infa.lt

Rusų generolas papasakojo kiek laiko reikia atsakomajam branduoliniam smūgiui

Rusų generolas papasakojo kiek laiko reikia atsakomajam branduoliniam smūgiui

06 spalio
18:53 2019
Tarpkontinentinė balistinė raketa

REUTERS

Rusijos 15-ajai karinių oro pajėgų armijai vadovaujantis generolas majoras Anatolijus Nestečiukas davė interviu Rusijos žiniasklaidai, kuriame papasakojo, kiek laiko prireiks Rusijos ginkluotosioms pajėgoms imtis atsakomųjų veiksmų branduolinio užpuolimo atveju.

Jis kalbėjosi su laidos „Karo taryba“ vedančiuoju radijo stotyje „Echo Moskvy“, papasakojęs, kad jei į Rusiją būtų paleistos raketos su branduolinėmis kovinėmis galvutėmis, vadovybei bet kuriuo atveju pakaktų laiko priimti sprendimą dėl atsakomojo smūgio ir jo įgyvendinimo.

A. Nestečiukas papasakojo, kad raketų atakos įspėjimo sistema užfiksuoja Rusijos kryptimi paleistą balistinę raketą ir nuo to momento prasideda sprendimų priėmimo procesas dėl atsakomojo smūgio.

Patikslinęs, jog raketų „skrydžio laikas gali būti skirtingas“ ir sakydamas, kad negali pasakyti konkretaus laiko, jis pažymėjo, kad „šis skaičius reikalauja labai rimtos, galingos valios sprendimo priėmimui“.

„Apskritai yra pakankamai laiko, ne minučių, ne dešimčių, daugiau nei dešimtys minučių“, – sakė Rusijos karinių oro pajėgų generolas-majoras Anatolijus Nestečukas.

Po šio interviu žurnalo „Arsenal Otečestva“ (Tėvynės arsenalas) vyriausiasis redaktorius, atsargos pulkininkas, Rusijos karinės-pramoninės komisijos valdybos ekspertų tarybos narys Viktoras Murachovskis papasakojo RBK leidiniui:

Jei tai yra viena raketa, tam atvejui su JAV, tiesiogiai su prezidentu ir štabo viršininkų komiteto vadovu, turime vadinamąją karštąją telefono liniją. Patikslinama, kas vyksta: techninis gedimas, netyčinis paleidimas, netinkama prieiga prie branduolinių ginklų sistemos ir t. Tačiau tokiais variantais patikėti sunku“.

Masinio smūgio, kuris reiškia karą tarp supervalstybių, atveju, sprendimą dėl atsako priims Rusijos prezidentas. Ir šis atsakas iš anksto numatytas kaip ta pati masinė branduolinė ataka prieš agresorių, garantuojanti abipusį sunaikinimą.

Jei raketos bus paleistos tiesiai iš JAV, atsakomasis smūgis bus smogtas 30 minučių eigoje. Paleidžiant raketas iš povandeninių laivų, numatomas laikas priklauso nuo jų buvimo vietos, tačiau jei įspėjimo sistema aptinka paleidimą iš karto, Rusijos valdžios institucijos bet kokiu atveju turės keliasdešimt minučių nuspręsti dėl atsakomojo smūgio ir jo įgyvendinimo.

Kaip pažymėjo Murachovskis, masinio branduolinių raketų smūgio negalės atremti jokios šalies priešraketinės gynybos sistemos, geriausiu atveju jos susidoros su keliomis raketomis. Todėl toks keitimasis branduoliniais smūgiais reiškia abiejų konflikte dalyvaujančių šalių sunaikinimą.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Rusų generolas papasakojo kiek laiko reikia atsakomajam branduoliniam smūgiui* - nuoroda: https://infa.lt/36893/rusu-generolas-papasakojo-kiek-laiko-reikia-atsakomajam-branduoliniam-smugiui/