infa.lt

Lietuvos vartotojai už dujas moka mažiausią kainą regione, nors vidutinė gamtinių dujų kaina Lietuvoje yra didžiausia ES

Lietuvos vartotojai už dujas moka mažiausią kainą regione, nors vidutinė gamtinių dujų kaina Lietuvoje yra didžiausia ES

18 lapkričio
20:00 2015
nuotr: prezidentas.lt

nuotr: prezidentas.lt

Tiek buitiniai vartotojai, tiek pramonės įmonės už dujas Lietuvoje moka mažiausiai regione, lapkričio 18 d. paskelbė Vyriausybė.

Tokie duomenys paskelbti naujausioje Europos Komisijos parengtoje dujų rinkų ataskaitoje, pranešama Vyriausybės pranešama Vyriausybės pranešime „Europos Komisija: Lietuvos vartotojai už dujas moka mažiausią kainą regione“.

Remiantis šia ataskaita, antrąjį šių metų ketvirtį buitiniams vartotojams Lietuvoje dujos kainavo vidutiniškai 4,5 cento už kilovatvalandę. Latvijoje kaina buvo 4,84 cento, Estijoje – 4,72 cento, Lenkijoje – 4,92 cento. Kitaip tariant, Lietuvoje dujų kaina vartotojams buvo 5-10 procentų mažesnė nei aplinkinėse valstybėse.

Nebuitiniai vartotojai už dujas taip pat mokėjo mažiau, nei kaimynai, informuoja Vyriausybė.

„Pagaliau pavyko pasiekti, kad Lietuvoje dujų kaina būtų konkurencinga. Objektyvūs Europos Komisijos duomenys rodo, kad Lietuvoje dujų vartotojai moka ne tik mažiausią kainą regione, bet ir vieną mažiausių kainų Europoje“, – teigia Energetikos ministras Rokas Masiulis.

Tuo tarpu leidinys „Lietuvos žinios“ skelbia, kad Europos Komisijos (EK) duomenimis, vidutinė gamtinių dujų kaina Lietuvoje tebėra didžiausia Europos Sąjungoje: dujų rinkos apžvalga rodo, kad šių metų antrąjį ketvirtį gamtinės dujos Lietuvoje kainavo 29,74 euro už 1 megavatvalandę (MWh). Apie tai skelbiama lapkričio 18 d. publikacijoje „Lietuvai – brangiausios dujos“.

„Tiek nemokėjo nė viena kita Bendrijos valstybė. Dar labiau stebina suskystintų gamtinių dujų (SGD) kaina. EK duomenimis, ji Lietuvoje buvo net trečdaliu didesnė negu Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje“, – teigia žurnalistas Arvydas Jockus.

EK dujų rinkos ataskaitos skelbiamos šioje svetainėje: ec.europa.eu.

ekspertai.eu

PAREMTI infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 234

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar pakeitus šią vyriausybę pasikeistų ekonominė situacija šalyje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...