infa.lt

Vieniems marškinėliams sunaudojama 1670 litrų gėlo vandens

Vieniems marškinėliams sunaudojama 1670 litrų gėlo vandens

07 gruodžio
08:08 2019

Įprasti balti medvilniniai marškinėliai yra beveik kiekvieno žmogaus bazinio garderobo dalis“, – rašo vokiečių bulvarinis leidinys „Bild“. Bet ar kas nors uždavė klausimą, kokį ekologinį pėdsaką palieka marškinėliai, pradedant jų gamyba, pardavimu, naudojimu ir baigiant jų utilizavimu?

Berlyno technikos universiteto tyrėjai ištyrė marškinėlių „gyvenimo kelią“ ir nustatė to kelio poveikį aplinkai. Tyrimo objektu tapo įprasti balti medvilnės marškinėliai, gaminami už Europos ribų, nusipirkti ir dėvimi Vokietijoje, kurie sąlygiškai buvo skalbti 44 kartus.

„Tokie medvilniniai marškinėliai sveria apie 150 gramų. Tačiau jų gamybai, pardavimui, priežiūrai, dėvėjimui ir utilizavimui reikalingi dideli ištekliai, daug kartų didesni už pačių marškinėlių svorį. (…) Mokslininkų vertinimu marškinėlių „gyvenimo kelionėje“ taip pat išsiskiria kai kurios medžiagos, tokios kaip vadinamosios šiltnamio efektą sukeliančios dujos, atitinkančios 3,7 kg anglies dioksido (CO2). “

Straipsnyje teigiama, kad daugiau nei pusė marškinėlių šiltnamio efekto potencialo atsiranda juos skalbiant.

„Palyginimui: kelionė vidutiniu automobiliu maždaug 40 km atstumu turi tokį patį šiltnamio efekto potencialą kaip ir visas marškinėlių gyvenimo kelias“, – pažymima leidinyje.

„Iš viso 44 kartus skalbiamų ir džiovinamų marškinėlių gyvenimo ciklui sunaudojama 1670 litrų vandens“, – rašo tyrimo autoriai.

Žaliavoms, tokioms kaip medvilnė, gaminti reikia 1370 litrų. Tiesiogiai marškinėliams gaminti sunaudojama 55 litrai gėlo vandens, skalbimui reikia 221 litro vandens, marškinėliams džiovinti – 17 litrų vandens. „Skaičiuojant taip pat buvo atsižvelgiama į vandenį, reikalingą elektrai tiekti, reikalingą skalbimo ir džiovinimo procesui, pavyzdžiui, elektros jėgainių aušinimui.“

Norint sumažinti ekologinį marškinėlių pėdsaką, tyrėjai pataria skalbti gaminį žemoje temperatūroje, kad būtų išvengta nereikalingo energijos švaistymo, taip pat marškinėlius džiovinti ne skalbimo mašinoje, o natūraliomis sąlygomis, praneša „Bild“.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Vieniems marškinėliams sunaudojama 1670 litrų gėlo vandens* - nuoroda: https://infa.lt/38982/vieniems-marskineliams-sunaudojama-1670-litru-gelo-vandens/