• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Praskolinta ateities karta ir kodėl Estijos biudžetas vienam gyventojui yra dvigubai didesnis nei Lietuvos

Praskolinta ateities karta ir kodėl Estijos biudžetas vienam gyventojui yra dvigubai didesnis nei Lietuvos

11 lapkričio
16:42 2019

Viktoras Uspaskich

Viktoras Uspaskich

Pirmas mano straipsnis sukėlė daug triukšmo ir diskusijų. Nes vieniems nepatiko pristatymo retorika, kitiems būtent ji patiko, o svarbiausia – ir vieni, ir kiti aiškiai suprato apie ką parašyta, o tiems, kas nesuprato, dar bus laiko paaiškinti, nes straipsnių bus daug. Todėl kviečiu užduoti klausimus, jeigu jums kas nors neaišku, ar atrodo kitaip. Žinoma, reikia suvokti, kad čia ne mokslinė analitinė disertacija su absoliučiais skaičiais, o tekstas, kuriame stengiamasi nenaudoti valdiškų terminų, bet parodyti tikrąjį mūsų šalies padėties paveikslą visiems aiškia kalba.

Žinote, man irgi nėra malonu vartoti kai kuriuos epitetus, bet, kaip sakoma, visus daiktus reikia vadinti savo vardais ir tokiame lygyje, kuriame yra auditorija. Todėl tai padariau sąmoningai, dėl kelių priežasčių… kurios taip pat paaiškės eigoje.

Suprantu, kad šitie epitetai priklauso žemesnio prado savybėms ir gali kai kam sukelti vidinę destrukciją, diskomfortą ir erzelynę, todėl ateityje pasistengsiu laipsniškai pereiti į aukštesnio prado savybes ir kultivuoti kuriamąją energiją.

Kita vertus, mūsų pagrindinis uždavinys šitoje žemėje išmokti harmonizuotis bet kokios situacijos akivaizdoje. Todėl kai kuriuos dalykus privalau daryti apgalvotai ir sąmoningai, nes tai yra vienas iš informacijos įsisavinimo metodų, paverčiančiu ją žiniomis. Ir tai galima pasiekti tik tuo atveju, jeigu informacija pereina per jūsų emociją. Bet tai yra kita tema.

Jeigu kam nors būtų įdomu išmokti greitai atskirti kuriamąją ir destruktyvią energijas bei nukreipti jas naudinga linkme, sužinoti kaip informaciją paversti žiniomis ir daug kitų dalykų, šiomis temomis bus galima organizuoti daugiau naudingų diskusijų. Tačiau šitos žinios neturi būti peršamos per prievartą, jos turi būti dalinamos pagal poreikį ir pageidavimą.

Taigi, po pirmojo straipsnio iškilo daug klausimų, ne visi iš kurių dar įvardinti. Todėl, jeigu tema ir pristatymas tinka, tęsiam diskusiją.

Galvodamas nuo kurio klausimo reikia pradėti diskusiją, nutariau, kad pradžioje reikėtų maksimaliai aiškiai apibrėžti šiandieninę padėtį, dabartinę situaciją, o paskui judėti į priekį.

Todėl paskutinis klausimas, likęs neatsakytas pirmajame straipsnyje, yra pats tinkamiausias, nuo kurio verta pradėti: kas mums leidžia klampinti į prasiskolinimo duobę ateities kartą ir tuos, kurie dar negimė, bet kai gimsta jau būna su skolų kupra dėka mūsų valdžios, kurią mes patys renkam?

Ir čia tikrai turim visi rimtai susimąstyti, nes šiandien gimstančiam vaikui nuo pirmos gyvenimo šitoje žemėje dienos užkabinama apie 7 000 eurų dydžio skola. Nors jis visiškai ne prie ko, kad nekompetentinga, o labai dažnai ir savanaudiška valdžia prikuria dar negimusiam vaikui problemų. O svarbiausia yra tai, kad tų skolų galėjo ir nebūti arba būti daug mažiau. Todėl verta priminti ir išvardinti tuos, kurie prisidėjo prie šitos skolos augimo.

Galėtumėte paklausti dėl ko? O gi dėl to, kad kitą kartą, eidami į rinkimus, jūs pagalvotumėte apie ateities kartas, apie savo vaikus, anūkus ir kitus palikuonis, kurie dar negimė. Nes jie tikrai neturi būti atsakingi už savo protėvių ir valdžios bukumą. Ir savo pasirinkimą jūs padarysit vadovaudamiesi protu ir logika, o ne emocijomis, kurias dažniausiai subjektyviai sukelia žiniasklaida, dezinformuodama visuomenę, dėl ko rinkimų metu žmonės tampa dezorientuoti ir vėliau dėl savo pasirinkimo dažniausiai gailisi.

Jeigu pradėtume analizuoti nuo pat Nepriklausomybės pradžios, pamatytume kaip neūkiškai buvo sužlugdytas žemės ūkis, netinkamai prižiūrėti melioruojami plotai, o tai yra didžiulis turtas. Pusvelčiui buvo išdalintas, o tiksliau sakant išgrobstytas, „prichvatizuotas“ valstybės turtas.

Pagal grubius skaičiavimus vien žemės ūkis ir pramonė, kurie buvo išgrobstyti, galėjo atnešti apie 40 mlrd. eurų. Palyginus, tai yra beveik 4 metiniai valstybės biudžetai. Tai darė politikai, kurie ir dabar sėdi šiltose vietose, naudojasi savo grobiais, apsistatė dvarais aplink Vilnių ir sako, kad visa tai iš valdininko ar politiko atlyginimo. O svarbiausia – dauguma iš jų iki šiol dalyvauja rinkimuose. Aišku, 99% jų yra konservatoriai arba socdemai. Ir jie niekada neatsakys už tai, nes būtent jie kūrė ir infiltravo savo žmones į visą valdininkų armiją, prokuratūrą, visą teisingumo sistemą, o, kaip sakoma, varnas varnui akies nekerta. Todėl šiandien gali būti kaltinami tokie, kaip Uspaskich – už kokią nors smulkmeną, klaidą, bet už milijardines aferas atsakyti nėra kam.

O kiek dar nuostolių pridaryta dėl bukų valdžios sprendimų!

Ir čia nereikia toli ieškoti. Vien dėl valdžios nesugebėjimo orientuotis krizės laikotarpiu valstybė buvo smarkiai praskolinta, o tik Dalios Grybauskaitės ambicijų patenkinimas kainavo visiems mums 2 mlrd. sumokėtų palūkanų daugiau, nei galima buvo sumokėti – tuo metu, kai kaimynai skolinosi 3 kartus pigiau ir įrodė tai skaičiais.

Kaip gi nepaminėti suskystintų dujų terminalo, kuris yra super nuostolingas. O dar ateityje dėl paslaugų kaštų jis didins galutinę produkto kainą ir taip trukdys mūsų pramonės konkurencingumui tarptautinėje rinkoje. Čia yra didžiausias Grybauskaitės ir konservatorių „nuopelnas“.

O dėl vadinamųjų valstybės investicijų – kitoje šalyje ne tik rankas nukirstų, bet ir galvas nuimtų, bet tik ne Lietuvoje. Nes visa teisėsauga ir valdininkija tarnauja tam pačiam organizuotam tradiciniam bukumui ir savanaudiškumui. Nes beveik 15 mlrd. valstybės investicijų – tai yra valstybės biudžeto lėšų – nepasiekė tikslo ir buvo arba išvogtos, arba užšaldytos neužbaigtose statybose, kurios yra lyg ir naujos, bet per tą laiką nusidėvėjo ir morališkai paseno tiek, kad dabar tinka tik nugriauti.

Tačiau mūsų teisėsauga kels triukšmą ir tampys tokį, kaip Uspaskich 10 metų po teismus – vien už neteisingai apskaičiuotą paramą, kuri nepadarė nei vieno cento nuostolio valstybei ir jos žmonėms,  žurnalistai rašys 10 tūkstančių straipsnių, rodys tūkstančius laidų, bet apie milijardinius nuostolius – tik prabėgom, kad niekas nepastebėtų. Nes būtent Uspaskich ir kėlė triukšmą, todėl reikia jam užčiaupti burną. Bet ne ant to pataikėte! Visuomenė iš mano lūpų sužinos dar nemažai, nes visiems nusibodo bijoti ir lenkti galvą.

Jau nekalbant apie „Achemas“, „uostus“, „Lifosas“, „Mažeikių naftas“ ir daug kitų iš valstybės pavogtų ir už dyką arba už kyšius perleistų savo draugams objektų.

Grįžus prie klausimo – kas mums leidžia klampinti į prasiskolinimo duobę ateities kartą ir tuos, kurie dar negimė, bet kai gimsta jau būna su skolų kupra?

Atsakymas: Absoliučiai visi premjerai ir prezidentai, kurie buvo valdžioje ir dar tebėra ten. Bei juos pastačiusieji konservatoriai ir socdemai. Per šią kadenciją prie jų prisidėjo dar ir valstiečiai. Jei ir toliau norite klampinti savo vaikus ir anūkus prasiskolinimo duobėje, balsuokite už juos ir ateityje…

O aš tik primenu, kad Darbo partija niekada neturėjo premjero posto ir neturėjo lemiamo balso priimti tokius reikalingus sprendimus, kad Lietuvos ekonomika pasiektų tokį lygį, kad mūsų pensininkai neskurstų ir negalvotų kaip nugyventi iki kitos varganos pensijos.

Ką reikia daryti, kad taip nebūtų?

Mažų mažiausiai reikia tvarkytis bent taip, kaip tvarkosi Estijos valdžia. Estijos biudžeto rodiklis vienam gyventojui absoliučiais skaičiais yra 2 kartus didesnis nei Lietuvos. Lietuva planuoja turėti tokio pat dydžio biudžetą, kuriame numatyta 11,5 mlrd. eurų pajamų ir 12,6 mlrd. eurų išlaidų – kaip ir du su puse karto mažesnė Estija – su 11,8 mlrd. eurų pajamų ir 11,6 mlrd. eurų išlaidų.

Ką gi mes matom? Lietuvos biudžetas – minus 1,1 mlrd. eurų – tai yra paimtas kreditas ir vėl pakabintas ant mūsų ateities kartos. Estijos biudžetas – plius 200 mln. eurų! Atspėkit iš 3 kartų kuri valstybė kaupia ateities kartai, o kuri parazituoja ir gyvena ateities kartos sąskaita?

Ir kitas klausimas – kodėl Estijos valdžia sugeba subalansuoti biudžetą teigiamai, o Lietuvos valdžia – tik neigiamai. Tikrai nesinori taikyti jokių epitetų, nors reikėtų. Nes pradžioje aš pažadėjau, kad po truputėlį eisim link aukštesnio prado savybių ir generuosim kuriamąją gėrio energiją.

Atsakymas į šį klausimą matosi Estijos BVP struktūroje – tai, apie ką kalbėjau pirmajame savo straipsnyje. Didžiąją dalį Estijos BVP sudaro pajamos iš pridėtinės vertės. Pagal statistiką, Estijos versle, kuris eksportuoja ir konkuruoja vidaus rinkoje su importu, dirba beveik 23% visų gyventojų, tuo tarpu Lietuvoje – tik 12%. Kodėl taip yra panagrinėsim kituose straipsniuose.

Kitame straipsnyje atsakinėsim į tokius klausimus:

– Ar norės atvažiuoti čia normalus žmogus investuoti ir sutiks, kad būtų vadinamas „svolačiumi“?

– Kurioje Lietuvos ekonomikos sferoje reikia didinti investuotojų ir darbuotojų skaičių?

Su pagarba

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 283

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Vytas    -  2019-11-11, 19:33

  Šaunuolis Viktoras
  Aiškiai ir suprantamai apie mūsų politiką ir jos atstovus !
  Ačiū
  Pagarbiai
  Vytas

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Alina    -  2019-11-11, 22:06

  Kaip liūdna kai tokia valdžia kad jiems tauta nulis jie žiuri tik savęs Negi dingo dori teisingi žmones ?Kiek mes kentėsim ši šalies absurdą ?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Kokią psichologinę pagalbą rinktumėtės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Jolanta Blažytė. Kas tiki mokslu, o kas ne

Jolanta Blažytė. Kas tiki mokslu, o kas ne

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Invazinių šliužų antplūdis

Algimantas Rusteika. Invazinių šliužų antplūdis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Vaikų darželio naujienos

Jolanta Blažytė. Vaikų darželio naujienos

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Sankcijos baltarusiams virsta sankcijomis mums

Algimantas Rusteika. Sankcijos baltarusiams virsta sankcijomis mums

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Liberalas apie sankcijas Baltarusijai: „Veiktų geriau, jei nebūtų pavėluotos“

Liberalas apie sankcijas Baltarusijai: „Veiktų geriau, jei nebūtų pavėluotos“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kada pražysta paparčio žiedas?

Kada pražysta paparčio žiedas?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Užsienio ekspertai konstatuoja – du milijardus lėšų Lietuvos Vyriausybė panaudos neskaidriai

Užsienio ekspertai konstatuoja – du milijardus lėšų Lietuvos Vyriausybė panaudos neskaidriai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Linas Bitvinskas: Visai rimtai. Perdažymo klausimu

Linas Bitvinskas: Visai rimtai. Perdažymo klausimu

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Teisininkas Dominykas Vanhara: pakalbėkime apie „kaimus“

Teisininkas Dominykas Vanhara: pakalbėkime apie „kaimus“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Sauliaus laiškas kol kas dar Šeimų Lietuvai

Sauliaus laiškas kol kas dar Šeimų Lietuvai

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Liberalai siekia prastumti į Seimą tik mokslus baigusį jaunimą, neturintį savarankiško gyvenimo patirties, kuriuo lengva manipuliuoti

Liberalai siekia prastumti į Seimą tik mokslus baigusį jaunimą, neturintį savarankiško gyvenimo patirties, kuriuo lengva manipuliuoti

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Teisininkas Dominykas Vanhara: tai gali būti pagrindinis šių dienų iššūkis Europos Sąjungos ar bent jau Eurozonos stabilumui bei ateičiai

Teisininkas Dominykas Vanhara: tai gali būti pagrindinis šių dienų iššūkis Europos Sąjungos ar bent jau Eurozonos stabilumui bei ateičiai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Seimo narys Valdemaras Valkiūnas: betvarkės modeliuotojai jau čia – Seime

Seimo narys Valdemaras Valkiūnas: betvarkės modeliuotojai jau čia – Seime

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Antanina Strumilienė. Nuo mero R. Šimašiaus nusisuko visi

Antanina Strumilienė. Nuo mero R. Šimašiaus nusisuko visi

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą

Tai čia liaudies partijos intrigos. Ten gi visos tarybinės atgyvenos susirinko: Kubilius, Juknevičienė, Maldeikienė, Petriukas,...

Versle viską analizuojame ir neturime prabangos leisti klysti. Kodėl turėtume rizikuoti su savo sveikata?...

Hm

...lygiai taip pat kaip ir katalikai globalistai......

Šalin diktatūrą! Aš už tradicinę vyro ir moters šeimą, kurioje saugiai auginami vaikai....

Ar ne per daug įsijautė į rolę? Siaubas kas darosi su šaika....

Pats Nausėda yra globalistas-grobuonis. Bet grynai dėl TAKTINIŲ sumetimų jį reikia šiuo momentu palaikyti. Lietuvių...

O taip, ypatingai ekstravertams, kurie pasikrauna gyvybės bendraudami su kitais žmonėmis. Svarbu buvo po darbų...

Butinai reikia palaikyti prezidenta,o tie grobuonis viska nori sudraskyti....

;-)

"Visos politinės partijos galų gale numiršta, pasismaugusios savuoju melu,, (Mark Tven) Parsidavėliai, klastingi pataikūnai ES,...