infa.lt

Viena iš pagrindinių temų Lenkijoje prieš rinkimus – LGBT

Viena iš pagrindinių temų Lenkijoje prieš rinkimus – LGBT

11 spalio
20:54 2019

Viena iš pagrindinių Lenkijos parlamento rinkimų temų yra LGBT bendruomenės teisės. Bet kokios akcijos skirtos apginti LGBT šioje tradicinėje katalikiškoje šalyje yra atidžiai saugomis policijos, atsižvelgiant į nuolatinę kraštutinių dešiniųjų ekstremistų grėsmę, rašo euronews.

„Jie puola paradų dalyvius, praeivius gatvėje, kurie, jų manymu, atrodo kaip gėjai. Pavyzdžiui, jei dėvi raudonas kelnes“, – teigia LGBT aktyvistė Iga Kostsheva.

Skirtingai nuo daugumos ES šalių, Lenkijoje tos pačios lyties poros negali nei tuoktis, nei stoti į oficialią pilietinę sąjungą. Valdančioji įstatymų ir teisingumo partijos konservatoriai nieko neketina keisti.

„Šeima yra viena moteris ir vienas vyras, palaikantys nuolatinius santykius, taip pat ir jų vaikai“, – sako Jaroslavas Kaczynskis (Jarosław Kaczyński), partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderis.

Pats Kaczynskis ne kartą yra sakęs, kad egzistuoja „homoseksualumo ideologija“, kuri „kelia grėsmę visuomenei“. Didžioji dauguma lenkų laiko save katalikais.

„Rinkimų išvakarėse bažnyčios vadovai pradėjo plataus masto kampaniją prieš LGBT bendruomenės atstovus. Rugpjūčio mėnesį Krokuvos arkivyskupas perspėjo tikinčiuosius apie „vaivorykštės maro“ plitimą Lenkijoje, praneša Euronews “korespondentas iš Varšuvos.

Tuo pačiu metu kunigai dažnai tikintiesiems net sako, už ką verta balsuoti. Valdžia aktyviai finansuoja Katalikų bažnyčią. Pastaraisiais metais subsidijos pastebimai išaugo.

Susivienijusios kairiosios partijos pasisako prieš šiuos mokėjimus ir prieš diskriminaciją, rašo euronews.

„Mūsų kairiųjų koalicija ragina kurti atviresnę, tolerantiškesnę, pasaulietinę visuomenę. Bažnyčia ir valstybė turėtų būti atskirtos, kaip ir visur Europoje. Per ilgai ir stipriai bažnyčia daro įtaką Lenkijos politikai“, – sakė Dariuszo Standerskio koalicija, partija „Pavasaris“.

Remiantis apklausomis, visuomenės požiūris į LGBT žmones gerėja, nors ir gana lėtai, teigia euronews. Nepaisant to, valdančioji partija, ketinanti likti valdžioje, nesiruošia jiems suteikti lygių teisių ir galimybių.

1 Atsiliepimas

  1. regis    -  2019-10-12, 08:33

    Lenkai visada turėjo tvirtą stuburą. Ir nežiūrint į tai, kad juos vis bando dergti vakarų spauda – jie gyvena pagal savo papročius ir tradicijas. Pagarba. Pavydžiu lenkams jų tvirtos savimonės.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Viena iš pagrindinių temų Lenkijoje prieš rinkimus – LGBT* - nuoroda: https://infa.lt/37024/viena-is-pagrindiniu-temu-lenkijoje-pries-rinkimus-lgbt/