infa.lt

Seimo konservatorius kreipėsi paramos ir į užsienio struktūras prieš Lietuvos politikų daugumos priimtą sprendimą

Seimo konservatorius kreipėsi paramos ir į užsienio struktūras prieš Lietuvos politikų daugumos priimtą sprendimą

12 gruodžio
14:28 2019
Laurynas Kasčiūnas

tsajunga.lt nuotrauka

Seimo konservatorių (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro direktorę Ingebjorgą Solrun Gisladotir (Ingibjörg Sólrún Gísladóttir), Europos Tarybos generalinę sekretorę Mariją Peičinovič Burič (Marija Pejčinović Burić) ir į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydamas įvertinti, ar Lietuvos parlamento priimta įstatymo pataisa, sumažinanti politinėms partijoms ir koaliciniams sąrašams taikomą rinkėjų pasitikėjimo kartelę, kai iki parlamento rinkimų liko mažiau kaip vieneri metai, atitinka demokratinių valstybių praktiką ir neprieštarauja demokratijos principams.

Seimo konservatorius siunčiamame rašte pažymi, kad rinkimų kartelės sumažinimas iki parlamento rinkimų likus mažiau kaip vieneriems metams, prieštarauja demokratijos principams.

1990 m. gegužės 10 d. įkurta Europos komisija kovai už demokratiją („Venecijos komisija“), kurią Europos Taryba įsteigė siekdama teisinių demokratijos garantijų, priėmė Gerosios rinkimų praktikos kodeksą.

Jo II.2.b punkte rekomenduojama svarbiausių rinkimų įstatymų elementų, ypač reglamentuojančių rinkimų sistemas, rinkimų komisijų sudarymą, rinkimų apylinkių ir apygardų ribų keitimą, nekeisti iki rinkimų likus mažiau kaip vieneriems metams.

L. Kasčiūno teigimu, tokie rinkimų taisyklių keitimai gali Lietuvą nublokšti į mažiau demokratiškų valstybių gretas.

Nors valdančiąją koaliciją sudarančios partijos deklaruoja, kad tokia įstatymo pataisa pagerins demokratijos lygį, nes į parlamentą pateks daugiau politinių partijų, tačiau realiai rinkimų taisyklės keičiamos siekiant išsaugoti valdžią.

Kai kurios valdančiosios koalicijos partijos, matydamos prognozes, kad po 2020 m. rinkimų nepateks į kitą parlamentą, naudojasi turimais valdžios resursais, siekdamos palengvinti sau kelią ir išsaugoti savo pozicijas.

„Panašios tendencijos matomos Rusijoje, kur Kremlius svarsto idėją padėti mažosioms politinėms partijoms, nepajėgiančioms įveikti 5 proc. barjero, per 2021 m. rinkimus tam, kad valdančioji partija „Vieningoji Rusija“ galėtų išlaikyti konstitucinę daugumą naujojoje Valstybės Dūmoje.

Tad kyla klausimas – kaip mes galime rodyti pirštu ir teisti valstybes dėl jose vyraujančios demokratijos stokos, kuomet patys nesivadovaujame demokratijos principais?“ – sako L. Kasčiūnas.

 


Žymos

komentarai 5

 1. Juodas jumoras    -  2019-12-12, 16:47

  Smagiai prajuokino. Nežinau, ar jis jaučia, kad virsta klaunu.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Rinkeja    -  2019-12-13, 11:55

  Kuo daugiau arstovaujama, tuo demokratija didesnė, o ne atvirkščiai. Iki šiol galiojusi 5 proc kartelė, palikdavo niekaip neatstovauja mus atome apie 25 proc rinkėjų. Tsi kur cia mato pavojų Kasčiūnas? išsitrink galva:D

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Antanas    -  2019-12-13, 14:24

  Jūsų sumauta demokratija, tai vieno žmogaus diktatas . Reikėtu pasidomėti, kas tai yra „DEMOKRATIJA“

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Myndė    -  2019-12-13, 17:25

  Man tai Kasčiūnas įdomus vienu aspektu – kiek daug visiškas nevykėlis ir padlaižys, sugebantis lyžtelti reikiamas sėdynes ir laiku bei aršiai sureaguoti į komandą „fas“, gali pasiekti šiandininėje Lietuvoje. Ir, kaip pasekmė, kas mūsų laukia su tokiais kasčiūnais…

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Rasa    -  2019-12-14, 14:14

  Issigando landsberg Parazitynas.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


 • Nereikia (64%, 86 balsavo)
 • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
 • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimo konservatorius kreipėsi paramos ir į užsienio struktūras prieš Lietuvos politikų daugumos priimtą sprendimą* - nuoroda: https://infa.lt/39189/seimo-konservatorius-kreipesi-paramos-ir-i-uzsienio-strukturas-pries-lietuvos-politiku-daugumos-priimta-sprendima/