• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Seimas, 11 dalyvavusių balsavime balsais nesutiko atleisti Viktoro Pranckiečio iš Seimo pirmininko pareigų

Seimas, 11 dalyvavusių balsavime balsais nesutiko atleisti Viktoro Pranckiečio iš Seimo pirmininko pareigų

15 spalio
20:36 2019
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

infa.lt nuotrauka

Seimas slapto balsavimo būdu nepritarė Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimui iš užimamų pareigų.

Į nenumatytą Seimo posėdį susirinkusiems parlamentarams Seimo Pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis pristatė nutarimo projektą, kuriuo buvo siūloma Seimui, atsižvelgiant į Seimo narių grupės siūlymą ir vadovaujantis Seimo statuto 218 straipsniu, atleisti Viktorą Pranckietį iš Seimo Pirmininko pareigų.

Slapto balsavimo metu išduota biuletenių 11, rasta biuletenių 11. Galiojančių 10, negaliojančių 1.

Už nutarimą „Dėl Viktoro Pranckiečio atleidimo iš Seimo Pirmininko pareigų“ (projektas Nr. XIIIP-3993) balsavo 3, prieš buvo 7.

Nutarimas nepriimtas.

Seimo statuto 218 straipsnis. Pareigūno atleidimo procedūra.

1. Seimo pareigūnas, dėl kurio atleidimo vyksta diskusija, tam posėdžiui pirmininkauti negali.
2. Diskusijoje dėl Seimo pareigūno ar valstybės institucijos vadovo atleidimo pirmiausia kalba atleidimo iniciatorių atstovas (iki 10 minučių), po to pareigūnas, kurio atleidimo klausimas yra svarstomas (iki 30 minučių). Pastarajam skiriama dar iki 30 minučių atsakyti į klausimus.
3. Toliau diskusija tęsiama bendra tvarka.
4. Sprendimas dėl Seimo pareigūnų ar valstybės institucijų vadovų atleidimo dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, sprendimas dėl Seimo pareigūnų ar valstybės institucijų vadovų atleidimo kitais pagrindais – atviru balsavimu Seimo posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma.

infa.lt replika:

Kiekvienas skaičiuoti mokantis žmogus užduotų klausimą – o kur buvo kiti, – Seimo nariai? Jei sprendimui priimti pakanka 11 Seimo narių – tai kam valstybei likę 130?

 

Papildyta

Socialdemokratai pareiškė jog balsavime nedalyvaus

Po Viktoro Pranckiečio pareikšto noro, kad Seime neatidėliojant būtų balsuojama dėl nepasitikėjimo juo kaip Seimo Pirmininku, Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija laikosi jau anksčiau išsakytos pozicijos – balsavime nedalyvaus.

„Seimo vadovybei įteiktas pareiškimas dėl V. Pranckiečio atšaukimo iš Seimo Pirmininko pareigų ir paties Viktoro Pranckiečio noras, kad dėl nepasitikėjimo juo būtų balsuojama dar šiandien, nieko nekeičia. Mes jau anksčiau pasakėme – situaciją sukūrė valdantieji, kai iš savo tarpo išrinko Seimo Pirmininką, kurio dabar nenori, tad valdantieji turi ir spręsti šią savo sukurtą dilemą. Socialdemokratai šios valdžios postų dėlionėse nedalyvauja. Valdantieji skelbiasi turintys daugumą Seime, vadinasi, gali nuspręsti, ar atleisti V. Pranckietį ir ar išrinkti ką nors kitą. Šiandieninis balsavimas bus savotiškas testas – ar ta dauguma reali“, – sako opozicijos lyderis, LSDP frakcijos seniūnas J. Sabatauskas.

Seimo valdyba nusprendė, kad nenumatytas Seimo plenarinis posėdis, kuriame balsavimu bus sprendžiamas vienintelis klausimas – dėl Seimo Pirmininko V. Pranckiečio atleidimo, vyks 18 val. Už tai balsavo dauguma Seimo valdybos narių.

„Valstiečiai“ ginčija Seimo valdybos posėdžio teisėtumą, nes Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio siūlymu valdyba sukvietė nenumatytą posėdį antradienį plenarinio posėdžio metu ir negalėjo dalyvauti jam pirmininkavęs Seimo vicepirmininkas „valstietis“ A. Nekrošius, nors valdantieji šį balsavimą planavo ketvirtadienį, tikėdamiesi surinkti reikiamus balsus.

Valdantiesiems nepavykus nutraukti nenumatyto posėdžio, jie paliko Seimo salę ir nebalsavo dėl jų pačių inicijuoto nepasitikėjimo V. Pranckiečiu.


Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Henrikas    -  2019-10-16, 06:39

  Kas čia per cirkas? Kodėl tik11 biuletenių? Seime daugiau narių.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


 • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
 • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
 • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimas, 11 dalyvavusių balsavime balsais nesutiko atleisti Viktoro Pranckiečio iš Seimo pirmininko pareigų* - nuoroda: https://infa.lt/37177/seimas-11-dalyvavusiu-balsavime-balsais-nesutiko-atleisti-viktoro-pranckiecio-is-seimo-pirmininko-pareigu/