infa.lt

Konservatoriai šokdins premjerą, nes R. Karoblis teigia, jog lėšos gynybai neatitinka grėsmės valstybei lygmens

Konservatoriai šokdins premjerą, nes R. Karoblis teigia, jog lėšos gynybai neatitinka grėsmės valstybei lygmens

18 spalio
11:35 2019

Gabrielius Landsbergis

Originalus straipsnio pavadinimas: Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Premjeras privalo atsakyti, kodėl nevykdomas nacionalinis susitarimas dėl gynybos finansavimo

Seimo konservatorių (TS-LKD) frakcija po susitikimo su gynybos ministru Raimundu Karobliu  kreipiasi į premjerą Saulių Skvernelį prašydama paaiškinimo, kodėl nevykdomas nacionalinis susitarimas dėl gynybos finansavimo, nes nei šiemet, nei per ateinančius kelis metus nėra suplanuotas gynybos finansavimo didinimas, kaip buvo numatyta.

„Susitikimo su frakcija metu pats ministras pripažino, kad finansavimas neatitinka grėsmės valstybei lygio. Lietuva šiuo metu patiria vienas didžiausių grėsmių nacionaliniam saugumui nuo Nepriklausomybės atkūrimo, tačiau nacionalinis susitarimas nevykdomas. Situacija rimta, tad kelsime šį klausimą svarstant biudžetą. Laukiame paaiškinimo iš premjero“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Pasak G. Landsbergio, kaip pasitikėti Vyriausybe, kuri siekia partijų sutarimo ir kitais klausimais, tačiau net neketina vykdyti įsipareigojimų vienu svarbiausių klausimu – Lietuvos saugumo.

„Padėjome parašus, o dokumentas bus tiesiog išmestas? Vyriausybė tik imituoja bendradarbiavimą su Lietuvos Seimu“, – kalbėjo G. Landsbergis.

2018 m. Seime atstovaujamos Lietuvos partijos susitarė užtikrinti ilgalaikių gynybos poreikių tenkinimą bei nuosekliai didinti gynybos finansavimą – skirti ne mažiau kaip 2 proc. šalies bendrojo vidaus produkto, taip pat laikytis krašto apsaugos asignavimų kasmetinio didinimo principo ir ne vėliau kaip 2030 m. pasiekti ne mažiau kaip 2,5 proc. šalies bendrojo vidaus produkto.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Konservatoriai šokdins premjerą, nes R. Karoblis teigia, jog lėšos gynybai neatitinka grėsmės valstybei lygmens* - nuoroda: https://infa.lt/37283/konservatoriai-sokdins-premjera-nes-r-karoblis-teigia-jog-lesos-gynybai-neatitinka-gresmes-valstybei-lygmens/