infa.lt

„Jokio žvanginimo ginklais“ – Lukašenka papasakojo apie Baltarusijos reakciją į JAV tankus Lietuvoje

„Jokio žvanginimo ginklais“ – Lukašenka papasakojo apie Baltarusijos reakciją į JAV tankus Lietuvoje

29 spalio
12:46 2019
Pasitarimas pas Aleksandrą Lukašenką

youtube stop kadras

Spalio 28 d., Minskas / Vladimiras Matvejevas – BELTA /. Valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka išklausė pranešimą apie karinę-politinę situaciją, rizikas, iššūkius ir grėsmes Baltarusijai bei pasiūlymus dėl reagavimo.

Renginyje dalyvavo Baltarusijos valstybės saugumo Tarybos sekretorius Stanislavas Zasas, Baltarusijos gynybos ministras Andrejus Ravkovas ir Vyriausios žvalgybos valdybos viršininkas – kariuomenės Generalinio štabo viršininko pavaduotojas Pavelas Tichonovas.

„Niekada anksčiau kariuomenės pajėgos nebuvo taip demonstratyviai siunčiamos į mūsų pasienį iš už vandenyno. Niekada nebuvo tokio dalyko. Mano manymu, net ir pirmą kartą Lietuvoje. Tai precendentas.

„Tai, be abejo, yra šarvuotas kumštis, nenuvertinkime to. Tačiau 30 tankų ir 30 šarvuočių yra tiesiog juokingi skaičiai prieš Baltarusijos armiją. Mes gi, kaip dažnai kalbu, praėjome keturis savo armijos modernizavimo etapus ir puikiai supratome, kokie kumščiai bus sukurti mūsų pasieniuose ir su kokiais priešininkais, jei, neduok Dieve, tektų susidurti, – sakė Baltarusijos vadovas.

– Mes tam ruošėmės. Tad 30 tankų mūsų armijai yra tiesiog juokingas skaičius. Mums net nereikia atlikti jokių kūno judesių, kad tam priešintumėmės.“

Kartu Baltarusijos vadovas pabrėžė, kad klausimas kyla kitoks:

„Niekada anksčiau kariuomenės pajėgos nebuvo taip demonstratyviai siunčiamos į mūsų pasienį iš už vandenyno. Niekada nebuvo tokio dalyko. Mano manymu, net ir pirmą kartą Lietuvoje. Tai precendentas.

Ir tai yra pirma. Antra, žinoma, mes tiesiog esame priversti reaguoti į tokias demonstracijas. Tuo pačiu turime suprasti, kad neturėtume žvanginti ginklais. Mes esame taiki valstybė, mes nenorime karo“, – sakė Baltarusijos Prezidentas.

Apie praeities pamokas ir tinkamą atsakymą

Aleksandras Lukašenka priminė, kad prieš keletą dienų jis liepė parengti ir kuo greičiau pateikti jam veiksmų planą, kaip tinkamai reaguoti į veiksmus, susijusius su šarvuočių ir JAV ginkluotųjų pajėgų kontingento dislokavimu Lietuvoje, šalia sienos su Baltarusija.

Atidžiai stebėjau žiniasklaidą, tai tai supranta mūsų politologai, specialistai ir žurnalistai, kokia reakcija yra mūsų visuomenėje. Mano požiūriu, nepasakyčiau, kad ji teisinga“, – sakė Prezidentas.

Jis pareiškė, kad remdamasis žvalgybos skyriaus ataskaita jis apžvelgė NATO kariuomenės dislokavimą Vakarų Europoje, taip pat amerikiečių dislokuotų pajėgų vaidmenį. „Vyksta jėgų permetimas. Ir mūsų žvalgyba tai fiksuoja. Šaunuoliai.

Nuo išsikėlimo Latvijos uoste Rygoje iki maršruto link dislokacijos vietos mes turime visus duomenis “, – sakė Aleksandras Lukašenka.

– Apie penkis šimtus kariškių, iki 600 žmonių maždaug, kurie permetami prie mūsų pasienio. Kažkur apie 29–30 tankų, šarvuočiai su visu susijusiu personalu “.

Aleksandras Lukašenka pažymėjo, kad stebėdamas įvairius politikų, žurnalistų, tinklaraštininkų ir šarlatanų pareiškimus, jis mato kai kurių sąmokslo teorijų.

„Čia nėra jokios konspirologijos. Dar kartą pabrėžiu: ši brigada nėra priešininkas mūsų ginkluotosioms pajėgoms.

Atvirai kalbant, mes galime su jais susidoroti net su savo mobiliaisiais desantiniais puolamaisiais padaliniais, kurie atlieka atitinkamas funkcijas.

Mes patys turime pakankamai jėgų ir priemonių reaguoti į tokius dalykus, o ne tik į panašius.

Todėl nereikia raginti viso pasaulio ginti Baltarusijos. Mes galime apsiginti patys “, – pabrėžė Baltarusijos vadovas.

vaizdo reportažas:

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 217

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...