infa.lt

JAV kongrese vyksta pirmieji atviri klausymai dėl apkaltos Donaldui Trampui

JAV kongrese vyksta pirmieji atviri klausymai dėl apkaltos Donaldui Trampui

14 lapkričio
11:53 2019

D. Trampoas J. Bidenas, V. Zelenskij

JAV Kongreso Atstovų rūmų žvalgybos komitete prasidėjo pirmasis viešas klausymas dėl prezidento Donaldo Trumpo apkaltos. Tiesioginę transliaciją vykdo didžiausi šalies TV kanalai.

Demokratų partijos atstovai inicijavo „sunkių nusikaltimų ir teisės nusižengimų“, už kuriuos pagal Amerikos įstatymus prezidentas gali būti nušalintas nuo valdžios, tyrimą. Jie ketina įrodyti, kad Baltųjų rūmų vadovas „spaudė“ Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį, siekdamas gauti politinių preferencijų 2020 metų rinkimuose.

Prieš tai visi bylos nagrinėjimai vyko tik uždaru režimu. Liudytojais yra JAV reikalų patikėtinis Ukrainoje Williamas Tayloras ir Valstybės departamento atstovas George’as Kentas.

Tikimasi, kad jie patvirtins savo parodymus, išsakytus uždaruose posėdžiuose, apie tai, kad JAV prezidentas pasinaudojo „šešėliniu“ įtakos Ukrainai kanalu, siekdamas pradėti tyrimą Kijeve prieš savo pagrindinį rinkimų priešininką – Joe Bideną.

Pasak atstovų rūmų nario nuo Kalifornijos valstijos, respublikono Devino Nunezo, Kongreso demokratų dauguma naudoja išdegintos žemės taktiką, siekiant pašalinti Trampą nuo valdžios po to, kai tas nepavyko JAV specialaus prokuroro Roberto Miulerio tyrimo apie Maskvos įsikišimą į 2016 metų rinkimus, metu.

Pasak paties Trampo, apkaltos procedūra yra galingiausia įstatymų leidžiamosios valdžios priemonė, o demokratai ją pavertė „politiniu vėzdu“.

Šiandienos posėdis dar tik pradeda viešo svarstymo etapą apkaltos tyrimo kontekste. Jau šį penktadienį, lapkričio 15 dieną, numatytas kitas atviras posėdis, kuriame dalyvaus buvusi JAV ambasadorė Ukrainoje Marie Jovanovic.

Kitą savaitę Atstovų rūmų įstatymų leidėjai planuoja išklausyti dar aštuonis buvusius ir esamus D.Trampo administracijos pareigūnus.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *JAV kongrese vyksta pirmieji atviri klausymai dėl apkaltos Donaldui Trampui* - nuoroda: https://infa.lt/38214/jav-kongrese-vyksta-pirmieji-atviri-klausymai-del-apkaltos-donaldui-trampui/