infa.lt

Skandinaviška skalbykla: dar vienas bankas įtartas pinigų plovimu

Skandinaviška skalbykla: dar vienas bankas įtartas pinigų plovimu

27 lapkričio
22:06 2019

Antrasis pagal dydį Švedijos bankas SEB AB įsimaišęs didelėje pinigų plovimo schemoje. Apie tai pranešė Švedijos televizijos kanalas SVT, remdamasis savo paties atliktu tyrimu.

Žurnalistai išanalizavo daugiau nei 230 tūkst. Banko operacijų nuo 2005 iki 2017 m. Tyrėjai rado 194 įmones, turinčias sąskaitas Baltijos kraštų banko padaliniuose, tačiau įregistruotas kitose šalyse. 150 iš jų – Britanijos Mergelių salose, Belize, Didžiojoje Britanijoje ir Panamoje.

Be to, 87 įmonės turi bendrus adresus, kurie jau buvo užregistruoti anksčiau pinigų plovimo skandaluose.

Žurnalistams taip pat pavyko nustatyti, kad 2008 m. per SEB sąskaitas buvo pradėti atsiimti pinigai tų įmonių, kurios figūravo garsiajame Sergejaus Magnitskio tyrime. Iki 2009 m. ši suma sudarė 72 milijonus dolerių.

Prieš dvi savaites pats SEB paskelbė gavęs SVT žurnalistų užklausą dėl galimo banko dalyvavimo apgaulingoje schemoje. Finansų įstaigos atstovai teigė, kad, kaip ir bet kuris kitas bankas, „SEB negali garantuoti, kad juo nebuvo ir nėra pasinaudojama plaunant pinigus“. Iškart po to banko akcijos krito 14%.

SEB tapo trečiuoju Skandinavijos banku, įtariamu pinigų plovimu. Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Danijos „Danske Bank“ ir Švedijos „Swedbank“ dalyvavo panašiose schemose.

Žurnalistų medžiagoje minimas ir šiandien jau bankrutavęs Lietuvos Ūkio bankas nedidelėmis transakcijų apimtimis susijęs su Švedijos SEB banku. Tai klientai, rašo SVT, į kuriuos mes turėtume atkreipti dėmesį.

Didžiosios Britanijos investicinio fondo „Hermitage Capital“ teisininkas Sergejus Magnitsky atskleidė korupcijos schemas, su kuriomis galėjo būti susiję Rusijos pareigūnai. 2008 m. jis buvo areštuotas kaltinant mokesčių vengimu. Magnitskis mirė 2009-aisiais kalėjime „Matrosskaja tišina“.

2012 m. JAV priėmė Magnitskio aktą, kuriuo įvedamos asmeninės sankcijos asmenims, atsakingiems už žmogaus teisių pažeidimus. Po to Kanada, Lietuva ir Estija priėmė panašius įstatymus.

1 Atsiliepimas

  1. HAHA!    -  2019-11-27, 22:47

    Nausėda apie tai nieko „nežino“

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Skandinaviška skalbykla: dar vienas bankas įtartas pinigų plovimu* - nuoroda: https://infa.lt/38664/skandinaviska-skalbykla-dar-vienas-bankas-itartas-pinigu-plovimu/