infa.lt

Siūloma mažinti darbdavių įmokas į fondus, nes dėl absurdiškos situacijos didėja įmokos bankams

Siūloma mažinti darbdavių įmokas į fondus, nes dėl absurdiškos situacijos didėja įmokos bankams

29 spalio
11:55 2019

Bankas

Seimo Lietuvos socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas užregistravo įstatymo pataisą kuria siūloma sumažinti įmokas į Garantinio ir Ilgalaikio darbo išmokų fondus nuo 0,16 iki 0,1 procento.

Į šiuos fondus darbdaviai privaloma tvarka moka įmokas, kad iš sukauptų lėšų darbuotojams būtų išmokamos kompensacijos įmonių bankrotų ir darbuotojų atleidimo atvejais.

Sumos Garantiniame ir Ilgalaikio darbo išmokų fonduose nuolat didėja ir yra didesnės negu kasmetinės išmokos darbuotojams. Už jų saugojimą bankuose patiriamos išlaidos.

„Siūlau mažinti mokestinę naštą verslui ne tik dėl to, kad jau abiejuose fonduose sukaupta pakankamai pinigų, kurių reikia turėti darbuotojų išmokoms, bet ir dėl to, kad susidarė absurdiška situacija – už fonduose sukauptų pinigų saugojimą bankams mokama – 85 tūkstančiai eurų per metus.

Kuo daugiau lėšų sukaupiama, tuo daugiau patiriama išlaidų į bankų kišenes ir galo tam nesimato“, – sako A. Sysas.

Socialdemokratas stebisi, kad Vyriausybė, teikdama projektus 2020 metams, nekoregavo fondų lėšų patikėjimo bankams  sąlygų ir nenumatė limitų fondų kaupimui ar pačių įmokų mažinimo..


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Siūloma mažinti darbdavių įmokas į fondus, nes dėl absurdiškos situacijos didėja įmokos bankams* - nuoroda: https://infa.lt/37727/siuloma-mazinti-darbdaviu-imokas-i-fondus-nes-del-absurdiskos-situacijos-dideja-imokos-bankams/