• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Seimo nariai, kovai prieš Kauno merą V. Matijošaitį, kviečiasi į pagalbą Prezidentą ir Premjerą

Seimo nariai, kovai prieš Kauno merą V. Matijošaitį, kviečiasi į pagalbą Prezidentą ir Premjerą

10 spalio
11:09 2019
Visvaldas Matijošaitis

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis | nuotr. Stasio Žumbio / respublika.lt

Grupė Seimo narių kreipiasi į šalies vadovus ragindami Kauno miesto savivaldybės sumanymą prisijungti dalį Kauno rajono teritorijų atmesti kaip „neparuoštą bei rizikingą“ ir „nepradėti jokios šalies vidaus teritorijų chaotiško keitimo procedūros“.

Kreipimesi, kurį pasirašė 46 Seimo nariai, teigiama, kad Kauno miesto savivaldybės sprendimas svarstyti dalies Kauno rajono teritorijų prijungimą – neišdiskutuotas, ignoruota bendruomenių nuomonė, galėjo būti pažeistos procedūros.

Kreipimasis adresuotas Prezidentui Gitanui Nausėdai, premjerui Sauliui Skverneliui ir vidaus reikalų ministrei Ritai Tamašunienei. Jį pasirašė įvairių Seimo frakcijų atstovai.

Raminta Popovienė, viena iš kreipimąsi pasirašiusių Seimo narių, sako, kad Kauno miesto valdžios sumanymas – analogų neturintis atvejis.

„Kai visoje Europoje vyksta decentralizacijos procesai, siekiant priartinti valdžią prie žmonių, Lietuvoje kelią skinasi precedento neturintis atvejis: vienos savivaldybės taryba perbraižo žemėlapius ir skelbia apklausą kitoje savivaldybėje“, – teigia socialdemokratė R. Popovienė.

Kreipimesi, be kita ko, nurodoma: „Teikdama siūlymą, Kauno miesto savivaldybės administracija nenurodė, kokiu pagrindu siūloma prijungti būtent tokią teritoriją, neįvertino šio siūlymo pagrįstumo ir tikslingumo.

Kauno miesto savivaldybės pateiktame žemėlapyje matyti, kad siekiama prijungti skaitlingiausias gyvenvietes, su dviem trečdaliais gyventojų ir didžiausiomis investicijomis.“

Jame teigiama, kad planuojama surengti gyventojų apklausa yra „antidemokratiška ir diskriminuojanti, nes likusios Kauno rajono gyventojų dalies nesiruošia apklausti, nors jų interesai akivaizdūs“.

Kreipimosi autoriai nurodo, Lietuvos savivaldybių skaičiaus ir teritorijų optimizavimo klausimai turi būti sprendžiamai kompleksiškai, visos šalies mastu, atlikus išsamią savivaldybių ekonominių ir socialinių rodiklių analizę,  nediskriminuojant kurios nors vienos savivaldybės ir jos gyventojų.

Kauno miesto taryba, kuriai vadovauja meras Visvaldas Matijošaitis, dar rugsėjo pradžioje kreipėsi į Vyriausybę, siūlydama prie Kauno miesto prijungti 99 Kauno rajono kaimus 13 seniūnijų. Vidaus reikalų ministerija savo ruožtu turi paruošti ir surengti gyventojų apklausą.

infa.lt primena, jog Kauno meras, Visvaldas Matijošaitis iškėlė mintį, jog Kaunas, po rajono gyventojų apklausos, galėtų prisijungti 13 rajono seniūnijų, ko pasekoje miesto plotas išaugtų apie  tris kartus. Mero teigimu rajono gyventojai jau ir šiandien dirba Kaune, leidžia vaikus į Kauno darželius bei mokyklas ir naudojasi miesto infrastruktūra. Kauno savivaldybei tai kainuoja nemažus pinigus, o žmonės negauna tų patogumų, kuriuos galėtų gauti, jei gyventų Kaune.

 


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimo nariai, kovai prieš Kauno merą V. Matijošaitį, kviečiasi į pagalbą Prezidentą ir Premjerą* - nuoroda: https://infa.lt/36970/seimo-nariai-kovai-pries-kauno-mera-v-matijosaiti-kvieciasi-i-pagalba-prezidenta-ir-premjera/