• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

„Kokiam galui mums tokia sąjunga?“ Lukašenka rinkimų dieną pasisakė apie integraciją su Rusija

„Kokiam galui mums tokia sąjunga?“ Lukašenka rinkimų dieną pasisakė apie integraciją su Rusija

17 lapkričio
20:10 2019
Aleksandras Lukašenka parlamento rinkimuose

youtube stop kadras

Kol nebus išspręsti angliavandenilių tiekimo Baltarusijai ir prekybos kliūčių pašalinimo klausimai, galite nesitikėti kelių žemėlapių integracijai su Rusija pasirašymo, pasakė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Sekmadienį Baltarusijoje vyksta parlamento rinkimai, o po balsavimo rinkimų apylinkėje prezidentas Aleksandras Lukašenka įvertino integracijos su Rusija perspektyvas.

Lukašenka pažymėjo, kad metinis prekybos su Rusija deficitas siekia iki 9 milijardų dolerių, o Baltarusijos prekių prieinamumo Rusijos rinkose ribojimas neleidžia sumažinti šio deficito.

„Kai įstojate į kažkokią asociaciją, tikitės, jog kas mėnesį, kasmet viskas gerės. O kas nutinka su mumis? Kiekvienais metais mums keliamos naujos sąlygos.

Dėl to mes prarandame, prarandame ir prarandame kažką ekonomikoje“. – pastebėjo Lukašenka.

„Kokiam krienui kam reikalinga tokia sąjunga? jums jau paprastai sakau, valstietiškai!“ – pasakė Lukašenka.

Nepriklausomuose leidiniuose buvo cituojama frazė „valstietiškai“, tačiau vyriausybiniai leidiniai netiesiogiai perpasakojo Baltarusijos prezidento poziciją, kad Baltarusijai nereikia nuostolingos sąjungos.

Lukašenka pabrėžė, kad Baltarusija nieko neprašo iš Rusijos, tačiau reikalauja vienodų sąlygų verslo subjektams.

Minskas ne kartą priminė, kad būtent prieigos į rinkas lygybė, prekyba be išimčių ir apribojimų buvo numatyti 1999 m. Sąjungos sutartyje, kurią Maskva dabar atkakliai reikalauja vykdyti.

Baltarusijoje ir Rusijoje sudarytos darbo grupės ir rengiami gairių žemėlapiai integracijos gilinimui. Kaip pranešta anksčiau, Baltarusijos ir Rusijos prezidentai ketina pasirašyti integracijos dokumentus gruodžio 8-ą, sąjunginės valstybės susikūrimo 20-mečio dieną.

Aš nepasirašysiu jokio dokumento, jei jis prieštarauja Konstitucijai (Baltarusijos – red.) ir pamatiniams mūsų visuomenės principams“, – teigė A. Lukašenka. Ir pridūrė: „Nesijaudinkite šiuo klausimu – aš esu ne mažesnis patriotas nei jūs“.

„Mėlynuojančiais pirštais nesilaikysiu krėslo“

Pasak Lukašenkos, jis kandidatuos naujai prezidento kadencijai, jei žmonės to paprašys.

„Jei žmonės nepalaikys manęs kažkuriuose rinkimuose, aš ant jų nepyksiu. Aš jau padirbėjau pakankamai metų. Tai jūs galvojate, kandidatuoti man šiuose rinkimuose ar ne.

Jeigu vertinate stabilumą, valstybės vystymąsi, kad nebūtumėte parduoti ir niekur išvyti – prašom, ateikite ir pasakykite: klausyk, prezidente, jūs vis dar sveikas “, – sakė Lukašenka.

„Jei neprašysite – aš niekada nekelsiu savo kandidatūros. Aš, žinoma, siūlysiu ją šiuose rinkimuose, jei jausiu, kad žmonės kategoriškai prieš, – aš pergyvensiu.

Bet jūs turite atmesti mano kandidatūrą rinkimuose. Aš pasakiau, jog mėlynuojančiais pirštais už krėslo nesilaikysiu. Patikėkite, tai nėra toks minkštas krėslas! “ – kreipėsi jis į žurnalistus.

Prezidento rinkimai Baltarusijoje turi vykti 2020 metais.

Iš Lukašenkos žodžių seka, kad jis planuoja eiti septintąją kadenciją 2025 metais, „Jei žmonės paprašys“.

Infa.lt
Ačiū, kad skaitote infa.lt.
Jūs galite prisidėti prie tolesnio savo žiniasklaidos portalo, infa.lt, plėtojimo.

žiūrėjo 181

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas