infa.lt

Paryžiaus zoologijos sodas turi nuostabų gyventoją: Lašas turi 720 lyčių ir neturi smegenų [video]

Paryžiaus zoologijos sodas turi nuostabų gyventoją: Lašas turi 720 lyčių ir neturi smegenų [video]

19 spalio
19:28 2019
Gyvas lašas

youtube stop kadras

Paryžiaus zoologijos sode atsirado naujas gyventojas, vardu Lašas. Tai yra nuostabus vienaląstis ryškiai geltonas organizmas, kuris nelaikomas nei gyvūnu, nei augalu, nei grybu. Tuo pat metu savo išvaizda, jis primena grybelį, tačiau elgiasi kaip gyvūnas, pavyzdžiui, gali šliaužti iki 4 centimetrų per valandą greičiu

Lašas neturi lyties – ir tuo pačiu metu turi 720 lyčių. Šis padaras gali susiskaidyti į atskirus organizmus, o tada susijungti į vieną, taip pat demonstruoja gebėjimą regeneruotis.

Šis organizmas neturi smegenų, tačiau sugeba išmokti ir perduoti įgytas žinias savo „proto broliams“ – kitiems „lašams“.

„Jei sujungsite du „lašus“, tai tas, kuris kažko išmoko anksčiau, perduos savo žinias kitam“, – pasakoja Paryžiaus gamtos istorijos muziejaus, kurio dalis yra Zoologijos parkas, direktorius Bruno Davidas.

Pasak Prancūzijos nacionalinio mokslinių tyrimų centro biologo Audrey Dussutur, mokslininkams pavyko išmokyti Lašą nekreipti dėmesio į jam kenksmingas medžiagas, ir pakartotinių eksperimentų po metų metu jis sugebėjo pademonstruoti tuos pačius įgūdžius.

Oficialus Lašo pavadinimas yra Physarum polycephalum arba „daugiagalvės gleivės“. Ekspertai mano, kad šis organizmas egzistuoja daugiau nei milijardą metų, tačiau pirmą kartą apie tai jie prašneko tik 1973 m., kai Teksaso gyventojas savo kieme pamatė kažkokį keistą, sparčiai didėjantį geltoną lašąį. Tuo metu gyvas organizmas, turintis „anapusinio pasaulio“ išvaizdą, tapo žiniasklaidos sensacija.

Tas „lašas“ netrukus žuvo, o dabartinis, prieš įsikurdamas zoologijos sode, buvo iauginamas Paryžiuje „Petri“ indelyje ir šeriamas avižinėmis košėmis. Kai organizmas pasiekė tam tikrą dydį, jis buvo apgyvendintas ant medžio žievės, kurią jis dabar valgo, ir perkeltas į terariumą.

Lašas gavo savo vardą iš 1958 m. siaubo filmo, kuriame pagrindinį vaidmenį suvaidino Steve’as McQueenas, ir kuriame svetima gyvybės forma užgrobia mažą Pensilvanijos miestelį. Priešingai nei šis išgalvotas personažas, Physarum polycephalum nėra pavojingas žmonėms.

Nuostabus organizmas ir unikalūs jo sugebėjimai bus parodyti plačiajai visuomenei spalio 19 d., Šeštadienį. Šiandien.

1 Atsiliepimas

  1. mielas padarėlis    -  2019-10-19, 20:07

    Tiesiog idealus mūsų valdžiagyvių klonas.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Paryžiaus zoologijos sodas turi nuostabų gyventoją: Lašas turi 720 lyčių ir neturi smegenų [video]* - nuoroda: https://infa.lt/37379/paryziaus-zoologijos-sodas-turi-nuostabu-gyventoja-lasas-turi-720-lyciu-ir-neturi-smegenu-video/