infa.lt

Vokietijoje jau galioja patvirtintos dyzelinių automobilių uždraudimo taisykles

Vokietijoje jau galioja patvirtintos dyzelinių automobilių uždraudimo taisykles

17 spalio
09:25 2019
Kelio =enklai draud=iantys dyzelinius automobilius

Kelio ženklus, draudžiančius dyzelinius automobilius, montuoja Max-Brauer alėjoje Hamburgo centre, Vokietijoje, 2018 m. Gegužės 16 d. | nuotr. REUTERS / Fabian Bimmer

Vokietijos miestai gavo teisę uždrausti senus dyzelinius automobilius. Aukščiausio Vokietijos administracinio teismo priimtas sprendimas padės greitai sumažinti oro taršą, praneša „Reuters“. Kiekviena vietovė priims savo sprendimus. Ir daugelis, kaip paaiškėjo, tiesiog laukė šio sprendimo, kad uždraustų istoriniame centre dyzelinius variklius.

Hamburgo, Štutgarto, Miuncheno ir septynių dešimčių miestų gyventojai kenčia nuo leistinų azoto oksidų (NOx) normų viršijimo, kurie sukelia įvairias kvėpavimo takų ligas ir kasmet nužudo nuo 6000 iki 13 000 žmonių.

Nepaisant stipraus automobilių gamintojų lobizmo, Vokietijos teismas leido aplinkosaugininkų grupėms kelti bylas miestams, kurie nesugebėjo užtikrinti tinkamo oro grynumo lygio.

Siekdamos užtikrinti, kad teršalų išmetimo lygis atitiktų Europos standartus, Vokietijos federalinės žemės, miestai ir maži miestai galės savarankiškai įvesti apribojimus automobilių su dyzeliniais varikliais eksploatavimui.

Aukščiausiasis Leipcigo administracinis teismas šį sprendimą priėmė vasario mėn. Ir įsigaliojo jis nuo 2019 m. rugsėjo.

Naujame 30 puslapių taisyklių kodekse teismas aiškiai apibrėžė, kad nėra jokio pereinamojo laikotarpio, skirto uždrausti seniems dyzeliniams automobiliams. Pirmuoju žingsnių įsigalios taisyklė nedelsiant uždraudžianti pagrindiniais keliais važiuoti transporto priemonėms, neatitinkančioms „Euro-6“ standarto.

Iš 15 milijonų Vokietijoje įregistruotų dyzelinių automobilių tik 2,7 milijono atitinka šį standartą.

Atokiose miesto vietose ir mažose gatvelėse teismas rekomendavo įvesti laipsnišką draudimą, pagal kurį pirmiausia būtų uždrausti pasenę „Euro-4“ standarto automobiliai. „Euro-5“ automobilių laukia nedidelis vėlavimas – jie neturi būti uždrausti iki 2019 m. rugsėjo 1 d.

„Šie apribojimai nėra griežtesni už visus įstatymus, susijusius su kelių sauga. Ir automobilininkai yra priversti jų laikytis “, – teigė teismas.

Naujosios taisyklės įpareigos „Volkswagen“ ir kitus Vokietijos gamintojus pašalinti dyzelinių variklių konstrukcijos trūkumus, kad būtų sumažinta kenksminga išmetamųjų teršalų dalis. Pasak „Evercore ISI“ tyrimų bendrovės, tai automobilių pramonei kainuos 17,1 milijardo dolerių.

Naujieji reglamentai gali sukelti pražūtingų padarinių visai Vokietijos automobilių pramonei, taip pat pakenkti Angelos Merkel vyriausybei, kuri dažnai kaltinama artimais ryšiais su pramone.

Automobilių pramonės lobistai ragina miestus neiti į kraštutinumus ir atidėti draudimus. Atsižvelgiant į „Euro 6“ automobilių pardavimus ir senų variklių modernizavimą, NOx išmetimas netrukus vėl normalizuosis ir taip. Tikėtina, jog daugelyje dabartinių „nešvarių“ miestų vietiniai apribojimai nebus reikalingi.

Tačiau paaiškėjo, kad daugelis miestų tik ir laukė aukštesnio teismo sprendimo uždrausti dyzelinius automobilius centre. Taigi, Hamburge jau pradėta statyti kelio ženklai, draudžiantys pravažiuoti „senesniems“ nei „Euro-5“ standarto automobiliams. Apribojimai įsigalios šio mėnesio pabaigoje.

1 Atsiliepimas

  1. stiklu remontas kaina    -  2020-03-26, 06:45

    o tokiame draudime kaip apibreziama zmogaus pasirinkimo laisve? Tikrai ne kiekvienas isgali isigyti naujausia automobili. Arba yra zmoniu, kurie senesnio modelio naudoja darbui, sodui, zvejybai ir panasiai, o naujesnis – miesto ir tolimu kelioniu susisiekimo priemone. Arba vienam sugedus naudojamas kitas kaip pakaitinis ir panasiai.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Vokietijoje jau galioja patvirtintos dyzelinių automobilių uždraudimo taisykles* - nuoroda: https://infa.lt/37233/vokietijoje-jau-galioja-patvirtintos-dyzeliniu-automobiliu-uzdraudimo-taisykles/