• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Aplinkos apsaugos komitetas palaikė draudimą laidoti anglies dioksidą Žemės gelmėse

Aplinkos apsaugos komitetas palaikė draudimą laidoti anglies dioksidą Žemės gelmėse

09 spalio
16:36 2019
Gamta, vaivorykštė

nuotr. © Arvydo Daunio | infa.lt

Šiandien Seimo Aplinkos apsaugos komitete pritarta Seimo narių Virginijos Vingrienės, Kęstučio Bacvinkos, Agnės Širinskienės ir Ramūno Karbauskio užregistruotam naujam pasiūlymui drausti anglies dioksidą įleisti ir saugoti tiek natūraliose, tiek dirbtinėse žemės gelmių ertmėse, taip pat – vandeninguose horizontuose.

Komiteto nariams buvo pristatytos Europos Komisijos ir Tarptautinės energetikos agentūros rekomendacijos, susipažinta su preliminaria Prezidento kanceliarijos nuomone šiuo konkrečiu klausimu, taip pat nevyriausybinių organizacijų ir mokslininkų pateikta informacija.

Dėl šio projekto viešumoje kilo diskusijų ir kai kurių verslo grupių nepasitenkinimas.

„Mums turi rūpėti ne atskirų verslo grupių interesai, o Lietuvos žemės gelmės, ir čia gyvenančių žmonių saugi ir sveika aplinka. Žodis „saugojimas“, kalbant apie anglies dioksidą, čia netinkamas, nes suleidus jo į žemės gelmes – atgal nesusigrąžinsi. Lietuva neturi taršios gamybos, net dujas deginančios elektrinės stovi rezerve nenaudojamos, dėl to, kad jose naudojant dujas pagaminta elektros energija tris kartus brangesnė nei importuojama.

Nacionalinėje energetikos strategijoje numatyta iki 2050 metų atsisakyti viso iškastinio kuro energijos gamyboje, Lietuvos parlamentas ta kryptimi ir eina.

Privačios kompanijos visad siekia tik investicinės naudos, o visi CO2 ir tokio kapinyno priežiūros kaštai ir galimos neigiamos pasekmės guls ant Lietuvos žmonių pečių.

Tačiau pats svarbiausias aspektas – Lietuva, viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, turi tyrą požeminį vandenį. Globaliai kovodami su klimato kaita ir žemės užterštumu negalime elgtis nežmoniškai su savo krašto žemės gelmėmis – tai būtų veidmainystė prieš ateinančias kartas“, – kalbėjo Artūras Skardžius, AAK narys.

Pasak A. Skardžiaus, Prezidentūra yra pateikusi raštą, kuriame irgi neigiamai vertina idėją CO2 laidoti Lietuvos žemės gelmėse.

„Anglies dvideginio įleidimas po žeme yra nauja praktika, todėl ir Europos Komisija įspėja apie galimas grėsmes. Viena jų – CO2 nutekėjus jis gali užteršti požeminius ir gruntinius vandenis. Taip pat gali pakenkti ar sunaikinti žemės gelmėse esančius naudinguosius išteklius. Aš neprisiimsiu tokios atsakomybės ir raginu kolegas, parlamentarus, nežengti žingsnio, kurio pasekmės gali būti jaučiamos ne šimtą ir ne tūkstantį metų. Aplinkos apsaugos komitetas laimėjo kovą dėl CO2 laidojimo žemės gelmėse, dabar laukia mūšis Seime“, – sako A. Skardžius.

Už draudimą balsavo 7 komiteto nariai, 2 nariai susilaikė, prieš nebalsavo nė vienas.

Taip pat pasiūlyta numatyti vėlesnę Žemės gelmių ir lydimųjų įstatymų įsigaliojimo datą – 2020 metų liepos 1 d., nes užsitęsė įstatymo svarstymo ir priėmimo procedūros ir nebus spėta parengti įstatymų įgyvendinamųjų aktų.

Šiam pasiūlymui pritarta bendru sutarimu.


Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Rasa    -  2019-10-09, 18:41

  ACIU !

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


 • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
 • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
 • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Aplinkos apsaugos komitetas palaikė draudimą laidoti anglies dioksidą Žemės gelmėse* - nuoroda: https://infa.lt/36957/aplinkos-apsaugos-komitetas-palaike-draudima-laidoti-anglies-dioksida-zemes-gelmese/