• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Erdoganas nusileido: NATO susitarė dėl Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos nuo Rusijos plano

Erdoganas nusileido: NATO susitarė dėl Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos nuo Rusijos plano

04 gruodžio
22:26 2019
NATO susitikimas

REUTERS

NATO valstybių narių vadovai sugebėjo įveikti savo tarpusavio nesutarimus ir prieiti prie bendro karinio bloko veiksmų ateities plano pritarimo. Apie tai papasakojo aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas per baigiamąją aukščiausiojo lygio susitikimo spaudos konferenciją Londone.

Visų pirma, susitikimo dalyviai patvirtino naują Šiaurės ir Rytų Europos gynybos planą, kurį blokavo Turkija. Anksčiau Ankara atsisakė paremti Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos planą, kol aljansas pripažins kurdų tautos savigynos pajėgas teroristine organizacija. Tačiau, pasak Stoltenbergo, NATO vadovai neaptarinėjo kurdų formacijų šiaurės-rytų Sirijoje klausimo.

Aljanso vadovas pabrėžė priimto gynybos plano svarbą atsižvelgiant į bendrą Rusijos keliamą grėsmę, pažymėdamas, kad sėkmingas naujojosios jo redakcijos patvirtinimas demonstruoja aljanso vienybę.

Tuo tarpu Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas spaudos konferencijoje vėl iškėlė Turkijos veiksmų Sirijoje, nesuderintų su sąjungininkais temą.

„Deja, mes neturime vieningo terorizmo apibrėžimo. Aš žvelgiu į Turkiją – jie dabar kovoja su tais, kurie kovojo petys į petį kartu su mumis prieš Islamo valstybę.“

Kai kuriais atvejais jie bendradarbiauja su tais, kurie susiję su ISIS. Ir tai yra strateginis klausimas!“- žurnalistams sakė Macronas. Turkija pasipiktinusi atmetė kaltinimus bendradarbiavimu su „Islamo valstybe“.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas aukščiausiojo lygio susitikimo metu atskirai susitiko su Erdoganu. Šalys nieko nesakė apie pusvalandžio trukmės susitikimo turinį ir rezultatus, išskyrus tai, kad jis vyko „konstruktyvioje atmosferoje“.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 112

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Anonimas    -  2019-12-05, 08:34

  Na ką? Dar vienas žingsnis karo link žengtas – KĄ PASĖSI, TĄ IR PJAUSI – įsiskaitykite į šią patarlę NATO mylėtojai.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


 • Taip, būtinai (71%, 278 balsavo)
 • Ne, nepalaikau (18%, 72 balsavo)
 • Nežinau, neturiu nuomonės (11%, 42 balsavo)

Viso balsavo: 392
Pradėta - 2021 29 kovo @ 23:23
Pabaiga - 2021 13 gegužės @ 23:23

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas