Pusantrų metų vienutėje. Aš apsiginsiu

Algirdas Paleckis. Pusantrų metų vienutėje. Aš apsiginsiu

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Saulius Skvernelis: Taip, karantinas bus pratęstas dar dviems savaitėms

Saulius Skvernelis: Taip, karantinas bus pratęstas dar dviems savaitėms

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Seimo narys Robertas Šarknickas: „Reikia kartą ir visam laikui atsisakyti apsispjaudymo“ [video]

Seimo narys Robertas Šarknickas: „Reikia kartą ir visam laikui atsisakyti apsispjaudymo“ [video]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Vigilijus Jukna. Žemės ūkis: atpirkimo ožys ar ekonomikos garvežys?

Vigilijus Jukna. Žemės ūkis: atpirkimo ožys ar ekonomikos garvežys?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Covid19: Išgąsdinta kaimenė

Lidžita Kolosauskaitė. Covid19: Išgąsdinta kaimenė

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Taboras žengia į pragarą

Algimantas Rusteika. Taboras žengia į pragarą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kaip plaunant chemikalais Vilniaus gatves, galimai išplaunami biudžeto pinigai

Kaip plaunant chemikalais Vilniaus gatves, galimai išplaunami biudžeto pinigai

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Mindaugas Puidokas. Kodėl Trumpo JAV vienija pasaulį, o Landsbergių „konservatoriai“ ieško priešų?

Mindaugas Puidokas. Kodėl Trumpo JAV vienija pasaulį, o Landsbergių „konservatoriai“ ieško priešų?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Orinta Leiputė. Apie darbą Karštojoje koronos linijoje: juokus labai greitai pakeitė žmonių nerimas

Orinta Leiputė. Apie darbą Karštojoje koronos linijoje: juokus labai greitai pakeitė žmonių nerimas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Padėjo atgabenti priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

Padėjo atgabenti priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Sauliaus Skvernelio kreipimasis į Lietuvos senjorus

Sauliaus Skvernelio kreipimasis į Lietuvos senjorus

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rimantas Dagys: „Dėl valstybinio banko“

Rimantas Dagys: „Dėl valstybinio banko“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Bronis Ropė: Laikinai reikia reguliuoti maisto kainas

Bronis Ropė: Laikinai reikia reguliuoti maisto kainas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    V. Uspaskich. Virusas – ne PVM, jis vaikšto per sienas, o krizė suteikia naujas galimybes

V. Uspaskich. Virusas – ne PVM, jis vaikšto per sienas, o krizė suteikia naujas galimybes

komentarai 2 Skaityti visą įrašą

Čia parašė ta, kurios chebra sugeba gaivinti ekeonimiką tik parduodama degtinę pleže ir kurios siūloma...

Sveiki, Šis japonas nėra pats seniausias Žemėje. Savaitėje buvo straipsnis apie vienuolį, turintį 126 metus....

Labai teisingos įžvalgos ir mintys.. Belieka pridurti,, kad per trisdšimt metų tie, kurie yra lyderiai...

Atsigaus greitai kinai kaip niekas kitas. Vis dar apriboti gyvena, o jie dabar vieninteliai gali...

... kažką apdergti visada pirmas. Jis ko gero jaučia liguistą malonumą tą darydamas? O gal...

pačiam Laurinavičiui. Tokiais kaltinimais švaistosi epidemijos metu, kad tiesiog galvoj netelpa. Tiesą sakant juokina reikalavimas...

Lietuvą. Vėl visi mokėsim kompensacijas dėl suknistų prokurorų polinkio vykdyti politinius užsakymus. Reikia tuos prokurorus...

Seniai kirbėjo, kad moderni medicina kažkur toli į lankas nuklydus. Dabar aišku ant kiek. Ačių...

Ar nieko tokio jei negalime susisiekti nei elektroniniu pastu ,nei telefonu...

Čia kaip iš apokaliptinio filmo....

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

Juk globalistai įvedė ekonominės sankcijas Maskvai ir jų dar ne atšaukė....

Galima kitu naujienų ne tik apie motina :)...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Policininko karikatūra – tai jo garbės ir orumo pažeminimas. Taip nusprendė policijos pareigūnai* - nuoroda: https://infa.lt/41638/policininko-karikatura-tai-jo-garbes-ir-orumo-pazeminimas-taip-nusprende-policijos-pareigunai/