infa.lt

Įrodyta: fiziniai pratimai palaiko širdį esant bet kokio amžiaus

Įrodyta: fiziniai pratimai palaiko širdį esant bet kokio amžiaus

11 spalio
09:26 2019
Senjorų jėgos treniruotės

nuotr: building-muscle101.com

Remiantis nauju tyrimu, treniruočių kursas pagerina bet kokio amžiaus pacientų fizinę ir psichinę būklę. Ir kuo blogiau žmogus jaučiasi prieš pradėdamas treniruotis, tuo labiau pastebimas teigiamas poveikis po to.

Reguliari mankšta naudinga visiems pacientams, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, nepriklausomai nuo amžiaus. Tokią išvadą padarė Kanados mokslininkai, apie kurių tyrimą pasakoja „Eurek Alert“.

Ankstesniuose tyrimuose jau buvo nagrinėtas fizinio aktyvumo ir širdies sveikatos ryšys, tačiau naujoji analizė yra daug išsamesnė. Autoriai į ją įtraukė visus pacientas, kurie kreipėsi pagalbos į Prancūzijos miesto Dižono miesto kardiologijos skyrių nuo 2015 metų sausio iki 2017 rugsėjo.

733 dalyviai buvo suskirstyti į tris pogrupius: iki 65 metų, nuo 65 iki 80 metų ir vyresnių nei 80 metų. Visiems jiems buvo skirtas 25 seansų fizinių pratimų kursas, skirtas širdies reabilitacijai.

Prieš pradedant kursą ir jį baigus buvo įvertinta pacientų fizinė ir psichologinė būklė.

Rezultatų analizė patvirtino, kad pratimų kursas turėjo teigiamą poveikį dalyvių būsenai. Jis ne tik padidino ištvermę, bet ir sumažino nerimo ir depresijos apraiškas.

Atkreiptinas dėmesys: kuo blogesnė pacientų būklė prieš prasidedant seansams, tuo daugiau naudos suteikdavo pratimai. Be to, jaunesniems nei 65 metų pacientams, turintiems nerimo ir depresijos sutrikimų, kursas buvo ypač naudingas.

Deja, ne visi pagyvenę žmonės gali dalyvauti tokiuose kursuose. Kai kurie negauna tinkamų paskyrimų, o kitiems trukdo motyvacijos stoka. Tyrimo autoriai tikisi, kad jų darbas suteiks gydytojams ir pacientams daugiau informacijos apie mankštos naudą.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Įrodyta: fiziniai pratimai palaiko širdį esant bet kokio amžiaus* - nuoroda: https://infa.lt/37001/irodyta-fiziniai-pratimai-palaiko-sirdi-esant-bet-kokio-amziaus/