infa.lt

Nepavykus 3 procentų rinkimų kartelės įstatymo pataisų boikotui – opozicija prašo pagalbos pas prezidentą

Nepavykus 3 procentų rinkimų kartelės įstatymo pataisų boikotui – opozicija prašo pagalbos pas prezidentą

11 gruodžio
17:55 2019

Rinkimai

Seimo opozicija išsiuntė kreipimąsi Prezidentui Gitanui Nausėdai, prašydama vetuoti Seimo rinkimų įstatymo pakeitimus, nustatančius 3 procentų partijų patekimo į Seimą kartelę per rinkimus.

„Seimo rinkimų įstatymo pakeitimai dar labiau didins politinį nestabilumą valstybėje. Akivaizdu, kad jie sukeltų dar didesnę politinės sistemos fragmentaciją. Į šalies parlamentą patektų daug partijų, atstovaujamų po keletą narių. Visuomenei taptų dar sudėtingiau pasirinkti rinkimų sąrašuose – jau dabar rinkėjai skundžiasi dėl painiavos tarp daugybės partijų panašiais pavadinimais“, – sakoma opozicijos kreipimesi į Prezidentą.

Opozicijos lyderis Julius Sabatauskas sako, kad jau dabar Seimo darbas atrodo chaotiškas, tai po Seimo rinkimų įstatymo pataisų jį gali būti sunku pavadinti darbu.

„Seime bus sudėtinga suformuoti frakcijas. Frakcijai sudaryti reikia ne mažiau kaip 7 narių, o pateks iš daugybės smulkių partijų po kelis atstovus. Dar sudėtingiau bus formuoti ir išlaikyti stabilias koalicijas. Akivaizdu, kad jau dabar valdantiesiems sudėtinga rasti ir priimti sprendimus. Neretai tokios koalicijos tampa vienos ar kitos politikų grupės, užtikrinančios daugumą parlamente, įkaitėmis ir patiria spaudimą“, – teigia J. Sabatauskas

Pasak opozicijos lyderio, įstatymo projektą iš dalies galima pavadinti korupciniu, nes jį inicijavusių partijų atstovai dėl tam tikrų interesų atskilo nuo partijų, atvedusių juos į Seimą, arba prarado rinkėjų pasitikėjimą ir dabar tiesiog ėmė ieškoti būdų, kaip užsitikrinti patekimą į kitos kadencijos Seimą.

Opozicija prašo Prezidento atsižvelgti ir į tai, kad rinkimų taisyklės keičiamos likus mažiau nei metams iki Seimo rinkimų. Tai irgi kenkia Seimo reputacijai, nes galima daryti prielaidą, jog Seimo nariai skubiai keičia rinkimų įstatymą, siekdami savanaudiškų tikslų. Toks įstatymo projektas tik dar labiau smukdys Lietuvos Parlamento reputaciją, žmonių pasitikėjimą Seimu ir Seimo nariais.

Kreipimąsi į Prezidentą dėl veto pasirašė opozicijos koaliciją sudariusių narių – Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir Liberalų sąjūdžio frakcijos – seniūnai.

infa.lt primena, kad vakar balsuojant Seime dėl šio įstatymo pataisų, opozicija nedalyvavo balsavime tikėdamasi taip sužlugdyti kvorumą, tačiau valdantieji per stebuklą sugebėjo mobilizuoti 71 Seimo narį ir priėmė šią rinkimų įstatymo pataisą Už balsavus 60, prieš – 1, ir susilaikius 8 parlamentarams.

1 Atsiliepimas

 1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS    -  2019-12-11, 18:42

  Jau 7 seimai yra antikonstituciniai, kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija (kai sąrašinių negali būti seime).
  Visos seimo partijos turi būti išjungtos už (nusikalstamą) antikonstitucinę
  veiklą.
  ***
  e k s p e r t a i.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825/
  ___________________________
  Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
  režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių,
  grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
  2019 gruodžio 11

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Nepavykus 3 procentų rinkimų kartelės įstatymo pataisų boikotui - opozicija prašo pagalbos pas prezidentą* - nuoroda: https://infa.lt/39150/nepavykus-3-procentu-rinkimu-karteles-istatymo-pataisu-boikotui-opozicija-praso-pagalbos-pas-prezidenta/